SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 BIS i nSport+ z koncesjami przedłużonymi przez KRRiT o 10 lat

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła w środę o kolejne 10 lat koncesje dla kanałów nSport+ i TVN24 BIS.

fot. TVN Article

Właścicielem koncesji nSport+ jest ITI Neovision. Obecna koncesja wygasa 21 grudnia br., a została udzielona w grudniu 2006 roku na nadawanie programu pod nazwą Sport. W 2007 roku spółka zmieniła nazwę kanału na nSport, a w lipcu 2014 dostała zgodę na zmianę nazwy na nSport+.

Zgodnie z zapisami koncesyjnymi, kanał musi nadawać przez minimum 16 godzin na dobę, program skierowany do widzów w wieku 25-49 lat, żyjących w miastach powyżej 20 tysięcy mieszkańców o dochodach na poziomie średniej krajowej i wyższej. Na ofertę programową w  tygodniowym czasie nadawania w godzinach 6.00-23.00 muszą składać się audycje o tematyce sportowej (minimum 70 proc.), w ramach których nadawane są głównie transmisje i retransmisje sportowe (głównie poświęcone sportom motorowym), a także magazyny własne i zewnętrzne o tematyce sportowej oraz dokumenty i reportaże sportowe.

Według danych Nielsen Audience Measurement, nSport+ w całym 2015 roku miał 0,10 proc. udziału w rynku oglądalności w grupie widzów 4+.

Nadawcą i właścicielem koncesji kanału TVN24 BIS jest spółka TVN. Obecna koncesja wygasa 30 sierpnia 2017 roku i została udzielona pierwotnie w sierpniu 2007 roku na nadawanie programu pod nazwą TVN CNBC Biznes. Trzy lata później nadawca zmienił nazwę na TVN CNBC. Obecna nazwa TVN24 BIS obowiązuje od marca 2016 roku.

Stacja nadaje program wyspecjalizowany w zakresie tematyki wydarzeń międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki biznesowej przedstawiającej sytuację na polskim rynku finansowym i inwestycyjnym.

W kwietniu br. kanał TVN24 Biznes i Świat miał 0,34 proc. udziału w rynku w grupie 4+ (według Nielsen Audience Measurement). Był piątą pod względem udziałów w rynku oglądalności stacją newsową, po TVN24, TVP Info, Polsat News i TVP3.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 BIS i nSport+ z koncesjami przedłużonymi przez KRRiT o 10 lat

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
BRAWO DLA TVN 24 BIS...jesteście WSPA - NIA - LI... 👏
18 16
odpowiedź
User
telewidz
TVN 24 BIS to POprawny politycznie kanał informacyjny adresowany do wyborców PO i .Nowoczesnej, natomiast nSport+ to badziew w którym często są pokazywane powtórki.
15 17
odpowiedź
User
Maciej zambrzycki
na pierwszym miejscu jest Audycja Telewizyjna , bo ufam i oglądam
TVN24BIS , to wiarygodny kanał Telewizyjny co poniedziałek i Piątek
oglądam o 21:00 różne ciekawostki . to właśnie .
8 8
odpowiedź