SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Raper Sokół inwestuje w spółkę produkującą „Gangster Simulator”, będzie w radzie nadzorczej

Raper Wojciech „Sokół” Sosnowski ma zostać powołany do rady nadzorczej spółki K&K Herbal, która w połowie lutego połączy się z producentem gier wideo True Games należącym do Movie Games i rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. True Games przygotowuje obecnie grę „Gangster Simulator”.

Wojciech „Sokół” SosnowskiArticle

Wraz z Wojciechem „Sokołem” Sosnowskim do rady nadzorczej K&K Herbal mają zostać powołani Mateusz Wcześniak - prezes produkującej gry spółki Movie Games, Wojciech Iwaniuk - prezes agencji relacji inwestorskich InnerValue i członek zarządu Grupy INC, największy akcjonariusz K&K Herbal Maciej Nowak oraz makler Marcin Stosio.

- Nowy skład rady nadzorczej spółki K&K Herbal, która przygotowuje się do połączenia z True Games, będzie w pełni odzwierciedlać aktualny akcjonariat True Games. Cieszymy się, że w organach spółki pojawi się Wojciech „Sokół” Sosnowski, jeden z głównych inwestorów spółki - komentuje Mateusz Wcześniak.

Wojciech „Sokół” Sosnowski jest obecny na scenie hip-hopowej od 1996 roku. Był członkiem kilku grup, od wielu lat występuje jako solista. W 2000 roku założył wytwórnię Prosto Label wydającą głównie albumy hip-hopowe, a w 2003 roku został dyrektorem kreatywnym marki odzieżowej Prosto Wear. Wystąpił w wielu kampaniach marketingowych, m.in. Axe, Samsunga i Wyborowej.

15 lutego odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy K&K Herbal, które ma powołać nowe osoby do rady nadzorczej, a także zdecydować o połączeniu z należącym do Movie Games producentem gier True Games. Równocześnie akcjonariusze mają zmienić nazwę spółki na True Games Syndicate i profil na produkcję gier wideo.

Zapisano to w porozumieniu term sheet podpisanym z Movie Games w zeszłym tygodniu.

True Games szykuje „Gangster Simulator”

- K&K Herbal w zasadzie od pewnego czasu nie prowadziło działalności operacyjnej, w związku z czym władze tej spółki bardzo sprawnie realizują ustalone warunki połączenia. Po uzyskaniu zgody akcjonariuszy na zmianę profilu działalności oraz nazwy przejdziemy do połączenia K&K Herbal z True Games, aby TG w przyspieszonym trybie została wprowadzona na rynek NewConnect już jako True Games Syndicate - zapowiada Mateusz Wcześniak. - Nowa nazwa w pełni wpisuje się w strategię poszerzenia obszaru działalności poprzez zrzeszanie gier dotyczących tematyki ulicznej produkcji studiów zewnętrznych zarówno z Polski jak i zagranicy - dodaje.

True Games została założona w maju br. przez Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Spółka specjalizuje się w grach pokazujących życie na granicy prawa, wprowadziła już na rynek grę „Drug Dealer Simulator”.

- Obecnie TG pracuje nad kilkoma tytułami, z których najistotniejszy jest „Gangster Simulator” - produkcja tworzona na kanwie sukcesu „Drug Dealer Simulator”, jednak dużo bardziej rozbudowana. W najbliższym czasie spółka planuje ujawnić kolejny tytuł - zapowiada Wcześniak.

W „Gangster Simulator” gracz będzie miał za zadanie przejęcie kontroli nad ulicami miasta oraz panującym na nich przestępczym półświatku. Produkcja pozwoli m.in. na czerpanie zysków z sutenerstwa, handlu narkotykami i bronią, haraczy, a także z hazardu, zakładów bukmacherskich, czy wyścigów ulicznych.

Movie Games z Robertem Lewandowskim

Raperzy „Sokół”  i „Małolat” to kolejne znane osoby, z którymi Movie Games współpracuje przy tworzeniu gier wideo. W sierpniu ub.r. spółka podpisała umowę inwestycyjną z Robertem Lewandowskim dotyczącą wydawania gier o tematyce sportowej. Zapowiedziano, że powołana w tym celu zostanie nowa spółka, w której Lewandowski będzie miał część udziałów, a funkcję prezesa będzie pełnił Filip Szklarzewski.

Movie Games jest notowane na rynku bocznym warszawskiej giełdy. W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. firma zanotowała 10,89 mln zł przychodów i 5,87 mln zł zysku netto, wobec 4,48 mln zł wpływów i 837 tys. zł zysku netto w 2019 roku.

33,4 proc. akcji Movie Games ma Playway, a do Mateusza Wcześniaka należy 16,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Raper Sokół inwestuje w spółkę produkującą „Gangster Simulator”, będzie w radzie nadzorczej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
awa
idole młodzierzy dealer gangsta raper czyli patologia
odpowiedź
User
ooo
idole młodzierzy dealer gangsta raper czyli patologia
plus kopacze nadmuchanego balona
odpowiedź
User
Gość X
Sokół to jeden z moich ulubionych polskich raperów. Donośny głos, Prosto - label do którego należy.
Wyleczył się z przekleństw tak jak Liber.
Jędker i WWO to już przeszłość, a byli popularni.
Co innego TPWC, choć i to już dawno ucichło.
Pono też jest fajnym ziomalem.
odpowiedź