SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Trójce znów Wojciech Ossowski, niebawem cykl reporterski i premiery teatralne. Lista Przebojów wróci po audycie

Na antenę radiowej Trójki wrócił Wojciech Ossowski ze swoimi „Ossobliwościami muzycznymi”. Katarzyna Kłosińska debiutuje z nową audycją, a Michał Żakowski z cyklem „Świat i ludzie”. Wkrótce na antenie usłyszymy Gaję Kuroń, a w sierpniu ruszyć ma też nowy reporterski format - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Nie wytracamy tempa - mówi nam dyrektor stacji Kuba Strzyczkowski.

Kuba Strzyczkowski, fot. Polskie RadioArticle

W Programie III Polskiego Radia od końca maja trwają zmiany wprowadzane przez powołanego wówczas nowego dyrektora Kubę Strzyczkowskiego. Na stanowisko trafił 25 maja i od razu zapowiedział, że będzie chciał „odbudować ruiny”, jakie zostały po poprzedniku.

Na początku czerwca wróciły dwa sztandarowe bloki muzyczno-informacyjne Trójki: poranne i popołudniowe wydania „Zapraszamy do Trójki”. Wróciły też wówczas „Urywki z kalendarza” i Tomasz Rożek z porannymi „Pytaniami z Kosmosu”. Po wielu latach do Trójki wrócił Roman Dziewoński z niedzielną audycją „Do 3 razy nuta”. Wróciła też Katarzyna Kłosińska, a Beata Pawlikowska objęła niedzielne przedpołudniowe pasmo z audycją muzyczno-podróżniczą „Blondynka w Trójce”.

- Oczywiście nie wytracamy tempa, wkrótce słuchacze usłyszą kolejne nowe nazwiska. Nie o wszystkich mogę mówić, bo negocjacje trwają - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski.

Nowy program prof. Kłosińskiej i Gai Kuroń

Na antenie pojawiają się wciąż nowe bloki programowe. Od ubiegłego tygodnia Trójka emituje pasmo „Byle do trzynastej” w godz. 9.05-13.00. Prowadzą je pary dziennikarzy: Ryszard Jaźwiński i Mariusz Owczarek (poniedziałki), Gabriela Darmetko i Piotr Stelmach (wtorki), Wioletta Myszkowska i Marcin Cichoński (środy) oraz Michał Olszański i Michał Margański (czwartki). - W piątki zachowujemy audycję „Winien i ma” od godz. 9.05 do 10.00. Po niej natomiast nową audycję poprowadzą Agnieszka Furtak i Marta Malinowska – mówi nam Kuba Strzyczkowski.

Od przyszłego tygodnia we wtorki nową audycję w przedpołudniowym bloku „Byle do trzynastej” będzie miała językoznawczyni prof. Katarzyna Kłosińska. Kilkuminutowy, nadawany o godz. 10.15 program ma nosić tytuł „Astronomia języka” i autorka omawiać w nim będzie nowe, nieznane jeszcze szerzej, a funkcjonujące  słowa. Kłosińska prowadzi już piątkowy cykl „Co w mowie piszczy”. Wkrótce też - jak się dowiadujemy – z własnym kącikiem kulinarnym w przedpołudniowym bloku (dzień nie został jeszcze wybrany) zadebiutuje na antenie Gaja Kuroń.

Nowy cykl reporterski i teatr na żywo

Z kolei w sierpniu w Trójce pojawić się mają dwie nowości: godzinny reporterski program i premiery teatralne na żywo. Blok reportaży o charakterze interwencyjnym ma być przygotowywany z udziałem dziennikarzy Polskiego Radia z całej Polski. - Chcielibyśmy mieć jeszcze większy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, stąd pomysł takiej właśnie audycji. Miałaby ona premierę zawsze w niedzielne wieczory, w paśmie po godz. 20.00 - mówi nam dyrektor Trójki.

Teatralne premiery natomiast z początku z oczywistych względów odbywałyby się bez udziału publiczności, z czasem jednak publika miałaby w nich uczestniczyć. - Spektakle będą przygotowywane specjalnie dla nas - zapowiada Strzyczkowski.

W środę na antenę wróciły też „Muzyczne Ossobliwości” Wojciecha Ossowskiego, dwugodzinny program emitowany w godz. 19.05-21.00.

UWAGA! Ważne. :)

Opublikowany przez Ossobliwości muzyczne Wtorek, 23 czerwca 2020

W sobotę natomiast zadebiutowała nowa audycja podróżnicza Michała Żakowskiego „Świat i Ludzie”. Trwa godzinę, nadawana jest po godz. 15.00 - w paśmie, z którego w styczniu br. poprzednie szefostwo Trójki zdjęło „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka.

„Za, a nawet przeciw” bez Strzyczkowskiego, Lista Przebojów wróci po audycie

Jesienią do ramówki wróci „Za, a nawet przeciw”. To audycja autorska Kuby Strzyczkowskiego, który jeszcze w maju zapowiadał, że będzie ją nadal prowadził. Teraz jednak przyznaje, że nie będzie miał na to czasu: - Trwają poszukiwania nowego prowadzącego z grona dziennikarzy Trójki. Myślę, że damy szansę komuś z młodszych kolegów lub koleżanek - mówi szef anteny.

Nie wróci natomiast na razie Lista Przebojów Programu Trzeciego. - Czekamy na rozstrzygnięcie audytu, prowadzonego przez Polskie Radio. Po jego zakończeniu wrócimy do rozmów z Markiem Niedźwieckim o powrocie na antenę - mówi Kuba Strzyczkowski. O tym, że audyt jest przeprowadzany, Polskie Radio zakomunikowało portalowi Wirtualnemedia.pl na początku czerwca.

Według badania Radio Track od marca do maja br. Trójka miała 4,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,1 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: W Trójce znów Wojciech Ossowski, niebawem cykl reporterski i premiery teatralne. Lista Przebojów wróci po audycie

68 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
A wiec pani prezes "przekonala" niezlomnego Kubulka, ze audyt listy jest niezbedny?!
Zalosne
odpowiedź
User
widz555
A kto ten audyt wykona i jaki zakres czasu obejmie?
Całe czterdziestolecie, czy tylko TO jedno wydanie?
Przykro tego słuchać.
odpowiedź
User
Bartosz
No i wkońcu redaktor Ossowski wraca z ciemnych zakamarków audcyji emitowanej o 2 w nocy na normalną godzinę :), jeszcze tylko Doktora Wilczura ustawić na poniedziałek od 19 do 21 i ramówka zacznie wyglądać naprawdę dobrze.
odpowiedź