SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces akcji 'Wrzuć na luz - jedziesz na wakacje'

Ponad 60 tysięcy kierowców, rozwiązując test badający skłonność do niebezpiecznych zachowań na drodze, wzięło czynny udział w akcji.

Trwająca od 14 lipca kampania została zorganizowania przez Fundację Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” przy wsparciu PKN Orlen, Cityboard Media i Onet.pl. W przekonaniu organizatorów i partnerów akcja w istotny sposób przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych podróży.

W tym roku przez okres dwóch wakacyjnych miesięcy zaobserwowaliśmy (w porównaniu z 2004 r.) spadek liczby wypadków (o 690), ale co ważniejsze zanotowano również spadek liczby zabitych o 68 osób i rannych o 944 osoby ( wg danych Komendy Głównej Policji). Należy przy tym zaznaczyć, że spadek ten nastąpił przy zwiększonym natężeniu ruchu, gdyż w ostatnim roku na naszych drogach przybyło kilkaset tysięcy pojazdów. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak duża grupa kierowców wzięła udział w naszej akcji, rozwiązała test i zapoznała się ze swoim profilem psychologicznym. Zapewne wielokrotnie więcej kierowców zetknęło się z naszą akcją poprzez billboardy lub w Internecie oraz na stacjach paliw ORLEN. Jeśli wzięli do siebie jej przesłanie i podróżowali spokojniej i rozważniej, to cel naszych działań został osiągnięty. Mamy przekonanie, że tego typu akcje, o dużym zasięgu społecznym, wymiernie przyczyniają się do poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach.” – powiedział prezes Fundacji „Kierowca Bezpieczny”, Andrzej Kalitowicz

„ To już kolejne przedsięwzięcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa, w którym biorę udział. Cieszę się, że mogłem wykorzystać swoją popularność właśnie w taki sposób. Podróżując dużo po kraju spotkałem się z wieloma wyrazami poparcia dla naszej akcji, często od przypadkowo spotkanych kierowców. Najważniejsze jednak, że są pewne wymierne skutki tych działań w postaci spadku liczby zabitych i rannych, choć ofiar jest wciąż zdecydowanie zbyt wiele.” – powiedział Krzysztof Holowczyc, lider Akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces akcji 'Wrzuć na luz - jedziesz na wakacje'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl