SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szymon Jachimek nowym komentatorem „Szkła kontaktowego”. „W założeniach będzie występować z bratem”

Satyryk Szymon Jachimek został nowym komentatorem „Szkła kontaktowego” w TVN24. Redakcja zapowiada stały charakter współpracy, Szymon Jachimek ma w założeniach współprowadzić program wraz ze swoim bratem Tomaszem Jachimkiem, wieloletnim komentatorem „Szkła kontaktowego”. - Szymon był kilkakrotnie wcześniej brany pod uwagę jako nasz współpracownik, były wątpliwości czy rodzeństwo na jednej scenie nie jest ryzykownym pomysłem, ale bracia Jachimek poradzili sobie świetnie - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dominika Sekielska, wydawczyni i producentka „Szkła kontaktowego”.

Szymon JachimekArticle

Szymon Jachimek to satyryk i artysta kabaretowy. W niedzielnym wydaniu „Szkła kontaktowego” w stacji TVN24 po raz pierwszy pojawił się na antenie jako komentator.

Szymon Jachimek prowadził niedzielne „Szkło kontaktowe” wspólnie ze swoim bratem Tomaszem Jachimkiem, który występuje w tej audycji od 15 lat.

Udany debiut, nikogo nie zwalniamy

Redakcja „Szkła kontaktowego” poinformowała Wirtualnemedia.pl, że niedzielne wydanie programu to był podwójny debiut, bowiem oprócz pojawienia się nowego komentatora Tomasz Jachimek po raz pierwszy był redaktorem prowadzącym przygotowującym wraz z zespołem zawartość audycji.

- Ta para spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów, panowie poradzili sobie doskonale co nie dziwi, bo obaj mają ogromne doświadczenie sceniczne. I choć występowali w nowych rolach to lekka trema towarzysząca „pierwszemu razowi” podziałała na nich tylko mobilizująco – ocenia w rozmowie z nami Dominika Sekielska, wydawczyni i producentka „Szkła kontaktowego”.

Szefowa redakcji „Szkła kontaktowego” wyjaśnia, że zespół programu stale się powiększa i na razie nadawca nie zamierza żegnać się z żadnym z komentatorów.

- Zależy nam raczej na różnorodności, zapraszaniu widza do poznawania ludzi z różnych kręgów, jak na przykład Michał Kempa i Jerzy Iwaszkiewcz – to osobowości z dwóch światów, a u nas można spotkać ich przy jednym stole – tłumaczy Sekielska. - To chyba jeden z niewielu programów, w którym toczy się dialog międzypokoleniowy. Oglądają nas seniorzy i nastolatkowe, piszą do nas widzowie, którzy zaznaczają: zacząłem oglądać Was mając 11 lat, młodzież przesyła nam swoje filmiki zabiegając o pokazanie ich w Szkle, jednocześnie naszymi najwierniejszymi widzami są seniorzy. Znamy też małżeństwa, których uczucie rodziło się i rozwijało wraz naszym programem. „Szkło kontaktowe” to już nie tylko program telewizyjny, ale zjawisko społeczne, chcemy żeby było jak najbardziej różnorodne. To nie koniec zmian, ale na razie nic więcej nie będę zdradzać.

Duet braci na stałe

Dominika Sekielska zaznacza, że Szymon Jachimek był już wcześniej brany pod uwagę jako współprowadzący „Szkło kontaktowe”, jednak redakcja dopiero teraz zdecydowała się na nawiązanie z nim współpracy.

- Pojawiły się pewne wątpliwości jak wprowadzenie na antenę brata Tomasza Jachimka zostanie odebrane przez widownię – przyznaje Sekielska. - Uznaliśmy jednak, że to rodzeństwo może wprowadzić do naszej formuły dodatkowe wartości i ciekawe relacje pomiędzy gospodarzami programu. Oczywiście tak jak w wypadku innych nowych komentatorów będziemy przyglądać się reakcjom widzów, na razie jednak odbiór jest obiecujący.

W założeniach bracia Jachimek mają być na stałe w jednej parze prowadzącej „Szkło kontaktowe”. Nie wiadomo jednak czy od strony technicznej będzie to zawsze możliwe.

- Obaj bracia są czynnymi zawodowo artystami, którzy na scenie nie pracują wspólnie, lecz oddzielnie – zaznacza Sekielska. - To może powodować pewne problemy dotyczące zgrania ze sobą terminów ich występów z udziałem w „Szkle kontaktowym”. Jeśli pojawią się tego typu trudności to zarówno Szymon, jak i Tomasz będą się pojawiać na antenie także w innych parach.

„Szkło kontaktowe” ma 15 lat

Niedawno „Szkło kontaktowe” obchodziło 15-lecie obecności na antenie TVN24. Z tej okazji przygotowano specjalne, 2-godzinne wydanie programu z udziałem gości specjalnych.

Pierwszy wydanie „Szkła kontaktowego” zostało pokazane 25 stycznia 2005 r. Poprowadził je Grzegorz Miecugow, któremu towarzyszył Krzysztof Daukszewicz.

Aktualnie gospodarzami programu są Tomasz Sianecki, Wojciech Zimiński, Grzegorz Markowski i Tomasz Jachimek. Komentatorami programu w 15-letniej historii byli m.in. Kamil Dąbrowa, Ilona Łepkowska, Tomasz Jachimek, Krzysztof Daukszewicz, Marek Przybylik, Maria Czubaszek, Artur Andrus, Wojciech Zimiński, Grzegorz Markowski, Jerzy Iwaszkiewicz, Andrzej Poniedzielski, Robert Górski, Janusz Weiss,Maciej Łubieński, Krzysztof Miecugow, Katarzyna Kasia, Michał Kempa, Katarzyna Kwiatkowska, Henryk Sawka i Wojciech Fiedorczuk. Wielu z nich w tej roli występuje do dzisiaj.

Według danych Nielsen Audience Measurement w 2019 r. średnia widownia „Szkła kontaktowego” wyniosła 604 tys. widzów. Przełożyło się to na 5,26 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 1,27 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Względem 2018 r. cykl zyskał 35 tys. widzów - wówczas audycja gromadziła 569 tys. oglądających (odpowiednio 4,90 proc. i 1,38 proc. udziału). W 2005 r., czyli w pierwszym roku nadawania „Szkło kontaktowe” śledziło 125 tys. widzów (1 proc. i 0,86 proc.). W ciągu 15 lat najwyższą widownię audycja gromadziła w 2016 r. - 673 tys. (5,55 proc. i 1,63 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szymon Jachimek nowym komentatorem „Szkła kontaktowego”. „W założeniach będzie występować z bratem”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Master
Super! Debiut Szymona był bardzo dobry.
odpowiedź
User
walter
rodzina na swoim.
odpowiedź
User
Heryk
Od dłuzszego czasu nie da się już ogladąć szkiełka.
odpowiedź