SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pereira wprowadza nowe porządki w TVP Info. „Nie ma lepszych i gorszych, koniec z fochami”

„Czasy, gdy niektórzy uważali, że są ponad innymi, mogą spóźniać się do studia czy wychodzić z fochem, a wszystkich w redakcji traktować bez szacunku - się skończyły” - napisał w wewnętrznym mailu do dziennikarzy TVP Info wicedyrektor TAI Samuel Pereira. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Pereira spotkał się też z zespołem i przedstawił mu nowe zasady w panujące w TVP Info: zapowiedział, że nie będzie już w firmie miejsca na „preferencyjne stawki dla niektórych”. Nowe szefostwo TAI deklaruje w rozmowach z redakcją, że chce uporządkować relacje w zespole, ale też urealnić tam płace. 

Samuel Pereira, fot. Archiwum/S. PereiraArticle

Samuel Pereira, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej odpowiedzialny za TVP Info, kilka dni temu rozesłał do podwładnych maila, w którym pisze o "pewnych wydarzeniach z ostatniego miesiąca”, nie wyjaśniając o co chodzi. W tym kontekście jednak zastrzega: „Nie ma lepszych i gorszych. Czasy, gdy niektórzy uważali, że są ponad innymi, mogą spóźniać się do studia czy wychodzić z fochem i obrażać, z pogardą wypowiadać się o cudzej pracy, a wszystkich poza sobą w redakcji traktować bez szacunku – się skończyły. W naszej redakcji jest wiele osób pracowitych, sumiennych, miłych, koleżeńskich, z którymi praca to przyjemność i chciałbym, żeby było jasne, że takie zachowania są przeze mnie zauważane i będą doceniane”.

Na wysłaniu maila się nie skończyło. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, Pereira następnie spotkał się też osobiście z całym zespołem TVP Info i zapowiedział, że "w firmie nie będzie już miejsca na nieuzasadnione, preferencyjne stawki dla niektórych dziennikarzy". - Czas świętych krów się skończył – miał powiedzieć zebranym dziennikarkom i dziennikarzom.

Nowa dyrekcja, nowe porządki

O co chodzi w mailu i na czym ma polegać "porządkowanie relacji? Zapytaliśmy o to Pereirę, lecz ten odmówił rozmowy z nami na ten temat, wskazując, że są to wewnętrzne sprawy redakcji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dotarliśmy do uczestników spotkania z wiceszefem TAI, którzy nieoficjalnie mówią nam, że nowe szefostwo zapowiada porządkowanie relacji, jakie panują w zespole, a które Samuel Pereira i Michał Adamczyk „odziedziczyli” po poprzednim kierownictwie. Głównie chodzi o konflikty co najmniej dwóch osób z pozostałą częścią zespołu - mówią dziennikarze TAI.

Drugą kwestią, którą zajęła się nowa dyrekcja, ma być praktyka nieprzychodzenia na dyżury przez niektóre osoby TVP Info, a mimo to pobierania za nie pieniędzy. - Trwają już wyliczenia tego, ile kto wypełnia z kontraktów i wiele osób dużo straci na tych nowych wyliczeniach – słyszymy.

Kim jest nowy wicedyrektor TAI?

Samuel Pereira został powołany na stanowisko wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. TVP Info pod koniec kwietnia br., krótko po tym, jak zarząd TVP odwołał Jarosława Olechowskiego z funkcji dyrektora TAI, a na jego miejsce mianował Michała Adamczyka. Równocześnie z Adamczykiem i Pereirą awansował też Marcin Tulicki, obejmując stanowisko wiceszefa „Wiadomości”.

Z TVP Pereira jest związany od marca 2016 roku. Początkowo był zastępcą kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadając razem z Dawidem Wildsteinem za programy publicystyczne w TVP Info. W połowie 2017 roku został redaktorem naczelnym i kierownikiem redakcji TVP.info. W ostatnich latach był też wydawcą programu „Strefa starcia”.

Z danych Nielsena wynika, że w kwietniu br. kanał TVP Info miał 4,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Pereira wprowadza nowe porządki w TVP Info. „Nie ma lepszych i gorszych, koniec z fochami”

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hehejeji
A ja już widzę jakieś zmiany. No nie ma.emilii zimnickiej, która strasznie się myliła.
Mniej jest też ciepielewskiej i dobrze bo jest przezroczysta. Wracają stare twarze. Dość z modelkami które nie mają nic do powiedzenia. Niech wracają dziennikarze
odpowiedź
User
WiemWiecej
Zapewne Adasiowi Gizie sodowa odbila i stawia sie ponad wszystkimi stawiajac nozke na palcach,hehe
odpowiedź
User
Mikołaj
Dziennikarze to nie za czasów Pereiry i tej ekipy
odpowiedź