SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TOPtrendy 2004 nadchodzą

W czerwcu druga edycja muzycznego festiwalu Polsatu. Od 28.02.2004 rusza specjalny program

28 lutego b.r o godzinie 20:05 na antenie Polsatu odbędzie się uroczysta inauguracja Festiwalu TOPtrendy 2004 . Wydarzenie, które zapoczątkuje festiwal to uroczysta Gala TOPtrendy. W sobotni wieczór poznamy 10 zespołów, których płyty były najlepiej sprzedającymi się albumami w roku 2003 oraz 12 jurorów, którzy nominują swoje zespoły do koncertu "trendy". Gospodarzem wieczoru będzie Michał Milowicz, a gościem specjalnym Cezary Pazura. Pojawią się również Kuba Wojewódzki oraz Maciej Rock.

Współorganizatorami gali i koncertu są Telewizja Polsat S.A. i firma PERFORMANCE Marketing Group. Patronat: Stowarzyszenie Menadżerów Artystów Polskich (SMAP). Partnerem medialnym jest radio RMF FM. Partnerem internetowym - Interia.pl

Gala TOPtrendy oficjalnie rozpocznie cykl imprez związanych z festiwalem TOPtrendy 2004. Podczas uroczystości w hotelu Sheraton w Warszawie zostanie ogłoszony ranking zespołów TOP 10 w sprzedaży płyt za rok 2003 (zestawienie to uwzględnia wyłącznie polskich artystów). Gośćmi gali będą między innymi: Kayah, Ewelina Flinta, Łzy.

Polsat, SMAP i RMF FM ma prawo do wytypowania 4 jurorów, którzy wejdą w skład 12 osobowego jury. Każdy z jurorów podejmie subiektywną decyzję, który zespół zasługuje na miano "trendy" roku 2004-2005. W ten sposób poznamy nie tylko sylwetki jurorów, ale i 12 artystów nominowanych do koncertu trendy. Podczas gali 28 lutego Kuba Wojewódzki - poprzez losowanie - wybierze 6 par jurorów, którzy przez 6 tygodni zdobywać będą na antenie Polsatu głosy widzów dla wytypowanych przez siebie wykonawców w programie "TOPtrendy news".

W każdym programie zobaczymy dwóch jurorów, każdy z nich będzie przedstawiał nominowanego przez siebie wykonawcę i przekonywał widzów do głosowania właśnie na swój typ. Zadaniem widza jest wybranie jednego z nich. A zatem selekcji spośród 12 zaprezentowanych przez jury zespołów dokonają widzowie w głosowaniu w systemie SMS.

Podczas gali TOPtrendy wystąpią Kurt Nielsen - zwycięzca światowego Idola, Krzysztof Krawczyk, TEDE oraz Ania Dąbrowska Reżyserem gali jest Bolesław Pawica.

Druga edycja Festiwalu TOPtrendy 2004 odbędzie się 26 czerwca (koncert "TOP 10") i 27 czerwca (koncert "trendy").

Pierwsza edycja festiwalu TOPtrendy Sopot 2003 odbyła się w lipcu 2003 roku. Narodził się festiwal, który w niezwykle atrakcyjny, ale przede wszystkim czytelny dla widza sposób ukazał ranking rynku muzycznego w Polsce. Odbiorcy polskiej muzyki kupując płyty polskich wykonawców stworzyli scenariusz, który dzięki determinacji został zrealizowany. W ciągu dwóch dni, łącznie ponad ośmiotysięczna widownia sopockiego amfiteatru miała okazję zobaczyć i usłyszeć zespoły o największych wynikach sprzedaży albumów - zespoły "TOP 10" ( między innymi były to: Wilki, Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Myslowitz, Stachurski, GolecUorkiestra, Raz Dwa Trzy, Łzy) oraz zespoły "trendy" reprezentujące najnowocześniejsze kierunki muzyczne (m.in.: Smolik, Marcin Rozynek, Tomek Makowiecki, Kasia Klich, Colo Kids of Death, OXY.GEN) wybrane przez niezależną szóstkę jurorów. Gościem specjalnym był zespół Brainstorm. Cykliczność tego wydarzenia była jednym z jego podstawowych założeń. Prowadzącymi koncerty byli: Cezary Pazura - koncert TOP 10, Maciej Rock - koncert trendy.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TOPtrendy 2004 nadchodzą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl