SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Tomczyk odchodzi z funkcji prezesa K2

Z grupą kapitałową K2 żegna się Tomasz Tomczyk, przez ostatnie prawie sześć lat prezes spółki. Jego obowiązki przejmie na trzy miesiące Janusz Przemysław Żebrowski, członek rady nadzorczej i jeden z głównych akcjonariuszy K2.

Tomasz TomczykArticle

W komunikacie giełdowym K2 poinformowano, że Tomasz Tomczyk zrezygnował z funkcji prezesa spółki z powodów osobistych. Ze stanowiska odejdzie 30 sierpnia.

K2 zaznaczyło, że w związku z rezygnacją Tomczyka nie nastąpią żadne inne zmiany w zarządzie firmy ani w strategii jej rozwoju.

Do pełnienia obowiązków prezesa na trzy miesiące został oddelegowany Janusz Przemysław Żebrowski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej i jeden z głównych akcjonariuszy K2. Żebrowski to założyciel firmy, w latach 2000-2003 był jej wiceprezesem, a potem przez 10 lat prezesem. Obecnie jest też zaangażowany w inne projekty biznesowe: producenta lekkich rowerów miejskich Antymateria i warszawską przestrzeń co-workingową Werksztat, jest prezesem spółki Moko Idea.

W zarządzie K2 jako wiceprezesi są Łukasz Lewandowski i Rafał Ciszewski, obaj pełnią te funkcje od początku 2013 roku.

Tomczyk prezesem K2 przez 6 lat

Tomczyk Tomczyk był związany z K2 od startu firmy dwie dekady temu. Pełnił w niej różne funkcje zarządcze, m.in. dyrektora agencji K2. Prezesem został w listopadzie 2013 roku.

- Tomek rozwijał biznes agencyjny od skali mikro aż do poziomu największej niezależnej agencji interaktywnej w Polsce. Przez ostatnich niespełna 6 lat dbał także o pozostałe nasze spółki. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za wszystkie te lata ciężkiej pracy i na pewno nie będzie nam łatwo znaleźć kogoś podobnego na jego zastępstwo - podkreśla Janusz Przemysław Żebrowski.

Do grupy kapitałowej K2 oprócz agencji K2 należą spółki K2 Precise, Oktawave i Fabrity. Firma w pierwszym kwartale br. zanotowała 27,7 mln zł przychodów sprzedażowych (10,4 proc. więcej niż rok wcześniej) i 257 tys. zł straty netto (wobec 105 tys. zł zysku netto przed rokiem).

W lipcu br. wypłaciła z zeszłorocznego zysku 2,14 mln zł dywidendy, po 50 groszy na akcję. Jednocześnie do rady nadzorczej spółki powołano Macieja Klepackiego, członka zarządu Edipresse Polska.

Na warszawskiej giełdzie K2 jest notowana od kwietnia 2008 roku. Głównymi akcjonariuszami firmy są AGS A/S (ma akcje stanowiące 16,84 proc. kapitału) i jej Janusz Przemysław Żebrowski (16,47 proc.).

W czwartek na koniec sesji giełdowej za akcję K2 płacono 8,75 zł. Przy taki kursie kapitalizacja firmy to 21,74 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Tomczyk odchodzi z funkcji prezesa K2

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Przychody wzrosły o 10% i pojawiła się strata! Ciekawy biznes!
odpowiedź
User
Nareszcie
Lepiej późno niż wcale
odpowiedź
User
hmm
co tam się z oczkami zadziało?
odpowiedź