SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Elona Muska zaczyna w Polsce sprzedaż zestawu do internetu satelitarnego Starlink

Polacy mogą już zamawiać zestaw do internetu satelitarnego Starlink oferowanego przez firmę Elona Muska SpaceX. Starlink kosztuje 2269 zł plus koszty wysyłki i depozyt.

Zestaw oferowany w serwisie Starlink.com obejmuje antenę, router WiFi, zasilacz, kable i statyw montażowy. Całość kosztuje 2269 zł.

Ponadto użytkownik musi zapłacić 276 zł za wysyłkę i 449 zł depozytu. Natomiast miesięczna opłata za korzystanie z internetu Starlink wynosi 449 zł.

Zaznaczono, że w Polsce usługa jest dostępna dla ograniczonej liczby użytkowników, a zamówienia będą realizowane w kolejności ich składania.

- Aby się połączyć z Internetem, antena Starlink musi wyraźnie „widzieć” niebo - dodano. Użytkownik może sprawdzić optymalne ustawienie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dostępne w serwisie.

Kiedy internet Starlink będzie dostępny w Polsce?

Na stronie Starlink.com zapowiedziano, że „w trakcie programu beta użytkownicy mogą spodziewać się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy w większości lokalizacji prędkość transmisji danych będzie się wahać od 50 Mb/s do 150 Mb/s, a opóźnienie od 20 ms do 40 ms w miarę ulepszania systemu Starlink”. Zaznaczono, że będą pojawiać się krótkie okresy z brakiem dostępu do internetu.

- Gdy wystrzelimy więcej satelitów, zainstalujemy więcej stacji naziemnych i ulepszymy nasze oprogramowanie sieciowe, prędkość transmisji danych, opóźnienia i czas działania ulegną znacznej poprawie - zapewniono.

Publiczne testy internetu Starlink, oferowanego przez firmą Elona Muska SpaceX, rozpoczęły się w USA jesienią ub.r. Docelowo usługa ma być świadczona na całym świecie z wykorzystaniem ok. 12 tys. satelitów.

Wiosną br. SpaceX zawarł z Google porozumienie, w ramach którego z internetu Starlink będą mogły korzystać centra przetwarzania danych Google Cloud. Ma to pomóc w dostępie do chmury Google szczególnie tym firmom i organizacjom, które działają na terenach z utrudnionym dostępem do internetu.

Dołącz do dyskusji: Firma Elona Muska zaczyna w Polsce sprzedaż zestawu do internetu satelitarnego Starlink

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
To ja wole swoje 500 mega światłowodem za 50 zł miesięcznie .
odpowiedź
User
rt
To chyba najdroższy i najwolniejszy internet. Ma sens tylko tam, gdzie innego nie ma.
odpowiedź