SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Gorazdowski odchodzi z radiowej Trójki, po tym jak przeniesiono go z redakcji sportowej do działu analiz

Dziennikarz sportowy Tomasz Gorazdowski złożył w poniedziałek wypowiedzenie i po 25 latach pracy rozstaje się z radiową Trójką. Zdecydował się na to, ponieważ został przeniesiony z redakcji sportowej do działu analiz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Gorazdowski, fot. Polskie RadioArticle

Według naszych ustaleń w minioną niedzielę Tomasz Gorazdowski został odsunięty od prowadzenia popołudniowej audycji „Trzecia strona medalu”, o czym dowiedział się krótko przed jej startem. Gospodarzem programu był Bogusław Solecki z TVP Sport.

Natomiast w poniedziałek dostał  pismo informujące, że przeniesiono go z redakcji sportowej Trójki do działu analiz Polskiego Radia. W tej sytuacji zdecydował się złożyć wypowiedzenie.

- Nie komentuję - powiedział Tomasz Gorazdowski zapytany przez Wirtualnemedia.pl o tę sprawę. Biuro prasowe Polskiego Radia na razie nie odpowiedziało na nasze pytania.

Komentarza odmówił też nadawca: - Polskie Radio nie komentuje spraw kadrowych i personalnych. Szczegóły zatrudnienia poszczególnych pracowników i współpracowników Polskiego Radia (forma, terminy, warunki, wynagrodzenie itp.) są sprawą wyłącznie między nimi a Spółką - przekazała nam Monika Kuś z biura zarządu.

Gorazdowski w Trójce przez 25 lat

Tomasz Gorazdowski był związany z radiową Trójką od 1995 roku, w grudniu miał świętować jubileusz 25-lecia pracy. Jako dziennikarz sportowy relacjonował najważniejsze wydarzenia, m.in. letnie i zimowe igrzyska olimpijskie oraz mundiale siatkarskie. Od ub.r. był szefem redakcji sportowej

Przygotowywał i prowadził serwisy sportowe, a także audycje o tej tematyce, oprócz „Trzeciej strony medalu” m.in. „Potrójmy o sporcie”, „Trzeci wymiar sportu” i „Na trzecim biegu”.

Uczestniczył w relacjonowanych przez Trójkę wyprawach „Motocyklem dookoła świata” oraz „Kierunek Azja. W podróży do księcia Bhutanu”, napisał książkę „126 dni na ‘kanapie’. Motocyklem dookoła świata”.

Trójka z nowym szefostwem i ramówką

W drugiej połowie sierpnia prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem rozgłośni został Michał Narkiewicz-Jodko, a na wicedyrektorów powołani zostali Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski.

Krótko po dymisji Strzyczkowskiego z Trójką rozstała się grupa dziennikarzy, m.in. Piotr Stelmach oraz prowadzący i wydawcy porannego i popołudniowego pasma „Zapraszamy do Trójki”.

W październiku Trójka wprowadziła nową ramówkę, w której jest więcej pasm muzycznych, a mniej publicystyki. Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 2,9 proc. To najniższy rezultat w historii stacji.

Zozuń i Gil zwolnieni z Trójki

W połowie listopada dyscyplinarnie zwolniony został Ernest Zozuń, który od czerwca br. był szefem zespołu aktualności w Trójce. Od zamieszania wokół notowania Listy Przebojów Trójki w połowie maja br. Zozuń kilka razy skrytykował publicznie decyzje zarządu Polskiego Radia.

Równocześnie od prowadzenia programów odsunięta została Sylwia Hejj, a Marusza Owczarka skierowano do redakcji portalu PolskieRadio.pl. Oboje w czerwcu zostali awansowani na kierowników przez Kubę Strzyczkowskiego.

W zeszły piątek wypowiedzenie dostał dziennikarz i wydawca Bartosz Gil, jedna z kilku osób, które pracowały przy Liście Przebojów Trójki. W połowie maja ówczesne kierownictwo stacji zasugerowało, że zmanipulowały wydanie wygrane przez piosenkę Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", Bartosz Gil polemizował z zarzutami w obszernym mailu do szefa Trójki Tomasza Kowalczewskiego.

W drugiej połowie maja Ernest Zozuń i Bartosz Gil, a także były dziennikarz Trójki Michał Nogaś i Agnieszka Szydłowska, która rozstała się ze stacją w połowie br., swoje pytania i pretensje do Kowalczewskiego i Agnieszki Kamińskiej wyrazili podczas burzliwego posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu.

Polskie Radio ze spadkiem wpływów i stratą

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Firma zanotowała w ub.r. 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w 2018 roku. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto. W planie finansowym na br. Polskie Radio zapisało symboliczny zysk - 80 zł.

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Gorazdowski odchodzi z radiowej Trójki, po tym jak przeniesiono go z redakcji sportowej do działu analiz

69 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Toiwa Zilbesrstein
Świetny radiowy głos i pełna profeska merytoryczna. Żal i szkoda panie Tomaszu
odpowiedź
User
kosz-alina
Świetny radiowy głos i pełna profeska merytoryczna. Żal i szkoda panie Tomaszu


Śmiem przypuszczać, że znajdzie swoje godne miejsce w stacji TV
odpowiedź
User
Tadeusz Laskowski
Trzeba mieć całkiem nie po kolei w głowie żeby usuwać z redakcji sportowej tak znakomitego dziennikarza sportowego.
odpowiedź