SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shein podwyższa ceny produktów. Niektóre wzrosły nawet o ponad 30 procent

Marka Shein zdecydowanie podniosła ceny kluczowych produktów. Jak wynika z analiz przeprowadzonych rok do roku, w USA ceny sukienek podbito o 28 proc., w Wielkiej Brytanii ceny wzrosły o 15 proc., a w niektórych europejskich krajach mowa nawet o podwyżce rzędu ponad 30 procent.

Pierwszy sklep tymczasowy SHEIN w PolscePierwszy sklep tymczasowy SHEIN w Polsce

Shein systematycznie rozszerza swoją działalność na zachodnich rynkach, co wiążę się z koniecznością spełnienia standardów stawianych przez tamtejsze rządy i regulatorów takich jak UOKiK. Większa dbałość o dobro klientów siłą rzeczy wiąże się jednak ze wzrostem kosztów. Jak podaje Reuters, poszedł za tym zaś wyraźny wzrost cen niektórych produktów.

Sukienki na Shein droższe niż rok temu

Londyńska firma analityczna EDITED dokonała analizy oferty w sklepie internetowym Shein między 1 czerwca 2024 a analogicznym dniem rok wcześniej. Jak się okazuje, wzrost cen w sieci fast fashion był wyższy niż u konkurencji (sprawdzono H&M i Zarę). Średnia cena za kobiecą sukienkę w USA wzrosła o 28 proc., w Wielkiej Brytanii o 15 proc., a w europejskich krajach takich jak Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania aż o 36 proc. A w Stanach Zjednoczonych dodatkowo jeszcze mocnej podrożały buty.

Czytaj też: Shein wchodzi na rynek second hand w Europie

Zdaniem agencji istnieje kilka przyczyn tegorocznych podwyżek. Po części wynikają one z dopuszczenia do Shein zewnętrznych marek takich jak Skeczers, które przeważnie życzą sobie więcej. Istotny jest też fakt, że firma musi dopasować się unijnych regulacji w związku z nałożeniem na nią nowych obowiązków, co z kolei podniesie koszty operacyjne.

Dodatkowo Shein przygotowuje się do wystawienia pierwszej oferty publicznej i może chcieć podbić swoje przychody przed IPO. Jeżeli sieci fast fashion uda się wykazać, że pomimo wzrostu cen nie doszło do odpływu klientów, wartość jej akcji z pewnością się zwiększy.

Dołącz do dyskusji: Shein podwyższa ceny produktów. Niektóre wzrosły nawet o ponad 30 procent

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skeczers
Skeczers
odpowiedź