SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Smoleńska katastrofa na głównych antenach

Wszystkie anteny TVP, a także Polsat News oraz TVN24 planują przeprowadzenie obszernych relacji z wydarzeń związanych z rocznicą katastrofy smoleńskiej. Główne anteny Polsat-u oraz TVN-u prawie w ogóle nie zmienią swoich ramówek.

Smoleńska katastrofa na głównych antenach

- 10 kwietnia br. program TVP będzie odpowiednio stonowany, dostosowany do atmosfery dnia, zaś oprawa anten będzie zmodyfikowana - powiedziała nam Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowy TVP. Temat rocznicy katastrofy smoleńskiej podejmowany będzie na wszystkich antenach telewizji publicznej. 10 kwietnia o 8.41 zarówno TVP1, jak i TVP2 przerwą program na kilkadziesiąt sekund. W programach informacyjnych („Wiadomości”, „Panorama”, „Teleexpress”) oraz na antenie TVP Info zaplanowane będą liczne wejścia na żywo z symbolicznych miejsc związanych z katastrofą (m.in. Warszawa oraz Wawel). TVP planuje także przeprowadzenie relacji z wizyty Anny Komorowskiej w Smoleńsku (9 kwietnia) oraz spotkania prezydentów Polski i Rosji (11 kwietnia).

Oprócz wejść reporterskich, TVP planuje transmisje uroczystości na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim (10 kwietnia - TVP1 i TVP Polonia od godz. 10.30), mszy św. w stołecznej Archikatedrze (TVP Info i TVP Polonia o godz. 13.00) oraz koncertu III symfonii Henryka M. Góreckiego w Teatrze Wielkim w Warszawie (TVP Kultura, godz. 19.15 i retransmisja w TVP1). 10 kwietnia o 22.50 zaplanowano także specjalne wydanie „Wiadomości”.

Na antenach TVP pojawią się także liczne programy publicystyczne i filmy dokumentalne, poświęcone smoleńskiej tragedii. Będą to m.in.: w TVP Info „Forum” (8 kwietnia, godz. 20.10) oraz „Studio Wschód” (9 kwietnia, godz. 16.00), w TVP2: reportaż „Rok po...” przedstawiający wspomnienia najbliższych ofiar katastrofy (10 kwietnia, godz. 17.15) oraz „Muszka, Marylka, Maria” – opowieść o Marii Kaczyńskiej (10 kwietnia, godz. 14.35).

Na antenie Jedynki odbędzie się także premiera filmu Pawła Nowackiego i Pawła Suchty „Dni Żałoby, Dni Smutku” (Dies Luctus) (10 kwietnia o godz. 15.50).

10 kwietnia o 20.00 na antenie TVP2, a następnie w TVP HD i TVP Polonia zaplanowano również transmisję koncertu „Jednego serca”. W plenerze – w scenerii Teatru Wielkiego - z udziałem rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, władz państwowych i samorządowych, wystąpią m.in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Justyna Steczkowska, Michał Bajor, Ryszard Rynkowski oraz Piotr Cugowski. Tematyka katastrofy smoleńskiej będzie także podejmowana w pasmach regionalnych TVP.

Ramówka Polsatu w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej prawie w ogóle się nie zmieni. Jedynie o godz. 19.30 zostanie wyemitowany dokument „Wspomnienie o Piotrze Nurowskim”. Piotr Nurowski, który zginął w katastrofie, był członkiem rady nadzorczej Polsatu oraz szefem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zaplanowano także emisję specjalnego wydania „Wydarzeń”. Kanał Polsat News transmitować będzie przez cały dzień wszystkie zaplanowane uroczystości związane z obchodami rocznicy katastrofy - w Smoleńsku, Warszawie, Krakowie oraz w innych miejscach w Polsce. Planowane jest także nadanie specjalnego wydania „Wydarzeń” oraz magazynu „To był dzień”, jak również specjalne 15-minutowe wejścia, poświęcone tylko katastrofie smoleńskiej – o godz. 9.45 i 14.45.

Nie zmieni się ramówka głównego kanału TVN. Stacja planuje emisję wszystkich stałych pozycji, w tym show „X Factor”. TVN wyemituje także długo oczekiwany film dokumentalny „W milczeniu” Ewy Ewart, poświęcony katastrofie pod Smoleńskiem – po raz pierwszy w czwartek, 7 kwietnia o 21.30 jednocześnie w TVN i TVN24, a następnie 10 kwietnia o godz. 23.35 w TVN i o 19.50 w TVN24. W programie znalazły się także „Epitafia katyńskie” – będzie to przypomnienie sylwetek polskich oficerów zamordowanych w Katyniu (10 kwietnia o 7.50 oraz o 1.15).

Program TVN24 będzie 10 kwietnia prawie w całości poświęcony rocznicy katastrofy smoleńskiej. W godzinach 10.00 – 16.00 zaplanowano pasmo „Rocznica katastrofy w Smoleńsku – program specjalny na żywo”, w czasie którego relacjonowane będą wydarzenia rocznicowe. O godz. 16.00 TVN24 wyemituje autorski program Justyny Pochanke poświęcony katastrofie, a o 19.50 zaplanowano emisję filmu „W milczeniu”. Będą także specjalne wydania programów „Tak jest” (godz. 17.00) oraz „Polska i świat” (godz. 21.00). O godz. 22.00 wyemitowany zostanie także autorski program Grzegorz Miecugowa poświęcony temu tematowi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Smoleńska katastrofa na głównych antenach

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
Oglądam TVN 24.....a o 20.00 w TVN- X Factor, bo już będą ze studia na żywo.
odpowiedź
User
widz
A ja wam powiem, że przegięcie totalne z tym Smoleńskiem. Chyba wszyscy zapomnieli, że to ptzde wszystkim rocznica Katynia i to tam oni lecieli. A o Katyniu w tym roku cisza, tylko ciągle smoleńsk przez okrągły rok. Ale tak przecież najłatwiej pseudo dziennikarzom
odpowiedź
User
kurka wodna!
Przeczytalam artykuł i wiem, którego programu nie włączę 10 kwietnia. Dość mam katowania Smoleńskiem. Jeśli prezes chce wiecznie "na grobowcach siadać", to jego sprawa. Zal wszystkich, którzy zginęli w tej bezsensownej katastrofie, ale przez rok prezes zrobił z "czczenia pamięci" taki cyrk, że oglądanie tych pokazów po raz 12-ty przekracza wszelkie granice i poczucie powagi.
odpowiedź