SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Towarzystwo Dziennikarskie sprzedaje wazelinę od „GPC” na Allegro. „Ufundujemy reportaż o stosunkach polsko-niemieckich”

Po apelu „Gazety Polskiej Codziennie” o wysyłaniu do członków Towarzystwa Dziennikarskiego wazeliny, organizacja otrzymała 79 opakowań, które teraz sprzedaje na Allegro, a zysk przeznaczy na reportaż o stosunkach polsko-niemieckich.

Article

W wydaniu z 21 marca „Gazeta Polska Codziennie” umieściła na pierwszej stronie zdjęcia czołowych członków Towarzystwa Dziennikarskiego: Seweryna Blumsztajna, Jacka Żakowskiego, Renaty Kim i Przemysława Szubartowicza, a w środku gazety także fotografia Jana Ordyńskiego. Wszyscy zostali nazwani „wazeliniarzami”, a redaktor naczelny „GPC” Tomasz Sakiewicz zachęcił, żeby czytelnicy wysyłali im duże ilości wazeliny. Podano też adresy redakcji, w których pracują ci dziennikarze.

Była to reakcja „GPC” na list otwarty Towarzystwa Dziennikarskiego do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech, w którym organizacja przeprosiła i wyraziła ubolewanie z powodu fali „kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.”. Jako przykłady podała m.in. okładkę „Gazety Polskiej” pokazującą fotomontaż z Donaldem Tuskiem w mundurze nazistowskim i Angelą Merkel wysiadającymi z tramwaju z napisem „nur fur Deutsche”, zwłaszcza w mediach publicznych, listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy.

Wczoraj Towarzystwo Dziennikarskie poinformowało, że do dnia 1 kwietnia otrzymało „79 opakowań wazeliny i innych lubrykantów”, a nadawcy dołączali do przesyłek listy. - Miały one charakter historiozoficzny lub seksuologiczny. Te pierwsze przypominały krzywdy jakich Polacy doznali w ciągu wieków od Niemców, te drugie przyrównywały członków Towarzystwa do różnych organów płciowych. Niektóre listy zawierały oba te elementy - podaje Towarzystwo Dziennikarskie.

Organizacja zamierza odsprzedawać przesłane opakowania wazeliny, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostaną na Fundację Towarzystwa Dziennikarskiego „Fundusz Mediów”, która dofinansowuje przedsięwzięcia dziennikarskie. TD chce ufundować reportaż na temat stosunków polsko-niemieckich. Przysłane pudełka i tubki z wazeliną można zakupić za 25 zł (z kosztami wysyłki) za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro.pl.

Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie sprzedaje wazelinę od „GPC” na Allegro. „Ufundujemy reportaż o stosunkach polsko-niemieckich”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ws
Nie trzeba od razu sprzedawać, na pewno się przyda podczas pisania reportażu - znając tych dziennikarzy.
odpowiedź
User
Wojciech
Niech sobie parę tubek jednak zostawią - poprawi im to komfort pracy podczas tworzenia reportażu.
odpowiedź
User
Jancio
Towarzystwo Dziennikarskie - o co kaman? Co to za twór. Niech lepiej wszyscy dziennikarze zaczną rzetelnie przedstawiać prawdę. A prawda jest tak, że bezrobocie jest ukrywane. Ludzie nie mają pracy i perspektyw. I tak to wygląda w PL. I non stop tylko podatki za wszystko musimy płacić.
odpowiedź