SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywacja Netflix, Disney+ i HBO Max na nowym urządzeniu z Android TV

Co jakiś czas zdarza nam się wymienić telewizor lub dokupić do niego przystawkę, która pozwala na dostęp do serwisów streamingowych. Najbardziej znane platformy typu Netflix, Disney+ czy HBO Max próbują ułatwić nam aktywację nowego urządzenia. Możemy po prostu wpisać login i hasło, zalogować się kodem QR lub przez wpisanie specjalnego kodu na innym sprzęcie.

Serwis streamingowy HBO Max Article

Android TV/Google TV jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na telewizorach i przystawkach do streamingu. Często najpopularniejsze aplikacje, takie jak Netflix czy YouTube, są automatycznie zainstalowane na nowym urządzeniu. Jeśli tak nie jest, wystarczy je pobrać ze sklepu Google Play Store. Później wystarczy wpisać login lub hasło albo skorzystać z nowocześniejszych sposobów logowania w danej aplikacji.

Przydadzą nam się, jeśli jesteśmy zalogowani na komputerze lub smartfonie. Niekiedy z serwisów streamingowych korzystamy tylko na telewizorze Smart TV. Liczba loginów i haseł, których używamy w internecie jest coraz większa. Każda z usług ma inne wymagania co do hasła. Część witryn chce znaków specjalnych, dużych liter i liczb, część nie. Blog ExpressVPN niedawno opublikował wyniki ankiety dotyczącej haseł do poszczególnych serwisów. Przeciętny użytkownik spędza 3 minuty 46 sekund na resetowaniu hasła, za każdym razem, gdy nie może sobie go przypomnieć.

Jak szybko zalogować się w najpopularniejszych aplikacjach?

Największym pod względem liczby subskrybentów serwisem streamingowym na świecie jest Netflix. Jeśli uruchomi jego aplikację na nowym urządzeniu z Android TV, to zacznie nam się wyświetlać reklama wideo platformy. W prawym dolnym rogu znajdziemy napis „Zaloguj się”. Po jego wybraniu możemy wpisać adres e-mail oraz hasło za pośrednictwem klawiatury widocznej po lewej stronie ekranu. Można też się zalogować w przeglądarce komputera. Podpowiada nam to napis w prawym dolnym rogu. Kiedy wybierzemy tę opcję musimy wpisać na komputerze lub smartfonie adres netflix.com/tv8, a następnie wpisać tam kod, który nam się wyświetla. Opcja zadziała, jeśli w tej samej przeglądarce jesteśmy zalogowani na Netfliksie.

Zobacz także: Szef Playera: Nasi subskrybenci po 2 minutach zaczynają oglądanie

W konkurencyjnym HBO Max także możemy wpisać login i hasło. Jeśli jednak chcemy zalogować się szybciej, wystarczy wybrać opcję „Połącz przez dostawcę”. Wówczas również na komputerze lub telefonie trzeba wpisać hbomax.com/tvsignin i wprowadzać kod wyświetlany na telewizorze. W Disney+ można zalogować się standardowo (login i hasło), a także za pośrednictwem aplikacji Disney+ na smartfonie. Aby ta druga opcja była możliwa, konieczne jest, aby telefon i telewizor lub przystawka, czerpały internet z tej samej sieci Wi-Fi. Po uruchomieniu aplikacji na smartfonie, można zacząć odtwarzać dowolną produkcję (w taki tryb można przejść za pomocą ikony Chromecast w górnej prawej części aplikacji mobilnej). Aplikacja na telefonie Disney+ zapyta nas czy zezwolić na odtwarzanie treści na danym urządzeniu z Android TV. Kiedy się zgodzimy, nie będziemy już wylogowani.

Zobacz także: Koniec ze współdzieleniem konta na Netfliksie. Dopłata za kolejnych użytkowników

 

W przypadku Amazon Prime Video możemy zalogować się wpisując na komputerze adres PrimeVideo.com/mytv i wprowadzając kod z ekranu telewizora lub po zeskanowaniu smartfonem kodu QR, który nas przekieruje do stosownej strony i zaloguje (o ile na tym urządzeniu mobilnym jesteśmy zalogowani do serwisu). Podobnie wygląda logowanie do Playera. Też można uczynić to za pośrednictwem kodu QR lub wpisaniu kodu widocznego na ekranie pod adresem player.pl/zaloguj-tv. W aplikacji TVP VOD działa to odwrotnie. Jeśli ktoś jest zalogowany w tej usłudze na komputerze czy w telefonie, to powinien wpisać adres vod.tvp.pl/logowanie-tv. Wtedy wyświetli mu się kod do wpisania na telewizorze. W Viaplay wystarczy odwiedzić witrynę viaplay.pl/activate na urządzeniu z przeglądarką i wpisać kod widoczny na ekranie telewizora. Dostępne jest też tradycyjne logowanie.

Zobacz także: 8K i transmisje 360 przyszłością streamingu? „Czas innowacji technologicznych się kończy”

W tradycyjny sposób, czyli wybierając na pilocie login i hasło, można zalogować się w serwisach streamingowych Canal+ online, Polsat Box Go i Polsat Go. W przypadku polsatowskich aplikacji możliwe jest też logowanie przez Facebook, a abonenci platformy cyfrowej Polsat Box mogą dostać się do aplikacji Polsat Box Go podając dane do konta iPolsatBox (ICOK). Zdarza się, że darmowa aplikacja Polsat Go wylogowuje użytkowników na przykład po jej aktualizacji. W tym przypadku warto więc zapamiętać lub zapisać gdzieś dane do logowania.

Dołącz do dyskusji: Aktywacja Netflix, Disney+ i HBO Max na nowym urządzeniu z Android TV

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
igoro
W HBO "Połącz przez dostawcę" to opcja logowania dla użytkowników, którzy kupili usługę od innego dostawcy treści (jak kablówka lub C+), nie do logowania przeglądarką na PC.
odpowiedź