SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwszy serial dokumentalny w Tok FM. Jego autorem Michał Janczura

We wtorek, 19 stycznia zadebiutował pierwszy odcinek serialu dokumentalnego radia Tok FM - „Piecza”. Michał Janczura - reporter stacji - opowiada w nim o systemie pieczy zastępczej.

Article

Autorem i prowadzącym serial „Piecza” jest dziennikarz radia Tok FM Michał Janczura - w researchu wspomagał go Michał Tomasik. Za produkcję odpowiada Magdalena Birecka, a za udźwiękowienie serialu Jarek Gawlik. Grafiki i identyfikację wizualną serialu przygotował Andrzej Piłatowicz.

O czym jest serial „Piecza”

Jak czytamy w opisie produkcji "w czerwcu 2019 r. asystentka rodziny z Piaseczna zgłasza, że sześciorgu rodzeństwa dzieje się krzywda, że trzeba je zabrać z domu rodzinnego. I że zabezpieczyć trzeba także mieszkające tam psy. Pięć miesięcy później, w listopadzie psy są już bezpieczne. Dzieci na pomoc muszą czekać jeszcze cztery miesiące - aż do lutego 2020 r.". Radiowy serial „Piecza" opowiada właśnie o takim systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem.

Problem pokazywany jest przez pryzmat historii konkretnych dzieci i rodzin. Autor wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. - Przez 4 miesiące poznawałem system pieczy zastępczej z różnych stron. Zjeździłem Polskę rozmawiając z urzędnikami, rodzinami zastępczymi i nie tylko. Teraz co wtorek kolejny odcinek i opowieść o innym fragmencie systemu - skomentował Michał Janczura.

Każdy z odcinków serialu poświęcony jest innej części tego systemu - zmieniać się w nich będą bohaterowie, czyli odwiedzane przez Michała Janczurę rodziny i przepytywani z procedur urzędnicy. Słuchacze usłyszą nieraz wstrząsające historie dzieci, których zawiodły najbliższe im osoby. Nie wszystkie z tych opowieści mają szczęśliwe zakończenie.

Pierwszy odcinek „Pieczy” zatytułowany „Rodzina jest święta”, to brama do systemu. Pojawią się w nim już konkretne przykłady rodzin, dzieci i ich historii, które bywają tak nieprawdopodobne, że aż trudno uwierzyć, że wydarzyły lub wciąż wydarzają się naprawdę.

Kiedy emisja

Serialu „Piecza” będzie można również posłuchać na antenie TOK FM - kolejne odcinki emitowane będą w dniu premiery w ramach audycji „Mikrofon TOK FM” po godzinie 20:00.

To pierwszy radiowy serial dokumentalny przygotowany przez Radio TOK FM i Grupę Radiową Agory oraz udostępniany w takiej formule.

W czwartym kwartale 2020 roku udział radia Tok FM w rynku słuchania wyniósł 2,6 proc.

Dołącz do dyskusji: Pierwszy serial dokumentalny w Tok FM. Jego autorem Michał Janczura

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Generał Motors
Kiedyś Polskie Radio wytyczalo trendy i było pionierem. Dziś jest kojarzone z zastrzeganiem starych nazw i radiem dla kierowców w Bangladeszu. Prawdziwa misja jest u konkurencji i w internecie.
odpowiedź
User
Zosia
Kiedyś Polskie Radio wytyczalo trendy i było pionierem. Dziś jest kojarzone z zastrzeganiem starych nazw i radiem dla kierowców w Bangladeszu. Prawdziwa misja jest u konkurencji i w internecie.


Nie jest kojarzone z zastrzeganiem czy Bangladeszem. Tobie się z tym kojarzy.
odpowiedź
User
asfasf
Wrzućcie też do aplikacji podcastowej!
odpowiedź