SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa ramówka Trójki - rano Ciechański i Łukowska, "Salon Polityczny" pół godziny później

Łukasz "Ciechan" Ciechański od czwartku prowadzi nowe poranne pasmo w Programie Trzecim - "Pora na Trójkę" wspólnie z Małgorzatą Łukowską, która wcześniej pracowała w Meloradiu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Gospodarzem pasma popołudniowego będzie natomiast Piotr Łodej. - Wierzę, że z zespołem ludzi, który udało nam się stworzyć, Trójka ma szansę znowu być stacją dla słuchaczy - komentuje Ciechański.

Dziennikarze portalu Wirtualnemedia.pl dotarli do założeń nowej ramówki Trójki, którą dyrekcja będzie wprowadzała od października. Nowości jest kilka: główną - nowe osoby prowadzące codzienne poranne pasmo.

O tym, że Ciechański dołączył do zespołu dziennikarskiego Trójki by prowadzić poranne bloki, Polskie Radio informowało już w połowie września. Nowością jest nazwa programu: "Pora na Trójkę". Dziennikarz będzie gospodarzem pasma wraz z Małgorzatą Łukowską, która dotychczas pracowała w newsowej redakcji Meloradia.

Poranny blok z "Ciechanem" i Łukowską

Nowy blok będzie emitowany od poniedziałku do piątku, w godz. 6.00 – 8.45. Piątkowe wydania także prowadzić będzie duet Łukowska – Ciechański. - Dla mnie to ogromny zaszczyt móc poprowadzić program w radiowej Trójce. W obecnym trudnym dla Trójki czasie udało nam się zbudować od podstaw zespół ludzi, którzy nie tylko są pasjonatami tego, co robią i pasjonatami radia, ale także fachowcami w swojej dziedzinie. Newsowa przeszłość Gośki wnosi dużo porządku do mojego często chaotycznego sposobu działania - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Łukasz "Ciechan" Ciechański.

- Zostawiam świat newsów i serwisów informacyjnych, by móc od 6 rano wprawiać w dobry nastrój słuchaczy Trójki. I już nie mogę się tego doczekać, zwłaszcza że będę to mogła robić z "Ciechanem", który to do tej pory budził mnie, prowadząc poranki w Antyradiu. On ma w sobie tyle pozytywnej energii, że kawa na poranku nikomu już nie będzie potrzebna - komentuje Małgorzata Łukowska.

Ciechański dodaje, że zdaje sobie sprawę z sytuacji, w której znalazła się Program Trzeci. - Wierzę jednak w to i jestem pewien, że z zespołem ludzi, który udało nam się stworzyć, Trójka ma szansę znowu być stacją dla słuchaczy, o czym - jak pokazują ostatnie wyniki słuchalności - ktoś gdzieś po drodze zapomniał - podsumowuje Ciechański.


Małgorzata Łukowska i Łukasz "Ciechan" Ciechański  fot. materiały prasowe

"Salon polityczny Trójki" pół godziny później

W nowej ramówce zmianie ulegnie także godzina "Salonu politycznego Trójki", który zostanie przesunięty na 8.45 (z godz. 8.13), niezmiennie poprowadzi go Beata Michniewicz. Nowością będzie także "Trójka budzi" - audycja od 4.00 do 6.00 od poniedziałku do soboty dla osób, które wcześnie rano wstają do pracy. Pasmo mają prowadzić dziennikarze muzyczni.

Popołudniowe pasmo "Pora na Trójkę" poprowadzi Piotr Łodej, który przed pandemią i zmianami w stacji prowadził „Trójkowy Budzik”. W marcu br. po odejściu z anteny Wojciecha Manna, Łodej został w jego miejsce gospodarzem piątkowego pasma porannego „Zapraszamy do Trójki”. W maju, gdy dziennikarze odchodzili z radia po oskarżeniach kierowanych przez ówczesną dyrekcję pod adresem Marka Niedźwieckiego, Piotr Łodej zaczął prowadzić poranne pasmo także w inne dni.

"Pora do Trzeciej" i mini-słuchowisko

"Muzyczna poczta UKF" prowadzona przez Tomasza Żądę została przesunięta z godz. 14.05 na 9.05 (emisja: poniedziałęk - czwartek). Na antenie zagości też nowość "Pora do Trzeciej" między 11.00 a 15.00 od poniedziałku do piątku, które ma być codziennym pasmem kulturalno-muzycznym. O 11.45 będzie emitowana powieść w odcinkach, mini-słuchowisko ok. 13.10 w formie krótkiej humoreski czy kryminału, a także prezentowane będą zwroty i idiomy językowe m.in. po angielsku, francusku czy włosku, znane z piosenek. "Powtóka z rozrywki" nadawana będzie teraz o godz. 10.05, a nie jak dotychczas - o godz. 13.10. Codziennie ok. 14.15 emitowane będą też reportaże.

Od poniedziałku do czwartku między 16.00 a 19.00 w ramówce utrzymany zostanie program "Do Trójki zaprasza..." z różnymi prowadzącymi, z kolei od godz. 19.00 do 22.00 w te same dni emitowana będzie audycja "Muzyka z Trójką". Cztery wieczory w tygodniu mają zapełnić codziennie trzech różnych prowadzących, który każdy zapewni słuchaczom przez godzinę inną dawkę muzyki. W tej propozycji ma pojawić się Piotr Baron, Marek Wiernik, Jan Ptaszyn Wróblewski oraz nowe nazwiska: Mateusz Tomaszuk i Michał Grabkowski.

Ponadto na antenie emitowany będzie także "Muzyczny Klub Trójki"  - w tygodniu potrwa dwie godziny, a w weekendy do 6 godzin. Ma być to oferta dla młodych słuchaczy, prezentowana będzie muzyka klubowa.

Lazar, Gnat, Firan i Migała w Trójce

Swoje programy w jesiennej ramówce Trójki poprowadzą też Witold Lazar, Karol Gnat, Piotr Firan i Michał Migała. Lazar dołączył do zespołu w połowie września br., wcześniej pracował m.in. w RMF FM i Radiu ZET. Karol Gnat z kolei od 2016 roku związany jest z TVP Info. Obaj dziennikarze w ostatnich tygodniach byli testowani przez nową dyrekcję anteny i nie było pewności, czy dostaną stałą audycję w jesiennej ramówce.

Nowe pasma - poranne i popołudniowe - mają zastąpić zdjęte z anteny pod koniec sierpnia bloki publicystyczno-muzyczne "Zapraszamy do Trójki” (wydania poranne między 6.00 a 9.00 oraz popołudniowe - między 16.00 a 19.00). Wówczas zarząd Polskiego Radia odwołał ze stanowiska dyrektora Kubę Strzyczkowskiego, na jego miejsce powołano Michała Narkiewicza-Jodko, jego zastępcami są Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski. Stacja ma mieć teraz - według zapowiedzi - mniej publicystyczny charakter, bardziej muzyczno – kulturalny. Nie będzie także audycji "Byle do 13" (wcześniej od poniedziałku do czwartku, między 9.00 a 13.00).

W weekendy audycję lifestylową (w niedziele między 8.00 a 9.00) będzie miała Anna Popek, w niedziele między 6.00 a 8.00 redakcja katolicka przygotuje "Muzyczne rozmowy", pojawią się także takie pozycje jak: "Podróże ze smakiem" (w soboty od 13.00 do 14.00), "Francuski Łącznik" (od 14.00 do 15.00), w niedziele: "Bed & Breakfast" (od 11.00 do 12.00), "Rock'n'roll - historia powszechna" (między 12.00 a 13.00) czy "Do trzech razy sztuka" (od 13.00 do 15.00).

Zmiana warty

W ostatnich dniach z Trójką pożegnali się m.in. Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Rożek, Grażyna Dobroń, Roma Leszczyńska i Ola Budka.

Jak wynika z naszych informacji, obecnie stały zespół Programu Trzeciego mają teraz tworzyć: Łukasz Ciechański, Małgorzata Łukowska, Piotr Łodej, Piotr Majewski, Beata Michniewicz, Tomasz Żąda, Marek Wiernik, Michał Margański, Jędrzej Kodymowski, Michał Migała, Leszek Adamczyk, Grzegorz Zembrowski, Piotr Baron, Mateusz Tomaszuk, Grzegorz Hoffmann, Justyna Grabarz, Radosław Okrasko, Michał Grabkowski, Wojciech Ossowski, Marta Malinowska, Michał Owczarek, Michał Kirmuć, Katarzyna Stoparczyk; Wojciech Surmacz, Wiktor Legowicz, Arkadiusz Ekiert (prowadzący "Winien i ma"), Agnieszka Furtak-Bilnik, Piotr Firan, Ryszard Jaźwiński, Piotr Metz, Michał Żakowski, Monika Małkowska.

Z dokumentu do którego treści dotarliśmy wynika, że zarząd chce postawić na "więcej muzyki, odpowiednio dobrane i w ciekawej formie informacje kulturalne i mniej polityki". Celem ma być "dotarcie do nowych odbiorców, którzy dotąd nie byli związani z formułą Trójki, a także do słuchaczy młodszych niż dotychczasowa średnia". - Odświeżenie brzmienia, zarówno muzycznego, jak i dzięki nowym głosom prowadzących, większa obecność tematyki kulturalnej, często kosztem informowania o bieżących sporach politycznych i zdynamizowanie sposobu prowadzenia audycji, co ma sprawić, że Trójka stanie się atrakcyjna dla nowych słuchaczy - uzasadniono w wewnętrznym dokumencie Polskiego Radia, który przeczytaliśmy. 

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała rekordowo niski wynik: 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności. 

Dołącz do dyskusji: Nowa ramówka Trójki - rano Ciechański i Łukowska, "Salon Polityczny" pół godziny później

417 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TKS
Trójka jest teraz do słuchania. Bardzo dobra muzyka - praktycznie bez polityki i co najważniejsze bez żałosny ch wybranych telefonów słuchaczy co to nie wyobrażają sobie Trójki bez tych co tam siedzą od stanu wojennego
odpowiedź
User
TKS
No i słucham. Bardzo fajna para - Cichoński i Lukawski. Bez napastliwości o wegetariniźmie. Cichoński prezentuje książki, a nie Gazetę Wyborczą jak Lukawski. Czyli można zrobić dobre poranne pasmo.
odpowiedź
User
antytrol
Trójka jest teraz do słuchania. Bardzo dobra muzyka - praktycznie bez polityki i co najważniejsze bez żałosny ch wybranych telefonów słuchaczy co to nie wyobrażają sobie Trójki bez tych co tam siedzą od stanu wojennego


O, pisowskie trole już w natarciu. Polska dzisiaj jest wasza, ale kiedyś rozum zwycięży!
odpowiedź