SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stowarzyszenie Ruska Bursa może uruchomić radio w Gorlicach i Polkowicach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Stowarzyszeniu Ruska Bursa z Gorlic koncesję na nadawanie programu radiowego na dwóch częstotliwościach: 106,6 w Gorlicach oraz 103,8 w Polkowicach.

Article

Nowa stacja ma nadawać program radiowy o zasięgu lokalnym, o charakterze uniwersalnym, z tematyką lokalną - dla mniejszości łemkowskich.

O koncesję radiową na nadawanie na tych dwóch częstotliwościach ubiegała się też spółka Trendy Media Mikoś i Jedziniak z Krosna.

Stowarzyszenie Ruska Bursa w Gorlicach działa od 1908 roku w Gorlicach w celu utworzenia bursy dla młodzieży ruskiej uczącej się w gorlickim gimnazjum powstałym w 1906 roku i opieki nad nią. Założycielami Stowarzyszenia byli m.in. ks. Wasyl Kuryło, ks. Mychajło Jurczakewycz, ks. M. Durkot, ks. H. Maksymowycz, ks. W. Kałużniackij, D. Bubniak i H. Gal. W 1909 roku stowarzyszenie miało już swój piętrowy budynek, sad i kilka hektarów ziemi przy ul Sienkiewicza 28 w Gorlicach.

Organizacja została reaktywowana 1 czerwca 1991 przyjmując swój pierwotny statut. Przy stowarzyszeniu działa młodzieżowy muzyczny zespół „Teroczka” i teatralna grupa „Terka”, funkcjonuje również biblioteka (ze stałymi godzinami otwarcia) i muzealna Izba Pamięci Iwana Rusenki. Stowarzyszenie Ruska Bursa jest założycielem pierwszego łemkowskiego radia LEM.fm, przy którym działa portal informacyjny lem.fm+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stowarzyszenie Ruska Bursa może uruchomić radio w Gorlicach i Polkowicach

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
żeby to się nie zamieniło w banderowską bursę...
11 16
odpowiedź
User
QQQ
adam - Dyletant nie mający o niczym pojęcia, wypowiedź kwalifikuje się do organów ścigania ...
13 10
odpowiedź