SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samuel Pereira ubolewa za tweet o słowach Tomasza Grodzkiego nt. przyjęcia łapówki

Redaktor naczelny portalu TVP.info Samuel Pereira opublikował na Twitterze ubolewanie za wpis, w którym stwierdził, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyznał, że przyjął łapówkę w kopercie. To efekt ugody zawartej po tym, jak Grodzki oskarżył Pereirę z art. 212 Kodeksu karnego o zniesławienie.

Samuel Pereira, fot. archiwum prywatne Article

- Wyrażam ubolewanie, że 20.12.2019 r. opublikowałem na Twitterze wpis, w którym wyraziłem błędną opinię, że Marszałek Tomasz Grodzki przyznał się, że przyjął łapówkę w postaci koperty z 2000 zł. Wyrażone przez mnie zdanie wynikało ze złego zrozumienia publikacji medialnych - czytamy we wpisie opublikowanym przez Samuela Pereirę w czwartek po południu.

Wpis został „przypięty” u góry profilu twitterowego Pereiry. Konto jest obserwowane przez 85,7 tys. użytkowników.

Grodzki i Pereira zawarli ugodę

Oświadczenie dotyczy wpisu Samuela Pereiry na temat jednej z publikacji z końcówki 2019 roku. Krótko po tym jak Tomasz Grodzki został wybrany na marszałka Senatu, media zaczęły opisywać relacje jego byłych pacjentów i ich bliskich osób (Grodzki przez lata pracował jako chirurg) zarzucających mu, że wiele lat temu przyjmował od nich pieniądze operacje. Wiele z tych relacji ujawniało Radio Szczecin, a potem opisywały m.in. TVP Info, programy informacyjne TVP oraz „Gazeta Polska”.

Jak ustaliliśmy, oświadczenie Pereiry dotyczy jego wpisu linkującego do artykułu TVP.info, w którym opisano zeznania córki byłego pacjenta Tomasza Grodzkiego: kobieta stwierdziła, że Grodzki przyjął 2 tys. zł w kopercie za przeprowadzenie operacji.

- Senator Tomasz Grodzki przyznał się, że przyjął łapówkę w postaci koperty z 2000 zł. Wg niego nie ma problemu... bo stało się to w gabinecie prywatnym, a nie w szpitalu. Jak to możliwe, że nadal jest marszałkiem? - spytał naczelny TVP.info.

Tomasz Grodzki skierował wobec niego prywatny akt oskarżenia z art. 212 Kodeksu karnego dotyczącego zniesławienia. Według naszych informacji publikacja przez Pereirę oświadczenia to efekt zawarcia przez strony ugody zaproponowanej przez sąd.

- Potwierdzam fakt zawarcia ugody z marszałkiem Grodzkim - przekazał nam Samuel Pereira.

W styczniu ub.r. reprezentujący Tomasza Grodzkiego mec. Jacek Dubois zapowiedział, że prywatne akty oskarżenia zostaną skierowane także przeciw dziennikarzowi Radia Szczecin Tomaszowi Duklanowskiemu oraz szefowi „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samuel Pereira ubolewa za tweet o słowach Tomasza Grodzkiego nt. przyjęcia łapówki

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jener.
Na podstawie publikacji medialnych, wyrażam opinię, że red, naczelny to kawał gnoja i bydlaka. Najwyżej wyrażę ubolewanie, że moja opinia była skutkiem złego zrozumienia publikacji medialnych.
77 5
odpowiedź
User
slayer
Najkrótszy żart:
Samuel Pereira - dziennikarz
56 16
odpowiedź
User
jola
Wynikało z twojego oportunizmu!
22 2
odpowiedź