SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Waligórski prezesem TXM

Polską siecią dyskontów odzieżowych TXM pokieruje Tomasz Waligórski. Rada nadzorcza spółki powołała go na stanowisko prezesa zarządu w ramach prowadzonej restrukturyzacji.

Tomasz WaligórskiArticle

Powołanie Waligórskiego to "etap prowadzonej restrukturyzacji, która ma na celu osiągnięcie przez TXM stabilizacji finansowej, a w dłuższym terminie rentowności" - czytamy w komunikacie TXM.

Obecnie skład zarządu TXM w restrukturyzacji jest czteroosobowy. Funkcje wiceprezesa pełnią Agnieszka Smarzyńska, Krzysztof Bajbus oraz Marcin Łużniak.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Tomaszem Waligórskim. Dla nas oznacza to osiągnięcie kolejnego ważnego etapu w prowadzonej restrukturyzacji przedsiębiorstwa - mówi powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprzewodniczący rady nadzorczej TXM w restrukturyzacji. – Jesteśmy przekonani, że nowy Zarząd doprowadzi w krótkim terminie do pełnej stabilizacji finansowej spółki, a następnie do odbudowania jej rentowności – dodaje.

W połowie października ubiegłego roku z funkcji prezesa TXM zrezygnował Marcin Gregorowicz. Rada nadzorcza powierzyła pełnienie obowiązków prezesa ówczesnemu członkowi rady nadzorczej Boguszowi Kruszyńskiemu.

Tomasz Waligórski ma wieloletnie doświadczenie w handlu

Tomasz Waligórski przez ostatnie lata pracował w Eurocash, odpowiadając m.in. za zakupy oraz rozwój handlu detalicznego. Wcześniej zarządzał spółką Polomarket rozwijającą sieć ponad 400 supermarketów. Doświadczenie zdobywał również w amerykańskiej firmie konsultingowej Daymon Worldwide specjalizującej się w doradztwie i zarządzaniu markami własnymi.

Waligórski przez wiele lat związany był również z Jeronimo Martins Polska, właścicielem sieci Biedronka, pełniąc m.in. funkcje dyrektora handlowego i członka zarządu. Pracował również dla portugalskiej sieci spożywczej Pingo Doce.  

Tomasz Waligórski uzyskał tytuł Executive MBA na Universidade Católica Portugesa oraz ukończył Advanced Management Program (Insead, Fontainebleau), studiował na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskimrynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Waligórski prezesem TXM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl