SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Lis i Jan Pospieszalski zostają w TVP. „Większy nadzór stacji nad programami”

Telewizja Polska zdecydowała o kontynuacji programów „Tomasz Lis na żywo” i „Bliżej. Jan Pospieszalski”. Nadawca podpisał z ich autorami umowy, które mają zagwarantować większy nadzór TVP nad odcinkami tych audycji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jan Pospieszalski i Tomasz Lis Article

Kontynuacja umów programowych z Tomaszem Lisem i Janem Pospieszalskim oznacza, że ich programy powrócą jesienią do ramówek anten, na których są nadawane - „Tomasz Lis na żywo” do Dwójki, zaś „Bliżej. Jan Pospieszalski” do TVP Info.

- Umowy gwarantują odpowiedni nadzór TVP nad realizacją przygotowywanych przez nich programów i w większym niż dotychczas stopniu chronią interesy nadawcy publicznego - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego spółki.

TVP nie informuje o konkretnych zapisach umów. Wprowadzenie do kontraktów dodatkowego nadzoru tych magazynów jest związane m.in. z kontrowersyjnymi treściami, pojawiającymi się w ich odcinkach w czasie kampanii prezydenckiej.

W połowie maja w jednym z odcinków „Bliżej” wyemitowano sondę, w której autorzy pytali widzów: „czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez WSI?”. Natomiast Tomasz Lis podczas rozmowy z aktorem Tomaszem Karolakiem przytoczył fałszywy wpis, który miał rzekomo pochodzić z twitterowego konta Kingi Dudy. Tydzień temu komisja etyki TVP zadecydowała, że Lis naruszył zasady etyki dziennikarskiej, a za brak należytej staranności przy weryfikacji materiałów ukarany został wydawca programu. Za obie sytuacje przepraszał zarząd Telewizji Polskiej.

Warto dodać, że TVP już wcześniej podpisała umowę z Tomaszem Sekielskim, który jest autorem programu „Po prostu”, emitowanego w TVP1. Kontrakt obowiązuje do czerwca 2016 roku, a nowe odcinki magazynu powrócą jesienią br. (przeczytaj o tym).


 

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis i Jan Pospieszalski zostają w TVP. „Większy nadzór stacji nad programami”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janusz
Pospieszalskiego dodali tak dla równowagi
Czym on zawinił zadając tak pytanie
Nie wiem
58 28
odpowiedź
User
Andrzej Tomasz
A jednak nie pozwolono wytępić Lisa. Co nie znaczy, że program Pospieszalskiego nie bywał wyraźnie cechowany jego poglądami i środowiska. Tyle, że Pospieszalskiemu o coś chodzi, często ze szlachetnych lub polskich pobudek. Temu pierwszemu - aby pokretnie, dyskretnie, ustami rozmówców - przywalić PISowi, prawicy, tradycyjnym poglądom. Podtrzymuję: precz z Lisami w TV publicznej (podobną robotę wykonuje tam HaLis)!
57 29
odpowiedź
User
LB
Dla takich właśnie sytuacji nie usunięto Pospieszalskiego. Tak jak za komuny kręcono półkowniki…
29 21
odpowiedź