SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ Polska z nowym kanałem wirtualnym w ofercie

Platforma cyfrowa Canal+ i Canal+ online pozwalają teraz na szybki dostęp do transmisji z obrad Sejmu. W przypadku abonentów platformy cyfrowej przekaz jest dostępny na wybranych dekoderach podłączonych do internetu. W serwisie streamingowym kanał Sejm pojawił się obok stacji informacyjnych.

Przekaz z parlamentu nie jest dostępny na dekoderach niepodłączonych do internetu. Tym samym stacja nie wymaga miejsca na transponderze satelitarnym. Jest kanałem wirtualnym, tak jak TVP ABC 2, TVP Historia 2, TVP Kultura 2, TVP World nadawane za pośrednictwem HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej.

„Przekaz za zgodą Sejmu RP”

W przypadku listy kanałów Canal+ online „Transmisja z obrad Sejmu RP” jest dostępna tuż pod kafelkiem TVN24. W „pobliżu” znajdują się też stacje: TVN24 Bis, TVP Info, Biznes 24, TVP1, TVP2 i TVN. Takie położenie może ułatwić dostęp do transmisji, jeśli zostanie ona przerwana przez inny kanał informacyjny lub ktoś chce oglądać przekaz bez „belek” znanych ze stacji newsowych.

- Transmisje z obrad Sejmu RP są dostępne wyłącznie za pośrednictwem internetu - w serwisie Canal+ online dla wszystkich subskrybentów i abonentów oraz na dekoderach 4K podłączonych do internetu na pozycji 49. Streaming będzie aktywny podczas transmisji posiedzeń Sejmu. W ten sposób – za zgodą Sejmu RP - chcemy ułatwić abonentom dostęp do informacji publicznej – informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.

Rekordowa popularność transmisji z Sejmu

Po zmianie rządu, obrady Sejmu cieszą się ogromną popularnością. Na przykład w poniedziałek 11 grudnia, kiedy Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera, 3,02 mln widzów oglądało transmisje w stacjach telewizyjnych. TVN24 w ujęciu całodniowym zanotował najwyższy udział w historii nadawania.  Z danych Nielsena wynika, że w grupie 4+ wyniósł on 14,6 proc. Tego dnia stacja była najchętniej oglądanym kanałem w Polsce. Drugim najlepszym dniem dla TVN24 był 13 listopada (13,72 proc.). Wówczas doszło do pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji.Wydarzenia polityczne w listopadzie i grudniu doprowadziły też do wzrostu oglądalności innych stacji informacyjnych. Telewizja Polsat wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o zmiany nazwy Wydarzenia 24 na Polsat News Polityka. W ofercie stacji, która będzie dostępna w sieciach kablowych, na platformach cyfrowych, MUX-4, będą m.in. obrady Sejmu, transmisje z prac komisji sejmowych i programy publicystyczne z politykami. Kanał Wydarzenia 24 trafi na MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT przyznała koncesję stacji W24, ale później regulator zgodził się na zmiany nazw kanałów informacyjnych Polsatu.  

Część osób nie korzysta ze stacji informacyjnych, tylko ogląda transmisję w innych miejscach. Na przykład 11 grudnia exposé ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego na YouTube śledziło około 230 tys. widzów.  Tego samego dnia transmisję można było obejrzeć także w warszawskiej Kinotece. 

Dołącz do dyskusji: Canal+ Polska z nowym kanałem wirtualnym w ofercie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Luk
Mogli by w ten sposób udostępnić wszystkie lokalne wersje TVP3. Bo tak można by ustawić nagrywanie zamiast oglądać na żywo lokalne informacje o 18,30. Wątpię by kiedykolwiek na satelicie były dostępne wszystkie wersje TVP 3.

Owszem, można sobie radzić tak jak ja, że o odpowiadającej mi porze puszczam sygnał ze smartfonowej apki TVP GO z Aktualnościami TVP Katowice na telewizor, ale wygodniej by było ustawić nagrywanie cykliczne na dekoderze Canal+.

A skoro mogli tak zrobić z Sejmem to dlaczego nie z TVP3 ???
odpowiedź
User
Cvv
Smutne życie trzeba mieć żeby oglądać cyrkowy sejm .
odpowiedź