SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Rożek odszedł z Trójki, dołączył do "Raportu o stanie świata" Dariusza Rosiaka

Dziennikarz naukowy Tomasz Rożek odchodzi z Trójki Polskiego Radia. Jednocześnie dołączył do zespołu tworzącego podcast Dariusza Rosiaka "Raport o stanie świata". - Będę pojawiać się w podcaście w soboty co dwa tygodnie, chyba że będzie taka potrzeba - wtedy częściej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Rożek, fot. Polskie RadioArticle

Tomasz Rożek najpierw odszedł w maju 2020 roku - podobnie jak wielu innych dziennikarzy Programu III - po aferze związanej z Listą Przebojów Trójki i rezygnacją z pracy Marka Niedźwieckiego.

W ubiegłym tygodniu zdecydował się na ostateczne odejście ze stacji. Jednocześnie dołączył do grona współpracowników "Raportu o stanie świata" - podcastu tworzonego przez również byłego pracownika Trójki – Dariusza Rosiaka (w zespole pracuje także m.in. Agata Kasprolewicz, która rozstała się z Polskim Radiem kilka miesięcy temu).

Po raz pierwszy Rożek pojawił się jako gość podcastu w sobotę, 26 września br. - Nowa rubryka raportu i nasz nowy znakomity współpracownik dr Tomasz Rożek. Z nami dziennikarz naukowy, witamy cię serdecznie, będziemy regularnie rozmawiać na tematy związane z nauką – zapowiedział Dariusz Rosiak nowego współpracownika.

W rozmowie z nami Tomasz Rożek potwierdził swoje odejście z Trójki i dołączenie do redakcji "Raportu...".

- Będę pojawiać się w podcaście co dwa tygodnie w soboty, chyba że będzie taka potrzeba, wtedy częściej - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl.

Jako jeden z powodów swojego odejścia z Programu III podał nieobecność Marcina Łukawskiego na antenie w porannych audycjach. - Dzisiaj już nie było "Pytań z kosmosu", nie ma w Trójce mojego partnera Marcina Łukawskiego - zaznaczył. O innych przyczynach odejścia nie chciał rozmawiać.

Laureat nagrody rady programowej Polskiego Radia

Dziennikarz prowadzi własny kanał na YouTube „Nauka. To lubię”, jest laureatem tegorocznej nagrody rady programowej Polskiego Radia. Doceniono go za wkład w popularyzowanie nauki w audycji "Pytania z kosmosu" emitowanej w porannym programie "Zapraszamy do Trójki'".

"Pytania z kosmosu" to kilkuminutowa, utrzymana w lekkim tonie audycja, można jej słuchać w Trójce od roku 2016, od poniedziałku do czwartku około godz. 7.16. Jak napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody, „stanowi ona interesujący przykład popularyzowania nauki”.

Tomasz Rożek jest z wykształcenia fizykiem, na co dzień związany jest z tygodnikiem „Gość Niedzielny”. To jeden z najbardziej znanych, cenionych i lubianych dziennikarzy naukowych w Polsce. Jego vlog "Nauka. To lubię" ma ponad 415 tys. subskrypcji. Od 2016 do 2019 roku Rożek prowadził w TVP program popularnonaukowy „Sonda2”, który doczekał się 6 sezonów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Rożek odszedł z Trójki, dołączył do "Raportu o stanie świata" Dariusza Rosiaka

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
też fizyk
Gość, który popełnia rażące błędy w swoich audycjach nigdy nie powinien znaleźć się w Trójce. Inna sprawa, że został tam sprowadzony tylko po to, żeby po cichu usunąć jeden z kilku przeglądów prasy. Żadna strata dla trUjki (której i tak nie da się słuchać...)
odpowiedź
User
jan
Gość, który popełnia rażące błędy w swoich audycjach nigdy nie powinien znaleźć się w Trójce. Inna sprawa, że został tam sprowadzony tylko po to, żeby po cichu usunąć jeden z kilku przeglądów prasy. Żadna strata dla trUjki (której i tak nie da się słuchać...)


Aż dziwne, że jeszcze tego nie wykasowali. Bo mój podobny komentarz już dwa razy wygumkowali w imię wolności słowa.
odpowiedź
User
daro
Rożek nie kompromituj się swoim "odejściem"
odpowiedź