SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tarczyński chce przejąć Zakłady Mięsne Henryk Kania

Spółka Tarczyński, producent m.in. kabanosów i parówek złożyła warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Firma chce pomóc restrukturyzowanemu przedsiębiorstwu w trudnej sytuacji.

Jacek Tarczyński, fot. materiały prasoweArticle

Zakłady Mięsne Henryk Kania znajdują się w restrukturyzacji. Jej wierzyciele i doradcy zwrócili się do spółki Tarczyński z prośbą o rozważenie możliwości przejęcia majątku tej firmy.

Ta w wydanym komunikacie giełdowym poinformowała, że decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty (złożono ją nadzorcy sądowemu) podyktowana jest "planowanym przez emitenta rozwojem oraz rozważanym przez emitenta rozszerzeniem jego działalności" - chodzi m.in. o rozważane już wcześniej inwestycje w budowę nowych mocy produkcyjnych. Prezes spółki, Jacek Tarczyński powiedział, że intencją jego firmy jest kontynuacja produkcji w zakładach ZM Henryk Kania.

Spółka Tarczyński w opublikowanym komunikacie podkreśla, że złożona oferta ma charakter wstępny i warunkowy. Oznacza to, że jest uzależniona od spełnienia szeregu warunków zewnętrznych (niezależnych od spółki), typowych dla tego typu transakcji.
Sfinalizowanie transakcji nastąpi po uzyskaniu wszystkich wymaganych zgód.

Według informacji z czerwca br. zobowiązania ZM Henryk Kania wobec banków i kontrahentów mogą sięgać nawet 630 mln zł. Henryk Kania, szef rady nadzorczej spółki i jej główny akcjonariusz mówił wtedy, że firma potrzebuje ok. 40 mln zł kapitału obrotowego, by  mogła normalnie funkcjonować (ograniczono m.in. produkcję).

W wydanym na początku czerwca br. komunikacie poinformowano, że „wskutek ograniczenia możliwości zakupu surowca, spowolniony został obrót należności i obniżone zapasy gotówki oraz dostęp do finansowania potrzeb zakupowych spółki. Zmniejszenie dostępnych środków pieniężnych spowodowało również opóźnienia w realizacji przychodów Spółki w stosunku do stanu sprzed okresu powstałej niestabilności operacyjnej. Spółka podejmuje działania w celu odtworzenia i zwiększenia kapitału obrotowego, w tym zwiększenia dostępu do finansowania kapitału obrotowego w drodze finansowania zewnętrznego”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tarczyński chce przejąć Zakłady Mięsne Henryk Kania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl