SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tesla rezygnuje z płatności Bitcoinem z powodów ekologicznych. Trzęsienie ziemi na rynku kryptowalut

Elon Musk, szef Tesli ogłosił, że firma rezygnuje z wcześniejszej możliwości płacenia Bitcoinem za sprzedawane samochody. Powodem mają być względy ekologiczne. Dla całego rynku kryptowalut decyzja Tesli oznaczała spadek wartości o ponad 365 mld dolarów, a sam Bitcoin stracił 3 tys. dolarów w ciągu kilkunastu minut.

 

Elon Musk, fot. Brian SolisArticle

Elon Musk, szef Tesli od pewnego czasu zdradzał rosnące zainteresowanie biznesowe Bitcoinem. Dawał temu wyraz we wpisach na Twitterze, a zaangażowanie Tesli w Bitcoina zmaterializowało się na początku lutego 2021 r. Wówczas koncern poinformował amerykańską komisję papierów wartościowych i giełd (SEC), że zainwestował kwotę 1,5 mld dol. w cyfrową walutę.

Z kolei pod koniec marca br. Tesla ogłosiła, że nabywcy jej samochodów mogą płacić za nie Bitcoinem. Według ówczesnego kursu Model 3 Performance można było kupić za jednego Bitcoina.

Czytaj także: Kiedy pierwszy człowiek na Marsie? Odpowiada Elon Musk

Nie będzie Tesli za Bitcoiny, kryptowaluty w dół

Już w momencie wprowadzenia decyzji o możliwości płacenia Bitcoinami za auta Tesli pojawiły się protesty ze strony organizacji zajmujących się ochroną środowiska. Zwracały one uwagę na fakt, że propagowanie Bitcoina nie jest właściwe, bowiem pozyskiwanie tej kryptowlauty oznacza ogromne zużycie energii pochodzącej z paliw kopalnych, co przyczynia się do szybszej degradacji środowiska.

W środę we wpisie na Twitterze Elon Musk poinformował, że Tesla rezygnuje, przynajmniej czasowo z możliwości kupowania jej samochodów z użyciem Bitcoinów. Tłumacząc tę decyzję Musk powtórzył argumenty ekologów o nakładach energii, które pochłania ta kryptowaluta.

Czytaj także: Bitcoin z rekordową ceną. W tle start Coinbase na giełdzie

Szef Tesli zaznaczył przy tym, że firma nie zamierza rezygnować z posiadania Bitcoina i będzie w przyszłości realizować transakcje z jego użyciem pod warunkiem, że pozyskiwanie tej kryptowaluty będzie się odbywało z użyciem bardziej zrównoważonej energii niż obecnie.

Na tweet Elona Muska bardzo nerwowo zareagowali inwestorzy związani z cyfrową walutą. W środę Bitcoin w ciągu kilkunastu minut stracił na wartości 3 tys. dol. do poziomu poniżej 52 tys dol. W czwartek wartość waluty odbiła nieco w górę osiągając cenę 52,4 tys. dol. za sztukę. Z kolei stacja CNBC podała, że w związku z wycofaniem się Tesli z płatności Bitcoinem cały rynek kryptowalut stracił w krótkim czasie ponad 365 mld dol., w konsekwencji jego wartość spadła do poziomu 2 bln dol.

Dołącz do dyskusji: Tesla rezygnuje z płatności Bitcoinem z powodów ekologicznych. Trzęsienie ziemi na rynku kryptowalut

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Spekulacja level hard
odpowiedź