SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP dla dziecięcych oddziałów szpitalnych

TELEKOMUNIKACJA POLSKA organizator Akcji SZPITAL Z SERCEM wspomogła 100 dziecięcych oddziałów szpitalnych przekazując im 1,3 mln zł na poprawę warunków pobytu małych pacjentów w szpitalu oraz zapewnienie im stałego kontaktu z rodzicami. Akcja SZPITAL Z SERCEM jest częścią programu TELEKOMUNIKACJA POLSKA Dzieciom.

Do Akcji trwającej od lipca 2003 r. przystąpiło 588 oddziałów, czyli połowa wszystkich dziecięcych oddziałów szpitalnych w Polsce. Przyjęły one Dekalog Szpitala z Sercem, w którym zobowiązały się do dbania o prawa małych pacjentów i ich rodziców.

W pierwszym etapie Akcji 100 oddziałów dziecięcych uzyskało wsparcie finansowe na realizację projektów zgodnych z ideą Szpitala z Sercem. Z pieniędzy przekazanych przez TP sfinansowano remonty blisko 70 łazienek, świetlic i sal szpitalnych. Zakupiono ponad 1000 łóżek, materacy, foteli i krzeseł, 600 zmian pościeli, kilkaset kuchenek mikrofalowych, lodówek, czajników elektrycznych i innych sprzętów.

Głównymi beneficjentami środków i najlepszymi realizatorami projektów okazały się szpitale z małych miejscowości. Rada Honorowa wyróżniła najlepsze oddziały dziecięce, natomiast rodzice w anonimowych ankietach wybrali najlepszych lekarzy i pielęgniarki.

- Niestety nie możemy zmniejszyć cierpień dzieci, ani uśmierzyć ich bólu. Możemy jednak ułatwić im kontakt z rodzicami i spowodować, aby pobyt w szpitalu był dla nich mniejszym stresem - powiedział Marek Hancke, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TP.

Pieczę nad Akcją sprawuje Rada Honorowa, która wraz z dziennikarzami "Gazety Wyborczej" opracowała Dekalog SZPITALA Z SERCEM. W skład Rady Honorowej wchodzą: senator Olga Krzyżanowska, senator Marek Balicki, poseł Elżbieta Radziszewska, prof. Helena Sęk, prof. Irena Namysłowska, prof. Hanna Świda-Ziemba, prof. Andrzej Radzikowski oraz dr Andrzej Samson.

Jednocześnie TP realizuje autorski Projekt TELEFON DO MAMY. Na dziecięcych oddziałach szpitalnych zastało zamontowanych ponad 500 kolorowych automatów telefonicznych a kolejne 361 jest w trakcie instalacji. Mali pacjenci wydzwonili już ponad 0,5 miliona bezpłatnych impulsów do swoich bliskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP dla dziecięcych oddziałów szpitalnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl