SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polsat uruchomi trzy nowe kanały: Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM

Telewizji Polsat będzie mogła uruchomić trzy nowe kanały tematyczne - Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM - zdecydowała na czwartkowym posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

fot. polsatArticle

KRRiT wyraziła zgodę na rozpowszechnianie programów telewizyjnych przez Telewizję Polsat w sposób rozsiewczy satelitarny pod nazwą Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM. Nadawca otrzymał 10-letnią koncesję na ich nadawanie na satelicie i w kablówkach.

Polsat Rodzina o charakterze uniwersalnym

O tym, że Telewizja Polsat chce uruchomić nowy kanał Polsat Rodzina, którego ramówka będzie skierowana do wszystkich widzów, „ze szczególnym uwzględnieniem rodziny” pisaliśmy już w połowie maja.

W ramówce mają znaleźć się filmy, seriale, dokumenty i programy rozrywkowe. Na jej antenę też treści religijne, a sporą część ramówki stanowić będą jednak powtórki z głównej anteny Polsatu i jego kanałów tematycznych.

Na razie Telewizja Polsat nie zdradza szczegółów projektu.

Polsat Games dla fanów esportu

Kolejny kanał, z którym ruszy nadawca - Polsat Games ma być stacją o charakterze wyspecjalizowanym dla osób interesujących się grami komputerowymi.

- Segment e-sportu nas interesuje, bo widzimy jak jest angażujący. Ten projekt jest związany nie tylko z telewizją - tak o planowanym uruchomieniu przez Grupę Polsat nowego kanału Polsat Games - mówił Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat. Kanał ma być poświęcony zawodom e-sportowym.

Stec podkreśla, że Grupa ma większe plany co do Polsat Games - ma nie być to tylko „zwykły” kanał telewizyjny. - To projekt 360, będzie realizowany na wszystkich polach, gdzie to tylko możliwe, i niezwiązany tylko z telewizją - zapowiadał Stec.

Polsat Games ma ruszyć w III kwartale br.

smart DOM - kanał poradnikowy

Kanał smart DOM ma mieć charakter wyspecjalizowany, poradnikowy - szczegółów ramówki nadawca jeszcze nie zdradza.

Przypomnijmy, że pod marką smartDOM ukrywa się oferta łączonych usług Cyfrowego Polsatu z której korzysta ponad 1,5 mln osób. To nie tylko telewizja i internet, ale też m.in. prąd elektryczny, gaz czy usługi bankowe.

W tym roku Telewizja Polsat sukcesywnie realizuje politykę przejęć oraz ciągłego wzbogacania portfolio o nowe kanały. W maju br. KRRiT wyraziła zgodę na rozpoczęcie nadawania Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 (zmieniono wtedy nazwę satelitarnych kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 na Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2).

Nadawca niedawno za 38 mln euro kupił także większościowy pakiet udziałów w Eleven Sports Network. Natomiast na początku czerwca br. przejął  pozostałe udziały w informacyjnym kanale Superstacja i tym samym włączył go do swojego portfolio.

Pod koniec ub.r. Telewizja Polsat za ok. 103 mln zł nabyła od Grupy ZPR Media 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów nadawcy Fokus TV i Nowa TV (z opcją dokupienia kolejnych 15 proc., zrealizowaną na początku br.).

Aktualnie Telewizja Polsat w swoim portfolio posiada 29 kanałów m.in. Polsat, Polsat2 Super Polsat, TV4, TV6, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Cafe czy Polsat Film.

Cyfrowy Polsat wydał 1,5 mld zł na przejęcia

Przez ostatnie sześć miesięcy grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zrealizowała akwizycje o łącznej wartości ok. 1,5 mld zł. Pod koniec ub.r. od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN 33 proc. akcji Netii za 638,8 mln zł, a w maju, po uzyskaniu zgody UOKiK-u, CP i związana z nim spółka Karswell Limited w ramach wezwania nabyły kolejne 33 proc. akcji Netii za 638,75 mln zł.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,34 mld zł wpływów sprzedażowych oraz 292,2 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalały w skali roku o 1,8 proc. do 5,74 mln, za to liczba sprzedanych im usług zwiększyła się o 3,4 proc. do 13,8 mln. Wpływy Grupy Polsat z reklam i sponsoringu zwiększyły w I kwartale br. rok do roku o 15,1 proc. i wyniosły w sumie 269 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polsat uruchomi trzy nowe kanały: Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Wszystko fajnie,ok.ich prawo, chcą i wszystko rpawine jest w porządku,więc im Krrit odpowiednie pozwoleniaw ydaje,jak w normalnym demokratycznym kraju,gdzie dana rada czy organizacja oczywiście,dany szczebel władzy takwoe wydawać musi.Tylko się zastanawiam co kanał rodzina będzie imeć z rodziną wspólnego,jaką rodzinę będzie promować i gdzie kolejne kanały spoza tych największych sieci,mających tv i radio,z wiadomego nurtu.Coś tam drga,coś powstaje,ale...rozumeim kwestia dysproporcji finansowych,no niemniej...i in enegując przydatności,potrzeb takich kanałów,jak i takich,gdzie przyzwyczaja się widza,odbiorcę do debat na wyższym poziomie,głębszych analiz,innyhc treści,wniosków,obrazów,podobnie jak w innych stacjach,czy inaczej formowanych,formatowanych,kończy się to na tym,że z jednej strony powstają kolejne takie same kanały filmowe,z drugiej te z gadającymi głowami non stop;no tylko powoluśku coraz bardziej różnorodnymi,a nie serwującymi nam to samo,albo niemal to samo.Co prawda w jedności siła,a polaryzacja medialna i społeczna,osobny ważny,nierzadko niewesoły temat..I ine ironizuję w tym wypadku.Ciekawe,choć zależy co będą dalej nadawać w pionie informacyjnym,politycznym,albo i niezależnie od tego,jakie posypią się głosy,czy bardziej:o polsat się sprzedał pisowi,czy:i tak nie ma demokracji,a media są prześladowane i niedopuszczalnie niedopuszczane.Pewnie i te i te.:)
odpowiedź
User
ciekawy
Czy to będzie Polsat Rodzina pisowska?
odpowiedź
User
6g
esport to hazard i jest sprzeczny z dyrektywami ue
kanalu nie bedzie
odpowiedź