SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szpital Bielański zmienia identyfikację wizualną na 60-lecie działania

Biała róża to nowy symbol Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Rebranding placówki przygotowała agencja Brandlive.

Article

Proces rebrandingu połączono z zaplanowanymi wcześniej obchodami 60-lecia Szpitala Bielańskiego.

Nowy symbol placówki, biała róża, odnosi się do życia, zdrowia i rozwoju. Jak informują twórcy znaku,"ważne było także nawiązanie barwą do dzielnicy Bielany, wywodzącej się od sprowadzonego tu w XVII wieku zakonu kamedułów. Zakonnicy, nazywani byli  w tamtych czasach „bielanami” lub „bielakami” w związku z barwą swych habitów. Biała róża nawiązuje również do jednego z wizerunków patrona Szpitala, bł. ks. Jerzego Popiełuszki"

Na górze: poprzednia wersja identyfikacji Szpitala Bielańskiego, na dole nowa

Nowy znak odnosi się także dla innej postaci zasłużonej dla szpitala, nieżyjącego już prof. Romualda Dębskiego i stworzonej przez niego akcji społecznej matek, której symbolem jest właśnie biała róża.

Za przeprowadzenie procesu rebrandingu odpowiada agencja brandingowa BrandLive.

Dołącz do dyskusji: Szpital Bielański zmienia identyfikację wizualną na 60-lecie działania

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maskva
Brawo Szpital Bielański za odwagę. Biała róża to wszak symbol antypisowskich, antyrządowych protestów. Białe róże dzierżyli Obywatele RP i zwykli ludzie dobrej woli - uczestnicy antymiesięcznic smoleńskich i demonstracji popierających niezależność wymiaru sprawiedliwości. Brawo za odwagę.
Tylko co na to żoliborski kurdupel? Wszak z Żoliborza na Bielany niedaleko.
odpowiedź
User
?
Mam pytania: czy to jest publiczny szpital i czy jest zadłużony?
odpowiedź
User
maskva
I jeszcze jedno. POLITYKA! Twórcą ID jest agencja brandingowa specjalizująca się w obsłudze spółek Skarbu Państwa: Poczta Polska, TVP, ORLEN, Totalizator, oraz rządu: MEN, Ministerstwo Przedsiębiorczości. I jeszcze miesza do tego ŚP Romualda Dębskiego.
odpowiedź