SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika rusza z ofertą publiczną. Jej wartość to 8,5 mln zł brutto

W poniedziałek 14 października br. rozpocznie się pierwsza publiczna oferta akcji Telewizji Niezależnej, nadawcy konserwatywnego kanału TV Republika. Cena emisyjna została ustalona na 510 zł, a wartość oferty wyniesie 8,46 mln zł brutto.

<!-- 0.5092s -->

Oferta publiczna obejmuje 14 936 akcji zwykłych serii C oraz 1659 akcji imiennych serii D. Cena emisyjna została ustalona na 510 zł. Akcje obu serii są oferowane bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Telewizja Niezależna planuje wprowadzenie akcji serii C na rynek New Connect. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż w 2015 roku.

Zapisy na akcje w pierwszym terminie zapisów potrwają od 14 października do 3 listopada. Przydział akcji oferowanych i zamknięcie publicznej subskrypcji w przypadku, gdy wszystkie akcje zostaną prawidłowo subskrybowane w pierwszym terminie zapisów zaplanowano na 14 listopada. W przypadku, gdyby tak się nie stało, spółka planuje rozpocząć 14 listopada kierowanie zaproszeń do objęcia pozostałych akcji oferowanych do wybranych subskrybentów. Zapisy w drugim terminie zapisów zaplanowano na okres 15-28 listopada. W takim wypadku przydział akcji oferowanych i zamknięcie publicznej subskrypcji nastąpi 29 listopada.

- Prawo do złożenia zapisu na akcje zwykłe imienne serii D mają subskrybenci, którzy złożyli prawidłowy zapis na akcje zwykłe na okaziciela serii C w taki sposób, że każde 9 akcji serii C objętych prawidłowym zapisem uprawnia subskrybenta do złożenia zapisu na 1 akcję serii D spółki Telewizja Niezależna SA - podano w memorandum. Zgodnie ze statutem spółki, zbycie lub zastawienie akcji imiennej będzie wymagać zgody zarządu i rady nadzorczej.

Decyzja o emisji akcji serii C i D zapadła podczas zwołanego w lipcu br. nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki. Wtedy też zdecydowano o emisji 4148 akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 100 zł i cenie emisyjnej 510 zł.

Emisja akcji serii E rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku i jest przeprowadzana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w drodze oferty prywatnej, poprzez złożenie oferty przez spółkę i jej przyjęcie przez oznaczonego adresata. Adresatami mogą być akcjonariusze akcji serii A, akcji serii B (sprzedane w pierwszych dwóch ofertach prywatnych) oraz inni inwestorzy wskazani przez zarząd spółki.

Spółka podaje, że po przeprowadzeniu ofert akcji serii C, D i E jej kapitał będzie się dzielił na 28161 akcji. Akcje serii C będą stanowić 53,04 proc. kapitału, a serii D - 5,89 proc.

Na co Telewizja Niezależna zamierza przeznaczyć pieniądze z emisji? 1,5 mln zł pójdzie na zakup nieruchomości, w której znajdzie się studio kanału (obecne studio jest w wynajmowanym pomieszczeniu). 1 mln zł zostanie przeznaczony na zakup wozów transmisyjnych i reporterskich, również 1 mln zł pójdzie na rozbudowę infrastruktury technicznej studia (m.in. na zakup niezbędnego sprzętu telewizyjnego, audiowizualnego, serwerów emisyjnych), a kolejny milion zł na działania promocyjne w Polsce i zagranicą.

Z kolei pozostałe 3,8 mln zł ma pozwolić na podniesienie kapitału obrotowego spółki. - Zwiększenie kapitału obrotowego pozwoli emitentowi na zwiększenie ilości wolnych środków na finansowanie działalności oraz akceptowanie dłuższych terminów płatności ze strony kontrahentów - podano w memorandum.

W dokumencie podano, że Telewizja Niezależna w I połowie tego roku miała 1,17 mln zł przychodów i 1,5 mln zł starty netto (zobacz szczegółowe wyniki finansowe spółki).

Telewizja Republika nadaje od 6 maja br. Jest kanałem informacyjno-publicystycznym o profilu konserwatywnym. Stację oglądać można m.in. w Cyfrowym Polsacie oraz w licznych małych i średnich sieciach kablowych. Trwają rozmowy na temat włączenia stacji do ofert UPC Polska, Vectry i Multimedia Polska. Poza tym kanał dostępny jest też w internecie - na swojej stronie internetowej oraz na platformie ipla.

Memorandum to dokument zawierający informacje na temat celów, ryzyka i warunków prowadzonej emisji akcji.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Republika rusza z ofertą publiczną. Jej wartość to 8,5 mln zł brutto

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
note2.0elo
OK, zamknijcie tę stodołę bo to już porażka. Wozy transmisyjne, czy ja dobrze widzę - liczba mnoga – gdzie jeden porządny wóz to koszt około miliona złotych. Studio za milion złotych, poważnie? Rozumiem, że chodzi używany sprzęt z NRD.
17 20
odpowiedź
User
hmm
chyba nie slyszalem o czyms takim jak studio wirtualne co znacznie ogranicza koszty. Zobacz jak aktualnie to wyglada, bardzo profesjonalnie przy niskim nakladzie
15 9
odpowiedź
User
ja
a czy firma gazprom tez moze te akcje kupic ? i co wtedy z niezaleznoscia ?
11 11
odpowiedź
User
note2.0elo
"hmm" napisał(a): chyba nie slyszalem o czyms takim jak studio wirtualne co znacznie ogranicza koszty. Zobacz jak aktualnie to wyglada, bardzo profesjonalnie przy niskim nakladzie


Słyszałem, a nawet widziałem jak jest tworzone i z całą stanowczością mogę stwierdzić, że jeszcze sporo czasu minie nim studia wirtualne będą naprawdę dobrze wyglądać. Na razie najlepiej wychodzi wdrażanie takich innowacyjnych rozwiązań grupie TVN, choć oni też mimo budżetu i najlepszych specjalistów cały czas osiągają niezadawalający efekt. Dopóty wirtualne studia są na pierwszy już rzut oka, do ułowienia wzrokiem dla przeciętnego widza, dopóty efekt będzie cały czas nienajlepszy. A w Republice pracują głąby, w dodatku bez kasy. Sorry, nie będzie ładnych efektów.
13 11
odpowiedź
User
Marek z Chicago
Czytając te głupawe komentarze Polaków w Polsce mieszkających jak domniemam - ręce opadają!
Ja zamierzam kupić akcje i zmobilizować wielu znajomych, by po cegiełce dołożyli! Nie mam TVN gdyż nie pozwolę, by mi ktoś zaczadzał umysł pijarem w stalinowskim stylu. Mam ciepłą wodę w kranie i potrafię myśleć samodzielnie! Nie dam ani centa na pakiety kablowe posiadające te antypolskie media! Telewizje Republika traktuje bardzo poważnie - być albo nie być dla istnienia Polski! Pomimo, malkontentnych i mało merytorycznych wypowiedzi ot takich jak obywatel note2.Oelo damy rade! Nie ważne jakie studio panie trollu! Ważne czy mówi prawdę czy uprawia propagandę!
16 15
odpowiedź