SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Chróstny powołany przez premiera na wiceprezesa UOKiK

Tomasz Chróstny ostatnio pracujący jako dyrektor w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii został nowym wiceministrem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Powołał go premier Mateusz Morawiecki.

Article

Chróstny ostatnio pracował jako dyrektor Departamentu Analiz Gospodarczych w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był tez przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas studiów "odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College".

Karierę rozpoczynał uczestnicząc "w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych". Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze. Jest nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, wiceprezesi UOKiK powoływani są przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek prezesa UOKiK w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Prezesem UOKiK jest Marek Niechciał, a wiceprezesem - Michał Holeksa.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Chróstny powołany przez premiera na wiceprezesa UOKiK

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl