SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marta Piasecka z TVP Info będzie prowadzić „Trójkę przed południem”

Dziennikarka TVP Info Marta Piasecka dołącza do gospodarzy pasma „Trójka przed południem” w radiowej Trójce.

Marta Piasecka, fot. Andrzej WiktorArticle

Pierwszy raz „Trójkę przed południem” Marta Piasecka poprowadzi w środę 19 maja. - Zawsze byłam związana z kulturą, a praca wyłącznie głosem - inaczej niż w telewizji - jest nowym wyzwaniem. Mam nadzieję, że będę mogła dać swoim słuchaczom dużo od siebie. Zależy mi, aby czuli się podczas moich audycji jak  w domu lub na dobrej kawie z przyjacielem. Oprócz serdecznej atmosfery chcę zapewnić słuchaczom ciekawą audycję, poruszając najważniejsze tematy  z obszaru kultury - mówi Piasecka.

„Trójka przed południem” jest nadawana od poniedziałku do czwartku w godz. 9-11 oraz w piątki w godz. 10-11. Pasmo jest poświęcone kulturze w Polsce i za granicą, emitowane są w nim rozmowy z gośćmi, zapowiedzi i recenzje, stałymi elementami są m.in. „Bed & Breakfast” (lekcje języka angielskiego na przykładzie muzycznych przebojów), „Trójkowy Felieton Kulturalny” oraz „Fajny Film”.

Pozostałymi prowadzącymi pasmo są Katarzyna Cygler i Gabriela Andrychowicz.

Marta Piasecka od 5 lat w TVP

Od połowy 2016 roku Marta Piasecka jest związana z Telewizją Polską. Początkowo prowadziła „Panoramę”, „Teleexpress”, „Teleexpress na deser” i „Kościół z Bliska”, a obecnie jest gospodynią cykli „Info Raport” i „Info Dzień” w TVP Info.

Wcześniej przez ponad trzy lata była związana z Telewizją Republika, prowadziła tam przede wszystkim wieczorny program informacyjny „Suma dnia” i była reporterką przy niektórych wydarzeniach.

Marta Piasecka to kolejna osoba z TVP Info, która będzie regularnie pojawiać się na antenie Trójki. We wrześniu ub.r. popołudniowe pasmo w rozgłośni zaczął prowadzić Karol Gnat.

Rada programowa Polskiego Radia z negatywną oceną ramówki Trójki

Nowa ramówka Trójki w połowie kwietnia została w głosowaniu odrzucona przez radę programową Polskiego Radia. Przeciw zagłosowało 10 członków, m.in. przewodniczący rady, poseł PiS Marek Suski, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

- Cała rada wyraziła zaniepokojenie sytuacją w Trójce. Ponownie Trójka nie ma dyrektora. Pełniący obecnie obowiązki nie stawił się na posiedzeniu, tłumacząc się przebywaniem na kwarantannie. Chociaż nie słyszałem, żeby wirus covid-19 zakażał przez internet, a ponadto przecież można pracować zdalnie. Ostatecznie ramówkę prezentował zastępca p.o. dyrektora również przez internet - opisał Marek Suski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić. Przewiduję kolejne specjalne posiedzenie poświęcone Programowi Trzeciemu - dodał.

- Rada programowa Polskiego Radia jest ciałem doradczym, którego opinie bierzemy oczywiście pod uwagę. Natomiast nie możemy zgodzić się z tą opinią, ponieważ nie zawiera ona ani jednego słowa uzasadnienia - skomentowała Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. Zwróciła uwagę, że rada programowa nie przedstawiła uzasadnienia swojej oceny.

W połowie marca br. z funkcji dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zrezygnował Michał Narkiewicz-Jodko, zastąpił go Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego Polskiego Radia. Narkiewicz-Jodko właśnie przestał być też szefem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Z początkiem maja wicedyrektorem Trójki został Szymon Sławiński.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Trójka miała 2,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,7 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Marta Piasecka z TVP Info będzie prowadzić „Trójkę przed południem”

85 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
No i w końcu postawili na naturszczyków.
odpowiedź
User
Olo
Idealnie będzie pasować do reszty zespołu Trójki - i to nie jest komplement...
odpowiedź
User
Sebastian
Ale ona sama Trójki nie uratuje
odpowiedź