SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP i Polsat zorganizują znów swoje imprezy sylwestrowe. W Zakopanem Zenek Martyniuk

Choć kluczowe umowy między TVP a Zakopanem nie zostały jeszcze podpisane, to Telewizja Polska pracuje intensywnie nad tym, aby zorganizować tegorocznego „Sylwestra Marzeń” znów pod Tatrami - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Co więcej: na imprezie znów prawdopodobnie usłyszymy Zenka Martyniuka i inne gwiazdy disco polo. Jakie – to jest właśnie przedmiotem negocjacji, a organizatorzy pilnują, aby media nie dowiedziały się zbyt wiele.

Zenek Martyniuk podczas "Sylwestra Marzeń" TVP, początek 2022 roku Article

Jak już informowaliśmy, w tym roku miejskiego sylwestra Warszawa nie zorganizuje, a w związku z tym imprezy sylwestrowej kolejny rok z rzędu nie będzie transmitować TVN. Inaczej będzie w dwóch pozostałych dużych stacjach.

Polsat: Katowice znów nie pomogą w organizacji

Pod koniec września okazało się, że Polsat zorganizuje swoją „Sylwestrową Moc Przebojów” ponownie w Chorzowie, na Stadionie Śląskim. Rok temu impreza zawisła na włosku, gdy okazało się, że ze współfinansowania wycofało się województwo śląskie. W sukurs nie przyszły też władze Katowic. Także w tym roku nie wezmą one na siebie nawet części kosztów imprezy. Z naszych informacji wynika, że Polsat sam zapłaci za całość. Mowa nawet o 5 mln zł.

To, że Polsat zorganizuje Sylwestra wynika także z relacji, jaką pod koniec września na antenie Polsat News przeprowadził Michał Mitoraj. Mówiąc o tym, jak gminy oszczędzają z powodu wyższych opłat za energię elektryczną, powiedział także, iż Katowice w tym roku nie dołożą się do imprezy, organizowanej na Stadionie Śląskim przez Polsat. Miasto nie zorganizuje także osobnej imprezy dla mieszkańców. - Ale tutaj Stadion Śląski i impreza sylwestrowa, organizowana już od lat przez Polsat, przychodzi z odsieczą mieszkańcom Katowic. Katowiczanie, choć terytorialnie to przecież Chorzów, od kilku lat bawili się na Stadionie Śląskim – mówił Mitoraj.

Kto zagra na sylwestrowej imprezie? Tego stacja na razie nie zdradza.

TVP: „Sylwester Marzeń” jednak w Zakopanem

Choć co roku mieszkańcy Zakopanego narzekają na najazd turystów w ramach „Sylwestra Marzeń”, tak naprawdę impreza to mocny zastrzyk dla miejscowego handlu, usług i turystyki. Z niecierpliwością więc wyglądają najnowszych informacji o sylwestrowej imprezie.

Jak ustaliliśmy, decyzja o tegorocznym „Sylwestrze Marzen” na Woronicza już zapadła, w przyszłym tygodniu władze TVP mają jechać do Zakopanego, by kontynuować rozmowy i  podpisać stosowne umowy. Choć telewizja publiczna wyjątkowo mocno strzeże informacji o tym, kogo będzie można zobaczyć i usłyszeć pod Tatrami, nieoficjalnie wiemy, że prawdopodobnie będą to w dużej mierze zespoły disco polo, w tym także (jak ustaliliśmy) z Zenek Martyniuk. Miejscem zabawy miałaby być ponownie Rówień Krupowa - największy park miejski na terenie Zakopanego.

Ile kosztuje "Sylwester Marzeń"? Jak pisał Business Insider Polska, może to być nawet koszt ponad 10 mln zł. Zakopane ze swojej strony będzie partycypowało w kosztach, ale zapewne kwotą zbliżoną do tej z poprzednich lat. Media donosiły, iż w 2021 roku miasto wyłożyło na organizację "Sylwestra Marzeń" ok. miliona złotych.

Poza artystami disco polo w Zakopanem zapewne zobaczymy też jakąś zagraniczną gwiazdę, jednak wciąż nie wiadomo, kto miałby to być. Rok temu gwiazdami organizowanego w Zakopanem „Sylwestra Marzeń z Dwójką” byli Maryla Rodowicz i Zenon Martyniuk. Pojawili się na scenie także Julio Iglesias Junior - syn Julio Iglesiasa i starszy brat Enrique Iglesiasa oraz Jason Derulo. Z kolei na scenie na Stadionie Śląskim na zabawie Polsatu publikę bawili m.in. Doda i Enej.

Zakopane i TVP wspólnie od 2016 r.

Koncerty sylwestrowe Telewizji Polskiej od końca 2016 roku rokrocznie są organizowane w Zakopanem. Wyjątkiem był sylwester z 2020 na 2021 roku, kiedy w związku z obostrzeniami epidemicznymi impreza odbyła się w Ostródzie, a na widowni bawili się tancerze. Najważniejsza jest jednak oglądalność: od pięciu lat sylwestry TVP, promowane pod nazwą „Sylwester Marzeń”, osiągają dużo wyższą oglądalność niż konkurencyjne koncerty Polsatu (od sylwestra 2018/19 odbywają się na Stadionie Śląskim w Chorzowie) oraz TVN (w Warszawie, od wybuchu epidemii nie są organizowane).

Średnia widownia pokazanego na przełomie roku w TVP2 i TVP Polonia „Sylwestra Marzeń” wyniosła 4,9 mln widzów, a „Sylwestrową Moc Przebojów” na antenie Polsatu, Polsatu News i Polsatu 2 śledziło 3,01 mln widzów. W kulminacyjnych godzinach, czyli między godz. 23.55 w sylwestra a 0.03 w Nowy Rok najwięcej widzów miała impreza sylwestrowa Telewizji Polskiej, którą na antenie Dwójki oglądało średnio 5,45 mln osób - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. 104 tys. widzów oglądało „Sylwester Marzeń” na antenie TVP Polonia. Łączna widownia Dwójki i TVP Polonia wyniosła 5,55 mln widzów.

Dołącz do dyskusji: TVP i Polsat zorganizują znów swoje imprezy sylwestrowe. W Zakopanem Zenek Martyniuk

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Czy w tym roku będzie grał "playback"?
30 2
odpowiedź
User
michu
Dużo się można dowiedzieć z tego newsa. Prawdopodobnie Zenek, Zakopane, prawdopodobnie gwiazdy disco, prawdopodobnie 31.12?
36 1
odpowiedź
User
Koltek
Nie słucham disco polo w TVP. Zenek przegina Kurski okłamał
24 5
odpowiedź