SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Społeczna akcja PTC

"Pracownia Umiejętności" - I edycja programu społecznego PTC zakończona sukcesem

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz 10 organizacji pozarządowych, zakończyły realizację I edycji programu "Pracownia Umiejętności". Jest to pierwszy tego typu program w Polsce, dzięki któremu młodzież z mniejszych miejscowości może podejmować własne, opracowane przez siebie i szczegółowo zaplanowane działania z dziedziny kultury, edukacji, ekologii, wolontariatu, sportu, itp.

Pilotażowa edycja ,,Pracowni Umiejętności" udowodniła, jak ważny jest tego typu program dla społeczności lokalnych. 219 realizowanych obecnie projektów pokazało pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie młodzieży. Samorządy lokalne i przedsiębiorcy również włączyli się do realizacji tego programu. Lokalne media na bieżąco informowały o aktywności młodzieży i realizowanych inicjatywach - ukazało się ponad 100 informacji o programie.

,,We współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii i organizacjami pozarządowymi stworzyliśmy młodym ludziom możliwość realizacji ich marzeń i zainteresowań. Od początku swojej działalności PTC angażuje się w różnego rodzaju programy wsparcia. To oczywiste, że tak duża firma pomaga różnym organizacjom realizującym szczytne cele. Wspieramy nie tylko finansowo - służymy również radą, dzieląc się naszym doświadczeniem" - mówi Antoni Mileniczuk, Dyrektor Departamentu Spraw Publicznych i Komunikacji (PR).

Polska Telefonia Cyfrowa angażuje się w pomoc, której odbiorcami są przede wszystkim dzieci i młodzież. Poza edukacją umożliwia im, np., rehabilitację, dając tym samym szansę na zmniejszenie niepełnosprawności, pełniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie i większą samodzielność. PTC przekazała, między innymi, dotacje na wyposażenie wrocławskiej Sali Doświadczania Świata dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz Pracowni Analizy Zaburzeń Chodu w Zagórzu k. Warszawy. Wraz z Fundacją Wspólna Droga - organizacją o wieloletnim doświadczeniu w realizacji programu składki pracowniczej - PTC realizuje też program ,,Razem dla innych".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Społeczna akcja PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl