SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Wybranowski wystartuje w konkursie na prezesa Polskiego Radia

Tomasz Wybranowski, były redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy, zapowiedział, że wystartuje w jesiennym konkursie na prezesa Polskiego Radia.

Article

O planach startu w konkursie na prezesa Polskiego Radia Wybranowski poinformował na swoim profilu na Facebooku. - Jestem realistą, więc moja decyzja oparta jest na realnych przesłankach... Stąd dziękuję za rozmowy, wsparcie wielu środowisk i wspólnotowe podejście do tematu, nie tylko mediów, ale spraw najważniejszych dla Polski a przede wszystkim Polek i Polaków - napisał.

- Kulturalna ofensywa nie może odbywać się bez polskiej muzyki, która spychana jest na margines w mediach coraz, bez kultury, literatury a przede wszystkim słuchania (nie tylko słyszenia) Polek i Polaków... rozdarty postaw sukna czerwonego czas - także medialnie - złożyć na nowo. W jedno...  Tym bardziej chcę podziękować grupie posłów, która już złożyła interpelacje w sprawie zmian zapisów w Artykule 15 Ustawy o radiofonii i telewizji... Cieszę się, że są parlamentarzyści, którzy próg procentowy emitowanych polskich utworów słowno-muzycznych chcą podnieść do minimum 50 procent... Dodatkowo postulujemy o kolejne 10 procent czasu antenowego dla polskiej muzyki instrumentalnej (blues, jazz, muzyka filmowa) - dodał.

Tomasz Wybranowski zapowiedział też, że zrobi wszystko, aby wyjaśniono kwestie haniebnego sprzedania Polskich Nagrań. - W obce ręce poszła muzyczna polska spuścizna ostatnich 50 lat... podobnie pytania należy zadać w sprawie Państwowego Instytutu Wydawniczego i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego... Stosowne pismo w tej sprawie wpłynie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego - stwierdził.

Wybranowski pod koniec stycznia br. został powołany na dyrektora anteny i redaktora naczelnego Polskiego Radia dla Zagranicy. Wcześniej pracował m.in. w polonijnym Radiu Near oraz kierował redakcją miesięcznika „Wyspa”. Już w marcu zarząd spółki odwołał go z tej funkcji, a nowym szefem rozgłośni został Andrzej Rybałt.

Udział w konkursie na prezesa Polskiego Radia zapowiedziała również Barbara Stanisławczyk, obecna prezes spółki.

Konkurs ten Rada Mediów Narodowych przeprowadzi zaraz po zakończeniu konkursu na prezesa Telewizji Polskiej, który ma zostać rozstrzygnięty do 15 października br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Wybranowski wystartuje w konkursie na prezesa Polskiego Radia

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiofan
Powodzenia, Panie Tomku! Jedna z nielicznych nadziei na to, by z Polskiego Radia zniknęła playlista, upychanie promosów w audycjach autorskich, by audycje autorskie wróciły na swoje, należne im miejsce i były prowadzone przez dziennikarzy muzycznych i pasjonatów a nie pracowników łącznikowych na linii dział reklamy - promotorzy największych wytwórni. Być może to już ostatnia szanso na odbudowanie radia misyjnego. Już jest bardzo późno, bo dorosło pokolenie wychowane przez media komercyjne oraz przez... radio publiczne, której jest bardziej komercyjne niż muzyczne. Potrzeba odważnego człowieka, by dokonał zmian, bo przeciwnicy będą kąsać, a mają potężne narzędzia - szołbiz jest bardziej bezwzględny niż politycy. Będzie również opór wewnątrz instytucji, bo niektórym bardzo odpowiada to klepanie się po pleckach z wytwórniami. Jeszcze raz - powodzenia, Panie Tomku. Ma Pan moje pełne zaufanie i poparcie.
56 14
odpowiedź
User
Codziennie niskie ceny
Posypią się minusy od fajnosłuchaczy, prezenterów płyt, łowców wywiadów z gwiazdami w Londynie (na koszt wytwórni), konfernasjerów tras koncertowych organizowanych przez radio, chałturników wypromowanych dzięki obecności w eterze, promotorów największych wytwórni fonograficznych. Ich świat ległby w gruzach, gdyby w zarządzie Polskiego Radia pojawiła się osoba, która doskonale wie, co jest grane - dosłownie i w przenośni. Ale możecie być spokojni - takiej zmiany nie będzie, bez względu na to, kto rządzi tym krajem. Żadna opcja polityczne nie jest zainteresowana taką zmianą. To się nie opłaca w krótkim czasie (spadek przychodów z reklam), a w tym kraju nie planuje się ani w średnim, ani w długim czasie. Zbyt wiele osób czerpie korzyści z tego, że muzykę można traktować jak maść na hemoroidy.
53 10
odpowiedź
User
Brawo
Brawo Tomek! Życzę wygranej!
45 10
odpowiedź
User
brachu
ja, naturlich!
37 10
odpowiedź
User
KRY
Populizm nie poparty aktualną wiedzą... Akurat PIW został uratowany i Polskie Radio miało w tym swój duży udział.
11 41
odpowiedź