SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Youtuber od języka prowadzi audycję w Trójce

Radiowa Trójka wprowadziła do ramówki nowy program „PrzySłowie” o języku i sile wypowiadanych słów. Prowadzącym został polonista Mateusz Adamczyk, który ma także własny kanał youtubowy o tematyce językowej. 
 

fot. Polskie Radio fot. Polskie Radio

Nowa audycja jest emitowana w czwartki od godziny 12.00 do 13.00. - Przy kawie, przy herbacie, przy okazji, przy obcych i znajomych - każda rozmowa jest inna. A gdyby tak spotkać się #PrzySłowie? Porozmawiać o jego sile, smaku i brzmieniu. O tym, które słowa lubimy, a których chcemy unikać; o języku, który nas otacza, i naszym stosunku do niego. Do rozmowy na te tematy zapraszamy osoby, dla których język jest narzędziem pracy, partnerem i przyjacielem w codziennym życiu - czytamy w opisie programu.

Czytaj także: Tak wygląda studio Trójki po ostatnich zmianach

Nowy program o języku w PR3

W pierwszym odcinku gośćmi Mateusza Adamczyka byli profesor Ewa Rudnicka z Artes Liberales UW oraz profesor Marek Łaziński z Wydziału Polonistyki UW. Rozmowa dotyczyła posługiwania się feminatywami w przestrzeni publicznej.

Mateusz Adamczyk jest polonistą, członkiem Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Ma swój własny kanał na YouTube (ponad 44 tys. subskrypcji), na którym omawia zagadnienia związane z językiem, nie tylko polskim. Adamczyk pojawiał się już wcześniej w Programie III Polskiego Radia w audycjach o podobnej tematyce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak wynika z naszej najnowszej analizy, Trójka w okresie luty - kwiecień br. zanotowała udział w rynku na poziomie 2,1 proc. Oznacza to wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej o 0,1 pkt. proc. (dane z badania Radio Track).

Dołącz do dyskusji: Youtuber od języka prowadzi audycję w Trójce

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
To akurat dobry ruch. Śledzę pana Mateusza od dłuższego czasu, także w Jedynce z red. Kunikowską. Bardzo ładnie po polsku mówi ta dwójka w przeciwieństwie do niektórych dziennikarzy.
20 3
odpowiedź
User
Lol
Lepszy youtuber od języka od patoyoutubera co to zasłynął z pijaństwa na antenie i poza:)
19 1
odpowiedź
User
Cieplak
Coraz cieplej w Trójce. Cieplutko i milutko.
6 2
odpowiedź