SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Piątek wydaje książkę „Morawiecki i jego tajemnice”

W czwartek, 9 maja nakładem Wydawnictwa Abitror ukaże się książka autorstwa dziennikarza Tomasza Piątka, „Morawiecki i jego tajemnice”. Do tej pory napisał „Macierewicz i jego tajemnice” oraz "Macierewicz. Jak to się stało". Za pierwszą z nich otrzymał kilka nagród dziennikarskich.

Article

- W czwartek 9 maja wychodzi książka "Morawiecki i jego tajemnice". Książka zawiera analizę działalności premiera RP i jego powiązań. Opiera się na setkach dokumentów - od raportów firm po akta SB i Stasi. Ujawnia fakty i przedstawia świadectwa, które wielu mogą zaszokować - poinformował Tomasz Piątek w mediach społecznościowych.

Tomasz Piątek jest autorem książki „Macierewicz i jego tajemnice” oraz "Macierewicz. Jak to się stało". Krótko po premierze pierwszej książki Macierewicz złożył dotyczące niej zawiadomienie do departamentu wojskowego prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Stwierdził, że poprzez publikację Tomasz Piątek mógł naruszyć przepisy mówiące o stosowaniu przemocy lub gróźb wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych oraz o publicznym znieważaniu i poniżaniu konstytucyjnego organu RP. Skrytykował to Międzynarodowy Instytut Prasowy, argumentując, że prokuratura nie powinna podejmować śledztwa w tej sprawie, m.in. dlatego że szef MON ma wiele innych narzędzi, żeby zdementować informacje podane w książce.

Natomiast 10 międzynarodowych organizacji skupiających dziennikarzy i zajmujących się wolnością mediów wspólnie zaapelowało do Antoniego Macierewicza, żeby wycofał się z działań prawnych wobec Piątka. Ponadto przeszło 11 tysięcy osób podpisało się pod listem Amnesty International w obronie autora. W marcu 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecydowała się nie podejmować dochodzenia w tej sprawie, oceniając, że nie wyczerpano znamion czynów ściganych z oskarżenia publicznego.

Tomasz Piątek w listopadzie ub.r. za „Macierewicza i jego tajemnice” otrzymał nagrodę w kategorii dziennikarskiej od organizacji Reporterzy bez Granic i francuskiej stacji TV5-Monde. Jest także laureatem Nagrody za Wolność i Przyszłość Mediów przyznawanej przez Fundacji Mediów Sparkasse Leipzig.

Kolejna książka - tak jak poprzednie - ukaże się nakładem Wydawnictwa Arbitror.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Piątek wydaje książkę „Morawiecki i jego tajemnice”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ST
Może pora na to, aby Piątek napisał "Heroina 2"?
18 15
odpowiedź
User
takietam
Na książce Piątka o Macierewiczu mocno się zawiodłem nie było nic o kontaktach ministra z reptilianami, nic o tym, że Ziemia jest płaska, a szczepionki zabijają, a tak na poważnie to najważniejsze pytanie, to kto zleca takie "dzieła".
23 21
odpowiedź
User
J
Jak to kto zleca? Nikt z miasta, tylko ze WSI... tam mieli sporo ćpunów na smyczach

No pewnie, ciszej nad tą trumną i nie przeszkadzać tym przy korycie. Ile procesów wytoczył Macierewicz? Ile wygrał? ZERO, ZERO, ZERO. Ten ruski agent w życiu nie stanąłby przed sądem, bo na jaw wyszłyby jego powiązania. Nie rozumiem tylko ludzi, którzy mogą na własne oczy przekonać się o tym, a wolą wierzyć w kłamstwa. I jeszcze ich bronią.
16 9
odpowiedź