SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Trójce tylko Łukasz Ciechański w porannym paśmie, Małgorzata Łukowska pracuje nad własną audycją

Dotychczasowa współprowadząca poranne pasmo w radiowej Trójce Małgorzata Łukowska pracuje nad autorską audycją lifestyle’ową, która miałaby być przedłużeniem porannego pasma „Pora na Trójkę” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W związku z tym dziennikarka zniknęła z „Pory na Trójkę”, którą od kilku tygodni prowadzi Łukasz „Ciechan” Ciechański. Od listopada jest on także odpowiedzialny za całą muzykę, nadawaną w stacji, przejął obowiązki Mariusza Owczarka.

Małgorzata Łukowska i Łukasz "Ciechan" Ciechański prowadzili poranne pasmo od października do grudnia 2020 roku fot. Materiały prasowe Article

Małgorzata Łukowska i Łukasz Ciechański prowadzili poranne pasmo „Pora na Trójkę” od października 2020 roku. Wówczas wprowadzono nową ramówkę, pojawiły się inne niż dotychczas głosy i audycje. „Salon polityczny Trójki” przesunięto na godz. 8.45. Od samego początku prowadzący poranne pasmo postawili na energetyczne rozmowy i różnorodną muzykę.

Łukowska ma poprowadzić nowy program

W grudniu ub.r. Łukowska zniknęła z tego pasma, a „Porę na Trójkę” od tego czasu prowadzi sam Łukasz „Ciechan” Ciechański. Dziennikarka nie wróciła na antenę także w styczniu. Nie chciała rozmawiać z Wirtualnemedia.pl o tej sytuacji.

Jak udało nam się ustalić, Małgorzata Łukowska przygotowuje własny autorski program o lifestyle’owym charakterze, który najprawdopodobniej będzie emitowany rano, tuż po paśmie Ciechańskiego. Łukasz „Ciechan” Ciechański będzie więc nadal samodzielnie prowadził audycję „Pora na Trójkę”.

Wszystko jest w fazie przygotowań, dziennikarze i dyrekcja pracują w tej chwili nad nową ramówką, która miałaby być zaprezentowana na przełomie stycznia i lutego br. Zmienią się prawdopodobnie wówczas także wydawcy niektórych audycji, na antenie pojawić mają się również osoby pracujące obecnie w innych stacjach. Według naszych informacji z niektórymi dyrekcja anteny już indywidualnie rozmawia, kilku wyraziło zgodę na przejście do Trójki.

Małgorzata Łukowska nie zniknęła zupełnie z Trójki: w grudniu poprowadziła kilka razy "Muzyczną Pocztę UKF" w zastępstwie Tomasza Żądy.

Ciechański odpowiada za muzykę w Trójce

Od listopada ub.r. Łukasz „Ciechan” Ciechański odpowiada też za całą muzykę w Trójce (nie licząc audycji autorskich). Z nieoficjalnych rozmów z dziennikarzami wynika, że nie objął on jednak stanowiska kierownika ani dyrektora muzycznego anteny, a jego funkcja jest na razie nieformalna ("programuje" muzykę). W połowie listopada napisaliśmy, że odpowiadający wówczas za muzykę na antenie Programu III Polskiego Radia Mariusz Owczarek został odsunięty od anteny i trafił do redakcji portalu PolskieRadio.pl.

Na początku grudnia ub. roku na antenę Trójki wróciło popołudniowe pasmo „Zapraszamy do Trójki”. Prowadzą je Witold Lazar i Karol Gnat. - Nazwa audycji „Zapraszamy do Trójki” jest nierozerwalnie od wielu lat związana z Polskim Radiem. Słuchaczom chcemy pokazać wyjątkową jakość przejawiającą się w różnorodnej tematyce i prezentowaniu szerokiego wachlarza gatunków muzycznych. Kontakt ze słuchaczami, profesjonalizm i pasja - na tych wartościach tworzymy nową muzyczną Trójkę - przekazało nam wówczas biuro prasowe Polskiego Radia. 

Z kolei w styczniu br. do redakcji sportowej radiowej Trójki dołączył Dariusz Urbanowicz, w przeszłości komentator m.in. TVP, Eurosportu, SportKlubu, Orange Sport i Canal+. 

Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w okresie od września do listopada 2020 roku wyniósł 2,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Trójce tylko Łukasz Ciechański w porannym paśmie, Małgorzata Łukowska pracuje nad własną audycją

113 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dariusz
"Małgorzata Łukowska przygotowuje własny autorski program o lifestyle’owym charakterze"
Ci, którzy nadal słuchają Trójki, powinni zacząć się bać :)
odpowiedź
User
Maja
Ciszej nad tą trumną;-)
odpowiedź
User
Krzysiek
Ciszej nad tą trumną;-)
Dusza nieboszczyka chyba trafiła do piekła.
85 11
odpowiedź