SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM na czele w największych miastach w II kwartale. A17 i Rock Radio najbardziej w dół

W największych polskich miastach najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w drugim kwartale 2023 roku było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciły ex aequo Audytorium 17 i Rock Radio - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań) w okresie od kwietnia do czerwca 2023 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 20,4 proc. Względem analogicznego okresu poprzedniego roku zwiększył się o 3,4 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Kantar Polska, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Wiceliderem było TOK FM. Udział stacji w rynku wyniósł 10,8 proc. (w dół o 0,8 pkt. proc.). Udział trzeciego Radia ZET wyniósł 10,7 proc. (do góry o 0,4 pkt. proc.).

Oczko niżej znalazła się Eska. Stacja zanotowała udział na poziomie 7 proc. (spadek o 0,4 pkt proc.). Czołową piątkę uzupełnia Antyradio (w dół o 0,2 pkt. proc. do 5 proc.).

A17 i Rock Radio najbardziej w dół

Z kolei największy spadek - wynoszący 1 pkt. proc. - zanotowały dwie stacje: Audytorium 17 i Rock Radio. Wynik pierwszej rozgłośni zmniejszył się do 3,1 proc., a drugiej - do 1,8 proc.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w drugim kwartale 2023 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Dołącz do dyskusji: RMF FM na czele w największych miastach w II kwartale. A17 i Rock Radio najbardziej w dół

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Caro
Ustabilizowały się notowania "Trujki". Jednak Pollskie Radio całościowo w trendzie spadkowym. Słuszną linię ma obecna władza Polskiego Radia. Pani Prezes Agnieszka ma duże doświadczenie w trendzie spadkowym.
odpowiedź
User
Janusz
Dramat, jak ludzie mogą tego sluchać, dobrze że jeszcze jest dość sporo fajnych stacji lokalnych, które grają o wiele lepsza muzę i mają więcej do zaoferowania niż ta niby najlepsza stacja w kraju.
odpowiedź
User
Emil
Ja tam słucham RMF24 dobre radio, nie ma reklam, fajna muza i ciekawe rozmowy.
odpowiedź