SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN i Polsat nie planują w sylwestra koncertów z publicznością

TVN i Polsat, w związku epidemią koronawirusa, nie przygotowują się do pokazywania sylwestrowych imprez plenerowych. TVN takiej nie planuje. Polsat nie podjął ostatecznej decyzji. Ostatnią organizował z miastem Katowice, ale w tym roku się tam nie odbędzie.

Rok temu widownia wszystkich stacji pokazujących duże imprezy sylwestrowe wyniosła 11 mln osóbArticle

TVN na koniec zeszłego roku pokazywał koncert sylwestrowy w Warszawie. W tym roku w Warszawie miejski sylwester na pewno się nie odbędzie. Oficjalnie potwierdziła to rzeczniczka warszawskiego ratusza. - W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester nie odbędzie się. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - powiedziała Karolina Gałecka w rozmowie z PAP. Sylwester w Warszawie w zeszłym roku odbył się na placu Bankowym.

TVN podkreśla, że zarówno w sezonie wiosennym, jak i letnim, z uwagi na pandemię odwołał wszystkie swoje imprezy plenerowe. Jedną z nich był m.in. „Projekt Plaża”. - Zrobiliśmy to z poczucia odpowiedzialności i w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników i osób zaangażowanych w takie przedsięwzięcia. Z tych samym powodów nie planujemy również organizacji plenerowego koncertu sylwestrowego - zapewnia portal Wirtualnemedia.pl Joanna Górska, dyrektor działu public relations TVN. Dodaje, że TVN na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną i jeśli ulegnie ona poprawie nie wyklucza realizacji wydarzeń plenerowych w przyszłości. Czy widzowie zobaczą koncerty bez publiczności w grudniu? -  Dokładamy starań, aby nasza oferta w okresie świąteczno-noworocznym była dla widzów atrakcyjna. Więcej szczegółów ujawnimy w grudniu - ucina Górska.

Polsat w zeszłym roku pokazywał koncert organizowany na Stadionie Śląskim w Chorzowie pod tytułem „Sylwestrowa Moc Przebojów”. Teraz nie ma przygotowań do podobnej imprezy na koniec 2020 roku. - Na chwilę obecną, jeśli sytuacja byłaby w grudniu taka sama jak obecnie, to trudno sobie wyobrazić możliwość zorganizowania imprezy masowej, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Tym bardziej, że jest to przede wszystkim decyzja miasta organizującego taką imprezę - mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

Rok temu współorganizatorem sylwestra na Śląskim był Urząd Miasta Katowice. Tym razem takiej imprezy na pewno nie zrobi. - Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego w tym roku nie będziemy organizować imprezy sylwestrowej - już po publikacji tego artykułu we wtorek informuje Wirtualnemedia.pl prezydent Katowic Marcin Krupa.

Czy Polsat rozważa pokazanie koncertu bez publiczności? - Na takie informacje jest jeszcze za wcześnie - kończy Tomasz Matwiejczuk.

TVP w zeszłym roku pokazywał imprezę z Zakopanego. „Sylwester Marzeń” był tego wieczora najlepiej oglądanym wydarzeniem telewizyjnym. Przyciągnął przed ekrany TVP 2 prawie 5,3 mln widzów.

Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało nam w poniedziałek na temat ewentualnej decyzji o odwołaniu tegorocznej imprezy. Zapytaliśmy więc o to Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Zakopanego. - Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze takiej decyzji - odpisała krótko Regina Korczak-Watycha. Ale jak na się udało ustalić na ten moment nie ma żadnych przygotowań do tej imprezy.

11 mln widzów przed telewizorami

Średnia widownia wszystkich stacji transmitujących zeszłoroczne sylwestrowe imprezy między godz. 23.55 ostatniego dnia ub.r. a 0.05 pierwszego dnia br. wyniosła 11,17 mln osób. Zdecydowanie najwięcej, bo 5,3 mln osób śledziło w tym czasie TVP2.

279 tys. widzów oglądało „Sylwester marzeń z Dwójką” na antenie TVP Polonia. Dodatkowe 469 tys. oglądających miała w tym czasie Jedynka, która również w okolicy północy transmitowała imprezę. Łączna widownia Dwójki, Jedynki i TVP Polonia wyniosła 6,04 mln widzów.

Z kanałami Telewizji Polsat transmitującymi „Sylwestrową moc przebojów” nowy rok przywitało łącznie 3,01 mln widzów (z czego 2,56 mln w Polsacie, 158 tys. w Super Polsacie, 151 tys. w Polsacie 2 i 142 tys. w Polsacie News).

Średnia widownia TVN transmitującego koncert „Warszawa - Stolica Sylwestra 2019” wyniosła 2,12 mln widzów.

Dołącz do dyskusji: TVN i Polsat nie planują w sylwestra koncertów z publicznością

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Red
tvp lubi to
odpowiedź
User
hehe
Dadzą powtórkę z zeszłego roku czy jeszcze starszą i i tak większość by się nie skapnęła, że to nie leci na żywo. Pewnie jeszcze by się posypała masa skarg, że mimo pandemii na sylwestrze są tłumy ludzi.
odpowiedź
User
Fenio
Kasa misiu, kasa... Zaraz okaże się, że Kurski to największy demokratą i każdy chce u niego grać hahahahha hipokryci...
odpowiedź