SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Schymalla: O losie „Kawy czy herbaty?” przesądziły decyzje telewizyjnych prominentów

- Zawsze będę broniła programu „Kawa czy herbata?”. Uważam, że tylko ignoranci mogą podjąć decyzję o likwidacji tego, czego sami nie potrafią wykreować - tak o zawieszeniu nadawania porannego programu TVP1 mówi Iwona Schymalla, była szefowa Jedynki.

Iwona Schymalla, fot. TVP

Iwona Schymalla, fot. TVP

- „Kawa czy herbata?” na pewno się nie „wypaliła”. Przeciwnie, przy kompletnym braku innych form szkolenia i ekranowej próby telewizyjnych dziennikarzy, szeroka formuła programu dawała i daje szansę na progres dziennikarskich umiejętności i zdobycie niezbędnego doświadczenia adeptom trudnej sztuki dialogu z widzami. W moich czasach nie było precyzyjnych badań telemetrycznych, ale „Kawa czy herbata?” zawsze dawała szansę zdobycia sympatii telewidzów. Dziennikarze programu byli znani i lubiani - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Iwona Schymalla, była szefowa telewizyjnej Jedynki.

- O programie „Kawa czy herbata?” zawsze będę mówiła dobrze, albo wcale. Na polskim rynku telewizyjnym byliśmy pierwsi. Jesteśmy najstarsi. „Kawa czy herbata?” powinna dominować nad konkurencją. Poszerzać horyzonty, szukać nowego spectrum tematów i dziennikarzy z pomysłami. Podążać za wymagającym widzem. Ostatni rok nie sprzyjał rozwojowi programu, ale przecież nie z winy jego twórców. Przesądziły decyzje telewizyjnych prominentów - podkreśla Schymalla.

Warto przypomnieć, że wraz z jesienną ramówką emisja porannego programu „Kawa czy herbata?” została na antenie TVP1 na razie zawieszona. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji zarządu TVP dotyczącej ewentualnej ostatecznej likwidacji programu (więcej na ten temat).

W obronie programu stanął zespół tworzący „Kawę czy herbatę?”. W liście otwartym skierowanym do władz TVP pracownicy domagają się przywrócenia programu na antenę i podkreślają, że jest to jeden z ostatnich misyjnych programów emitowanych w telewizji (więcej na ten temat).

„Kawa czy herbata?” była nadawana w TVP1 od 1992 roku. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w sezonie 2012/2013 magazyn śledziło średnio 260 tys. osób przy udziale wynoszącym 14,13 proc. w grupie 4+ i 9,38 proc. w grupie 16-49.

Z Iwoną Schymallą, byłą szefową TVP1 (obecnie redaktor naczelną portalu medexpress.pl) rozmawiamy o historii programu „Kawa czy herbata?”, którego była współtwórczynią, a także o tym, czy - jej zdaniem - istnieje szansa uratowania programu, którego emisja na razie została wstrzymana. Schymallę zapytaliśmy także o opinię na temat konkurencyjnych programów śniadaniowych oraz nowego show telewizyjnej Jedynki „Świat się kręci”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Schymalla: O losie „Kawy czy herbaty?” przesądziły decyzje telewizyjnych prominentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl