SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Testy telewizji interaktywnej

Telefonia Dialog z telewizją interaktywną

Telefonia Dialog podpisała wczoraj umowę  z firmą ATM Grupa S.A. z Wrocławia dotyczącą współpracy w ramach tworzenia oferty usług multimedialnych.

Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie testów pilotażowych w zakresie zintegrowanego systemu telewizji interaktywnej, video na żądanie, telefonii głosowej oraz szerokopasmowego dostępu do internetu.

Dialog zakończył właśnie z wynikiem pozytywnym testy laboratoryjne usług multimedialnych, co umożliwia rozpoczęcie kolejnej fazy projektu czyli pilotażu komercyjnej wersji takiej instalacji. Pilotaż z udziałem grupy abonentów Dialogu zostanie przeprowadzany jeszcze w tym roku.

Docelowo klient Dialogu w ramach pakietu usług zwanego Triple Play będzie mógł skorzystać zarówno z usług połączeń głosowych, szerokopasmowego dostępu do Internetu jak i  telewizji interaktywnej i wypożyczalni filmów (tzw. video on demand - video na żadanie)

Szerokopasmowy dostęp do Internetu w oparciu o technologię DSL jest oferowany przez Dialog od listopada ubiegłego roku. Technologia ta daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia nowych usług, jednak  większość dostawców w Polsce w dalszym ciągu oferuje swoim klientom jedynie podstawowy  dostęp do sieci o różnych przepływnościach

W Dialogu usługi DIALNET DSL od samego początku zapewniały najwyższą w kraju dostępną przepływność -              1 lub 2 Mb/s.

"Często pojawiało się pytanie, czy to nie za dużo jak na potrzeby przeciętnego internauty. Dla nas jednak technologia DSL i szerokopasmowy dostęp do Internetu są tylko pierwszym etapem tworzenia nowej oferty produktów. Uważamy bowiem, że dzięki szerokiemu pasmu można zaoferować dodatkowe wartościowe usługi, których dotychczas nie można było świadczyć. Idealnym przykładem są tutaj kraje Europy Zachodniej, gdzie operatorzy oprócz usług dostępu do Internetu w oparciu o łącza xDSL sprzedają także dostęp do: muzyki, filmów, wideoklipów,  serwerów gier komputerowych, ciekawszych (powszechnie płatnych) serwisów tematycznych lub nawet do telewizji cyfrowej. W dużej mierze są to jak na razie projekty nowatorskie, jednak należy się spodziewać, że w najbliższym czasie także w Polsce staną się standardem" - mówi Paweł Tomys, Wiceprezes ds. Marketingu i Sprzedaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Testy telewizji interaktywnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl