„Sortownia” wspólnym serialem Polsatu i Canal+, Andrzej Chyra gra lekarza

Polsat i Canal+ ogłosiły, że ich wspólnym serialem będzie thriller „Sortownia” z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Produkcja, w reżyserii Anny Kazejak, pojawi się w pierwszej połowie 2023 roku, równocześnie na platformach streamingowych obu nadawców.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Głównym bohaterem „Sortowni”, granym przez Andrzejda Chyrę, jest wybitny lekarz pracujący na jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. Na co dzień ma do czynienia z nagłymi, ciężkimi przypadkami, podczas kilkunastogodzinnych dyżurów dokonuje segregacji medycznej pacjentów określanej też jako triaż (z francuskiego triage, czyli sortowania).

- Kiedy scenariusz „Sortowni” wpadł w moje ręce, przeczytałam go dosłownie jednym tchem. Odwiedzenie SOR-u, w którym stan nieustannego napięcia i adrenaliny miesza się z ludzką bezsilnością i tragedią, to ekstremalna dawka emocji dla każdego, kto tego doświadczył. A jeśli na tym tle pokażemy historię człowieka, lekarza, który spędzając w tych warunkach większość swojego życia, codziennie staje przed najtrudniejszymi, również moralnie, wyborami, często przekraczając ich granice, to mamy przepis na mocne, gatunkowe kino - opisuje Anna Kazejak, reżyserka.

Obsada serialu „Sortownia”

W produkcji zagrają również m.in. Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski i Artur Barciś.

grafika

Scenariusz napisali Wiktor Piątkowski (pracował przy serialu „Wataha”), Monika Powalisz („Belfer”), Michał Wawrzecki („Chyłka”) i Joanna Kozłowska („Wotum nieufności”). - „Sortownia” to podróż w mroczne zakamarki ludzkiej natury. Ale też opowieść o tym, że wybory między dobrem a złem, których codziennie dokonujemy, tylko z pozoru wydają się oczywiste, a nasza moralność jest kształtowana przez nasze doświadczenia.  W różnych filmach i serialach widzieliśmy już Warszawę jako niebo lub piekło, „Sortownia” pokazuje ją jako czyściec - zapowiada Wiktor Piątkowski.

Producentem nadzorującym po stronie Telewizji Polsat jest Beata Barcz, a producentem wykonawczym TFP. Natomiast funkcję kierownika literackiego ze strony Canal+ pełni Dana Łukasińska, a reżyserki castingu - Julia Popkiewicz.

grafika

Gdzie oglądać

„Sortownia” będzie mieć premierę w pierwszej połowie 2023 roku, jednocześnie na platformach Canal+ Premium, Canal+ online oraz Polsat Box Go.

Od końcówki ub.r. Telewizja Polsat nakręciła lub zaczęła realizację 11 nowych seriali. Większość z nich najpierw ma trafić do oferty Polsat Box GO, a dopiero potem na antenę głównego Polsatu.

Natomiast Canal+ latem zaczął zdjęcia m.in. do trzeciego sezonu „Belfra” z Maciejem Stuhrem w roli głównej.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szybka zmiana w Grupie Polsat Plus. Piotr Żak nowym prezesem Cyfrowego Polsatu

Szybka zmiana w Grupie Polsat Plus. Piotr Żak nowym prezesem Cyfrowego Polsatu

Polsat i Bogdan Rymanowski zabrali głos ws. przyszłości. "Pojawiają się nowe pomysły"

Polsat i Bogdan Rymanowski zabrali głos ws. przyszłości. "Pojawiają się nowe pomysły"

Dyrektor zarządzajacy obszaru online odchodzi z Eurozetu

Dyrektor zarządzajacy obszaru online odchodzi z Eurozetu

Mamy oświadczenie rodziny Solorza. "Kluczowa pozostaje walka o odzyskanie kontaktu z Tatą"

Mamy oświadczenie rodziny Solorza. "Kluczowa pozostaje walka o odzyskanie kontaktu z Tatą"

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń
Materiał reklamowy

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń

O co chodzi w sukcesji w Polsacie: kto wygrał, kto rządzi imperium? [FAQ]

O co chodzi w sukcesji w Polsacie: kto wygrał, kto rządzi imperium? [FAQ]