SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa funkcja TikToka. Odpowiedź na rozwój sztucznej inteligencji

TikTok będzie automatycznie oznaczać treści przesłane z niektórych innych platform, jeśli zostały wygenerowane przez AI (AIGC). 

Jak czytamy w komunikacie, TikTok nawiązał współpracę z Coalition for Content Provenance and Authenticity (C2PA) i jest pierwszą platformą udostępniania treści wideo, która wdrożyła technologię oznaczania treści Content Credentials. Przypisują one metadane do treści i pozwalają natychmiastowo rozpoznać i oznaczyć materiały generowane przez sztuczną inteligencję. Opcja została już uruchomiona w aplikacji dla zdjęć i filmów, a wkrótce będzie dostępna również dla treści z samym dźwiękiem.

W nadchodzących miesiącach Content Credentials będą dołączone również do treści powstających na TikToku i będą dostępne po pobraniu materiałów z platformy. Oznacza to, że każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z narzędzia Verify C2PA, aby zidentyfikować film stworzony w AI na TikToku i dowiedzieć się, kiedy, gdzie i jak treść została wykreowana lub edytowana. Inne platformy, które przyjmą Content Credentials, będą mogły automatycznie je oznaczać.

Zobacz: Taylor Swift, Ariana Grande i Drake wrócą na TikToka 

TikTok współpracuje z MediaWise

Platforma udostępni również materiały z zakresu edukacji medialnej, stworzone we współpracy z organizacją fact-checkingową MediaWise.

- Z ogromną społecznością twórców i użytkowników TikToka na całym świecie, z radością witamy platformę zarówno w C2PA, jak i CAI. Cieszymy się, że TikTok podejmuje wysiłki w celu zapewnienia większej przejrzystości i autentyczności treści na platformie. W czasach, gdy każda cyfrowa treść może być zmieniona, ważne jest, aby wyposażyć odbiorców w sposoby rozróżniania prawdy. Dzisiejsze wydarzenie to istotny krok w kierunku osiągnięcia tego celu - mówi Dana Rao, general counsel and chief trust officer, Adobe.

Dołącz do dyskusji: Nowa funkcja TikToka. Odpowiedź na rozwój sztucznej inteligencji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl