SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefony komórkowe zmieniają życie młodych ludzi

Niemal wszyscy młodzi Japończycy twierdzą, że telefony komórkowe zmieniły ich styl życia.

Prawie 1/3 z nich przyznała się, że korzysta z telefonu przez ponad trzy godziny dziennie – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Nepro IT Co. Ltd.

Japonia jest pionierem jeśli chodzi o telefony trzeciej generacji (3G), pozwalające użytkownikom na korzystanie z takich zaawansowanych funkcji jak przeglądanie internetu i zakupy online.

Spośród Japończyków w wieku 20-40 lat, około 16 procent spędza od trzech do pięciu godzin dziennie z komórką w ręku. 9 procent robi to przez 5-10 godzin, a 4 procent nawet ponad 10 godzin w ciągu dnia.

Jak wynika z badania, użytkowanie komórek wzrosło w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to jeden na czterech młodych mieszkańców Japonii korzystał z telefonu przez ponad trzy godziny dziennie.

90 procent biorących udział w ostatnim badaniu stwierdziło, że telefony komórkowe w jakiś sposób zmieniły ich życie. Blisko 70 procent przyznało się, że wysyła mniej listów i kartek pocztowych. 11 procent powiedziało, że liczba ich kontaktów z innymi ludźmi w „prawdziwym życiu” zmalała.

Jedynie 16 procent respondentów używa swoich telefonów do takich „staromodnych” czynności jak rozmowa z drugą osobą czy wysyłanie wiadomości tekstowych.

Dla 40 procent najpopularniejszą usługą oferowaną przez ich telefony jest robienie zakupów online. 38 procent najbardziej lubi ściągać muzykę.

W badaniu wzięło udział 3750 osób.

Według ostatnich danych, spośród 127 milionów mieszkańców Japonii, 100 milionów ma telefon komórkowy. 2/3 z nich posiada komórki 3G.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefony komórkowe zmieniają życie młodych ludzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl