SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Terlikowski odszedł z redakcji katolickiego portalu. Poszło o felieton

Publicysta Tomasz Terlikowski nie będzie już publikować felietonów na Deon.pl, w serwisie nie pojawią się też kolejne podcasty z jego udziałem. - Kilka godzin temu dostałem maila od odpowiedzialnego za portal Deon.pl jezuity, w którym odmówił on opublikowania mojego najnowszego felietonu jako niezgodnego z „duszpasterskim dziełem jezuitów” - wyjaśnił publicysta. 

Tomasz Terlikowski, fot. Deon.pl Tomasz Terlikowski, fot. Deon.pl

- I znowu nadchodzi czas pożegnań. Pewien etap dobiegł końca. Jeśli czekacie na dzisiejszy Deonowy felieton lub piątkowy odcinek podkastu „Tak myślę”, to ich nie będzie. Kilka godzin temu dostałem maila od odpowiedzialnego za portal Deon.pl jezuity, w którym odmówił on opublikowania mojego najnowszego felietonu jako niezgodnego z „duszpasterskim dziełem jezuitów”. Dlaczego? Pan Bóg jeden raczy wiedzieć, bo ten tekst nie był ani ostrzejszy, ani bardziej krytyczny od wielu innych opublikowanych na tych łamach - napisał Tomasz Terlikowski w mediach społecznościowych. 

Wyjaśnił, że w najnowszym felietonie omawiał “najnowszy utwór polskich biskupów, czyli List do Kapłanów”. - Jednocześnie dowiedziałem się, że podobne reguły (to znaczy zdejmowanie lub nie puszczanie, lub cenzurowane zgodnie z niezdefiniowanym w żaden sposób zasadami „duszpasterskimi dzieła jezuitów”) odnosić się mają do podkastu. Na to, co dość oczywiste, zgodzić się nie mogłem. Podkast nosi(ł) nazwę „Tak myślę”, a nie „Tak myślą jezuici (niektórzy)”, a pod felietonami podpisuję się sam, a nie jako reprezentant jakiejś zbiorowej linii jezuickiej (szczególnie, że nawet jezuitą nie jestem) - dodał publicysta. 

Podkreślił, że “w ten sposób dobiegł końca niesamowity czas tworzenia podkastów i felietonów dla Deon.pl”. - Tych ostatnich nie jestem w stanie nawet policzyć, jeśli chodzi o podkast, to ostatni odcinek był 130. Każdy z podkastów był niesamowitą przygodą, niesamowitym doświadczeniem, a wiele ze spotkań, w wielu miejscach Polski potwierdzał, żeż słuchaliście go, czekaliście na niego. Cóż, ten czas dobiegł końca. Ale dziękuję za wszystkie dobre słowa, spotkania, rozmowy, także za polemiki. Dziękuję ojcu Jakubowi Kołaczowi, który uznał, że ten podkast to jest dobry pomysł, bardzo dziękuję tym, którzy mi w nim towarzyszyli. Wszystkich, których zawiodłem przepraszam. Dla mnie to był świetny czas - podsumował Terlikowski.  

Czytaj także: TV Republika będzie miała swój program śniadaniowy. Pojawi się w nim Anna Popek?

Tomasz Terlikowski związany z Deonem od lat

Tomasz Terlikowski jest publicystą, pisarzem i działaczem katolickim. Od wielu lat związany z mediami katolickimi, publikował w "Więzi", "Tygodniku Powszechnym", "Gościu Niedzielnym". Prowadzi także audycję w RMF 24, pisze felietony dla Wprost.pl. W 2022 roku współpracę z publicystą zerwała telewizja Republika i niezależna.pl, po tym jak skrytykował ministra edukacji Przemysława Czarnka za słowa o skazaniu za pedofilię mężczyzny związanego z PO. 

Od 2020 roku Terlikowski za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz radia, prasy i telewizji, szeroko komentuje przykłady tuszowania przestępstw seksualnych w polskim kościele katolickim przez biskupów. 

Deon.pl to katolicki portal społecznościowo-informacyjny założony i prowadzony przez Towarzystwo Jezusowe oraz Wydawnictwo WAM. Portal został uruchomiony 18 września 2009 roku. 

Czytaj także: "Pytanie na śniadanie" zyska nową czołówkę i oprawę

Dołącz do dyskusji: Tomasz Terlikowski odszedł z redakcji katolickiego portalu. Poszło o felieton

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miki
Zapomniał, kto płaci?
9 9
odpowiedź
User
weglasz
Niech pan Tomasz pamięta, że dziś tylko odmawiają publikacji, dawniej palili na stosach.
31 19
odpowiedź
User
Abcd
Oślizła postać😏
18 20
odpowiedź