SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sklepy Go Sport zamknięte. To efekt rządowych sankcji

Sieć Go Sport zamknęła od środy wszystkie 25 sklepów stacjonarnych w Polsce i sklep internetowy. To efekt sankcji gospodarczych, które zostały nałożone na firmę, bo jej właścicielami poprzez singapurską spółkę są Rosjanie. W UOKiK od niedawna czeka wniosek Sport Direct o przejęcie polskiej sieci.

Zamknięty sklep Go Sport w Szczecinie, fot. Miłosz SieradzkiZamknięty sklep Go Sport w Szczecinie, fot. Miłosz Sieradzki

- W dniu 26 kwietnia Go Sport Polska Sp. z o.o. została objęta sankcjami gospodarczymi, przez co od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego - informuje Wirtualnemedia.pl dział marketingu Go Sport Polska. Strona internetowa firmy została całkowicie wyłączona. Jak podał "Puls Biznesu" współpracę ze spółką zawiesiło ponad 90 proc. usługodawców i dostawców.

Sieć sklepów Go Sport do 2019 roku miała francuskiego właściciela, po czym - jak zaznaczono w rządowym komunikacie z poniedziałku - została przejęta przez singapurską spółkę Sportmaster Operations PTE, „której rzeczywistymi beneficjentami są osoby pochodzenia rosyjskiego, w tym oligarcha Nikolay Fartushnyak, Vladimir Fartushnyak oraz Alexander Mikhalskiy, którzy są współzałożycielami jednej z największych rosyjskich sieci sklepów sportowych Sportmaster”. W lutym ub.r. Ukraina nałożyła sankcje na Sportmaster Operations PTE.

- Z racji pozycji rynkowej zajmowanej w FR (Federacji Rosyjskiej - przyp.) przez Sportmaster oraz osiąganych dochodów podmiot jest znaczącym płatnikiem podatków wspierających rosyjski budżet - zaznaczono w komunikacie - Nałożenie sankcji na spółkę Go Sport Polska Sp. z o. o. przyczyni się do zmniejszenia przychodów wymienionej firmy, a tym samym pośrednio wpłynie na zmniejszenie przychodów budżetu Federacji Rosyjskiej, z którego finansowana jest agresja przeciwko Ukrainie - dodano.

Firma Go Sport Polska została objęta wszystkimi czterema rodzajami sankcji, które obejmują:
- zamrożenie wszystkich środków finansowych i zasobów gospodarczych,
- zakaz udostępniania podmiotowi wpisanemu na listę lub na jego rzecz - bezpośrednio lub pośrednio - jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych,
- zakaz świadomego i umyślnego udziału w działaniach, których celem lub skutkiem jest ominięcie środków wskazanych dwóch pierwszych punktach,
- wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.

Go Sport Polska wystawiony na sprzedaż. Ma już kupca

Dział marketingu Go Sport przypomina, że już 3 marca właściciele spółki podjęli decyzję o sprzedaży Go Sport Polska w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w kraju. Zaraz po ataku Rosji na Ukrainę sieć była bowiem krytykowana za powiązania z rosyjskim kapitałem, a umowę o współpracy z marką zawiesiła agencja Big Picture.

W połowie kwietnia wniosek o zgodę na przejęcie Go Sport Polska złożyła do UOKiK firma Sports Direct (należy do grupy kapitałowej Frasers Group), mająca w naszym kraju 13 sklepów sportowych w 10 miastach.

- Proces sprzedaży jest obecnie na bardzo zaawansowanym etapie. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych działaniach, w tym o zmianach właścicielskich - informuje nas Go Sport.

Kaspersky Lab wśród firm objętych sankcjami

Polskie władze wydały decyzje nałożeniu sankcji na 35 podmiotów gospodarczych z kapitałem rosyjskim i 15 biznesmenów z Rosji. Na liście jest też m.in. producent oprogramowania antywirusowego Kaspersky Lab.

Dołącz do dyskusji: Sklepy Go Sport zamknięte. To efekt rządowych sankcji

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mietek
pis to nie jest polski rząd
odpowiedź
User
LOL
Probaderowski rząd pisu może niech lepiej wyjedzie na u-krainę bo teraz widać do kogo im bliżej
odpowiedź
User
gs
Wywalić tych kacapów z Polski.
odpowiedź