SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Gorazdowski odchodzi z radiowej Trójki, po tym jak przeniesiono go z redakcji sportowej do działu analiz

Dziennikarz sportowy Tomasz Gorazdowski złożył w poniedziałek wypowiedzenie i po 25 latach pracy rozstaje się z radiową Trójką. Zdecydował się na to, ponieważ został przeniesiony z redakcji sportowej do działu analiz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Gorazdowski, fot. Polskie Radio Article

Według naszych ustaleń w minioną niedzielę Tomasz Gorazdowski został odsunięty od prowadzenia popołudniowej audycji „Trzecia strona medalu”, o czym dowiedział się krótko przed jej startem. Gospodarzem programu był Bogusław Solecki z TVP Sport.

Natomiast w poniedziałek dostał  pismo informujące, że przeniesiono go z redakcji sportowej Trójki do działu analiz Polskiego Radia. W tej sytuacji zdecydował się złożyć wypowiedzenie.

- Nie komentuję - powiedział Tomasz Gorazdowski zapytany przez Wirtualnemedia.pl o tę sprawę. Biuro prasowe Polskiego Radia na razie nie odpowiedziało na nasze pytania.

Komentarza odmówił też nadawca: - Polskie Radio nie komentuje spraw kadrowych i personalnych. Szczegóły zatrudnienia poszczególnych pracowników i współpracowników Polskiego Radia (forma, terminy, warunki, wynagrodzenie itp.) są sprawą wyłącznie między nimi a Spółką - przekazała nam Monika Kuś z biura zarządu.

Gorazdowski w Trójce przez 25 lat

Tomasz Gorazdowski był związany z radiową Trójką od 1995 roku, w grudniu miał świętować jubileusz 25-lecia pracy. Jako dziennikarz sportowy relacjonował najważniejsze wydarzenia, m.in. letnie i zimowe igrzyska olimpijskie oraz mundiale siatkarskie. Od ub.r. był szefem redakcji sportowej

Przygotowywał i prowadził serwisy sportowe, a także audycje o tej tematyce, oprócz „Trzeciej strony medalu” m.in. „Potrójmy o sporcie”, „Trzeci wymiar sportu” i „Na trzecim biegu”.

Uczestniczył w relacjonowanych przez Trójkę wyprawach „Motocyklem dookoła świata” oraz „Kierunek Azja. W podróży do księcia Bhutanu”, napisał książkę „126 dni na ‘kanapie’. Motocyklem dookoła świata”.

Trójka z nowym szefostwem i ramówką

W drugiej połowie sierpnia prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem rozgłośni został Michał Narkiewicz-Jodko, a na wicedyrektorów powołani zostali Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski.

Krótko po dymisji Strzyczkowskiego z Trójką rozstała się grupa dziennikarzy, m.in. Piotr Stelmach oraz prowadzący i wydawcy porannego i popołudniowego pasma „Zapraszamy do Trójki”.

W październiku Trójka wprowadziła nową ramówkę, w której jest więcej pasm muzycznych, a mniej publicystyki. Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 2,9 proc. To najniższy rezultat w historii stacji.

Zozuń i Gil zwolnieni z Trójki

W połowie listopada dyscyplinarnie zwolniony został Ernest Zozuń, który od czerwca br. był szefem zespołu aktualności w Trójce. Od zamieszania wokół notowania Listy Przebojów Trójki w połowie maja br. Zozuń kilka razy skrytykował publicznie decyzje zarządu Polskiego Radia.

Równocześnie od prowadzenia programów odsunięta została Sylwia Hejj, a Marusza Owczarka skierowano do redakcji portalu PolskieRadio.pl. Oboje w czerwcu zostali awansowani na kierowników przez Kubę Strzyczkowskiego.

W zeszły piątek wypowiedzenie dostał dziennikarz i wydawca Bartosz Gil, jedna z kilku osób, które pracowały przy Liście Przebojów Trójki. W połowie maja ówczesne kierownictwo stacji zasugerowało, że zmanipulowały wydanie wygrane przez piosenkę Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", Bartosz Gil polemizował z zarzutami w obszernym mailu do szefa Trójki Tomasza Kowalczewskiego.

W drugiej połowie maja Ernest Zozuń i Bartosz Gil, a także były dziennikarz Trójki Michał Nogaś i Agnieszka Szydłowska, która rozstała się ze stacją w połowie br., swoje pytania i pretensje do Kowalczewskiego i Agnieszki Kamińskiej wyrazili podczas burzliwego posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu.

Polskie Radio ze spadkiem wpływów i stratą

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Firma zanotowała w ub.r. 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w 2018 roku. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto. W planie finansowym na br. Polskie Radio zapisało symboliczny zysk - 80 zł.

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Gorazdowski odchodzi z radiowej Trójki, po tym jak przeniesiono go z redakcji sportowej do działu analiz

69 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Toiwa Zilbesrstein
Świetny radiowy głos i pełna profeska merytoryczna. Żal i szkoda panie Tomaszu
173 5
odpowiedź
User
kosz-alina
Świetny radiowy głos i pełna profeska merytoryczna. Żal i szkoda panie Tomaszu


Śmiem przypuszczać, że znajdzie swoje godne miejsce w stacji TV
42 10
odpowiedź
User
Tadeusz Laskowski
Trzeba mieć całkiem nie po kolei w głowie żeby usuwać z redakcji sportowej tak znakomitego dziennikarza sportowego.
175 7
odpowiedź