SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trwa przetarg na obsługę medialną Funduszu Sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości szuka w przetargu firmy, która zajmie się obsługą medialną Funduszu Sprawiedliwości. Będzie z nią pracować przez rok - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Article

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwany dalej Funduszem Sprawiedliwości jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną.

Wybrana firma (lub kilka firm – resort przewiduje wybór maksymalnie 5) będzie odpowiadać za kompleksową obsługę kampanii informacyjno-edukacyjnych, działań promocyjno-marketingowych, działań medialnych i działań z zakresu PR Funduszu Sprawiedliwości.

Zajmie się opracowaniem strategii, koncepcji i kreacji kampanii, planowaniem i zakupem mediów. Działania reklamowe mają być prowadzone w stacjach tv, radiowych, prasie, internecie, social mediach, na nośnikach reklamy zewnętrznej.

Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata 50 tys. wadium. W ocenie ofert zostaną zastosowane następujące kryteria: cena (waga 50 proc.), koncepcja kreatywna (20 proc.), koncepcja strategii mediowej (20 proc.), doświadczenie kadry (10 proc).

Zaplanowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości działania promocyjne, informacyjne i edukacyjne mają stanowić dalszy etap kampanii rozpoczętej w styczniu 2019 roku realizowanych z udziałem głównych mediów (reklama telewizyjna, radiowa, prasowa, online i OOH) i zakończonej w kwietniu (I etap) oraz kontynuowanej w maju, czerwcu i lipcu 2019 roku w mediach elektronicznych (II etap).

Celem kampanii był wzrost świadomości działalności Funduszu Sprawiedliwości wśród osób z grupy celowej osoby w wieku 18-69. Resort zdradza, że kampania charakteryzowała się ponad przeciętną efektywnością w dotarciu do grupy celowej. Kontakt z którymkolwiek formatem kampanii zadeklarowało ponad 80 osób z badanej populacji.  25 800 000 widziało materiały reklamowe w telewizji,  grupa celowa zetknęła się 1,790 miliard razy z reklamą w telewizji, średnio ponad 69,3 razy osoby z grupy celowej spotkały się z przekazem reklamowym. Aż 81 tyś osób korzystało z wyszukiwarki punktów pomocy, Co stanowi 40 proc. osób pokrzywdzonych w skali roku w Polsce.

W kampanii została stworzona baza danych ośrodków bezpłatne pomocy prawnej i obywatelskiej, policji.

W kolejnych kampaniach chodzi o poinformowanie o skuteczności i kompetencjach ośrodków niosących pomoc, a będących w sieci Funduszu Sprawiedliwości, powszechnej dostępności narzędzi ułatwiających kontakt z ośrodkami niosącymi pomoc, szerokiej palecie oferowanych rodzajów pomocy realizowanych przez ośrodki, skutkach działalności Funduszu Sprawiedliwości i efektach wydatkowanych przez niego środków, podniesieniu świadomości istnienia i celów ośrodków Funduszu Sprawiedliwości w lokalnych mediach, zrealizowanie działań content marketingowych przedstawiających portfolio skutecznych działań Funduszu Sprawiedliwości, dalsze poszerzanie świadomości istnienia i celów Funduszu Sprawiedliwości poprzez działania mające charakter materiałów informacyjnych, marketingowych, edukacyjnych i  o charakterze PR w kanałach offline i online ( reklama telewizyjna, radiowa, prasowa, online i OOH).    

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trwa przetarg na obsługę medialną Funduszu Sprawiedliwości

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
drugi raz mnie nie nabierzecie
Czy w tym wypadku organizowanie, inspirowanie, prowadzenie hejtu będzie wpisane w kontrakt, czy tylko na gębę?
odpowiedź
User
oxy
Będzie tak, jak myślisz...
odpowiedź
User
Ziut
Po pierwsze - nie Ministerstwo Sprawiedliwości, ale Hejtu, a po drugie - to nie przetarg, tylko mistyfikacja, bo wiadomo, że tę chałturę (i związaną z nią kasę) dostanie Rydzyk
odpowiedź