SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Herman i Dorota Chotecka w drugim sezonie serialu „Tajemnica zawodowa”

Wystartowały zdjęcia do drugiego sezon serialu „Tajemnica zawodowa”, który pokażą TVN i Player.pl. Do obsady nowych odcinków dołączyli Katarzyna Herman, Dorota Chotecka, Marcin Czarnik, Karolina Porcari i Mateusz Rusin.

Magdalena Różczka i Cezary Pazura w „Tajemnicy zawodowej 2”; fot. TVNMagdalena Różczka i Cezary Pazura w „Tajemnicy zawodowej 2”; fot. TVN

Główną bohaterką „Tajemnicy zawodowej” jest 40-letnia Julia Żurawskiej (w tej roli Magdalena Różczka), która po ukończeniu studiów prawniczych w Warszawie wróciła w rodzinne strony, gdzie związała się z miejscowym lekarzem, chirurgiem i ginekologiem - Andrzejem Żurawskim (Cezary Pazura). Główną osią fabuły pierwszego sezonu produkcji jest walka Julii o oczyszczenie męża (Cezary Pazura) z zarzutów kryminalnych.

Zagrają Herman, Chotecka, Czarnik, Porcari i Rusin

W połowie lipca rozpoczęły się zdjęcia do 10 nowych odcinków produkcji. W drugim sezonie ponownie pojawią się: Magdalena Różczka (Julia Żurawska), Cezary Pazura (Andrzej Żurawski), Piotr Stramowski (Paweł Miller), Andrzej Zieliński (Wiktor Bielski), Anna Dereszowska (Kinga Górska), Tamara Arciuch (Monika Litwin), Justyna Zielska (Paula Żurawska), Antonina Litwiniak (Lena Żurawska), Marcin Piętowski (Łukasz Madej), Laura Breszka (Ada Wójcik), Marta Klubowicz (Olga Lipska), Wiktoria Gorodeckaja (Ewa Dobrzyńska), Adrian Zaremba (Michał Różański „Misiek”), Mateusz Bieryt (Tymon) i Dariusz Biskupski (Krzysztof, dyrektor szpitala).

Do obsady dołączyli m.in.: Katarzyna Herman (prokurator Gabi Wolska), Dorota Chotecka (Krystyna, siostra Ewy), Mateusz Rusin (Tomasz, brat Kingi), Karolina Porcari (Hanka, lekarka) i Marcin Czarnik (komendant Piotr).

- Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego sezonu „Tajemnicy zawodowej” zarówno na antenie TVN, jak i na Playerze. Dostaliśmy od widzów ogromny kredyt zaufania. Po zakończeniu emisji dotarło do nas wiele pozytywnych komentarzy i opinii widzów, którzy pytali o dalsze losy Julii i Andrzeja Żurawskich - komentuje Marta Grela-Gorostiza, dyrektor działu fabularnego TVN.

Premiera „Tajemnicy zawodowej 2” w TVN i Player.pl odbędzie się wkrótce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Producentami wykonawczymi serialu „Tajemnica zawodowa” są Dorota Kośmicka-Gacke - Jake Vision DGA Studio i Jan Kępiński. Projekt powstaje na zlecenie TVN. Główną scenarzystką Ewa Popiołek. Serial oparty jest na autorskim pomyśle stacji. Za kamerą stanął Grzegorz Kuczeriszka. Operatorem zdjęć są Marek Rajca, Maciej Edelman oraz Mateusz Zwoliński.

Funkcję kierownika produkcji pełni Robert Feluch, a reżysera castingu - Agata Domagała. Autorem scenografii jest Marcelina Początek. Za charakteryzację odpowiada Joanna Skiba, a za kostiumy - Dorota Williams. Montażem zajmują się Piotr Wójcik i Bartłomiej Piasek.

- Pracując nad drugim sezonem flagowego okrętu Jake Vision DGA Studio, jakim jest serial „Tajemnica zawodowa” staramy się, aby widzów zaskoczyła nie tylko jakość opowiadanej historii, ale równie ciekawa strona realizacji. Drugi sezon to nowi twórcy. Reżyser Grzegorz Kuczeriszka to niezwykle dynamiczna i silna osobowość, za kamerą stanie wybitny operator Marek Rajca, natomiast w odcinkach 6-10 jako operator zadebiutuje w serialu premium Maciej Edelman. „Tajemnica zawodowa” to serial prawniczo-medyczny, dlatego za stronę prawniczą odpowiada mecenas Wojciech Liss, a za medyczną dr Karolina Wawiernia. Scenarzyści Dorota Jankojć, Bartosz Kozera, Marcin Wysocki i Dominik Gąsiorowski wraz z headwriterką Ewą Popiołek budują zgodność wydarzeń z rzeczywistością profesjonalnego świata naszych bohaterów - mówi Dorota Kośmicka-Gacke; producent serialu Jake Vision DGA Studio. - Nie jest to łatwe, ale widownia potwierdza, że jest to wciągająca opowieść nie tylko od strony obyczajowej, ale także prawniczo-medycznej. Świetni młodzi bohaterowie Justyna Zielska, Antonina Litwiniak, Amelia Żuchowska otwierają widownię serialu na najmłodszego widza. W zwartych i ciekawych historiach zawiera się kontynuacja losów naszej Julii, a także nowe przypadki, którymi Julia zajmuje się w kancelarii wraz ze swoim ojcem i innymi prawnikami - dodaje.

Premierowe odcinki pierwszego sezonu serialu „Tajemnica zawodowa” na antenie TVN oglądać można w środy o godz. 21.30, w okresie od 17 lutego do 21 kwietnia br. Średnia widownia produkcji wyniosła 1,12 mln osób, co przełożyło się na 8,89 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,87 proc. w grupie komercyjnej 16-49, 8,72 proc. w grupie 16-59 oraz 13,29 proc. w grupie kobiet 25-49 zamieszkałych miastach.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 7,49 proc.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Herman i Dorota Chotecka w drugim sezonie serialu „Tajemnica zawodowa”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anna
Pazura wyrabia normę jak dobry stachanowiec. Odbija hurtowo te swoje serialiki tak jak piesek Reksio odbijał pieczątką taśmę filmową w czołówce bajeczki z PRL-u.
odpowiedź
User
Ipp
Czy redaktor nauczy się odmieniać słowa przez przypadki?
odpowiedź
User
K
Pan Pazura te role dostaje chyba tylko po znajomości, a gra jak Mroczkowie.
odpowiedź