SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP partnerem medialnym ruchu olimpijskiego

Umowa o współpracy TVP S.A., PKOl-u i Polskiej Fundacji Olimpijskiej

9 sierpnia 2004 Telewizja Polska S.A.,  Polski Komitet Olimpijski i Polska Fundacja Olimpijska zawarły umowę o współpracy. Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2005 do 31 grudnia 2008, a więc w okresie w którym odbędą się Igrzyska Zimowe w Turynie w 2006 roku i Letnie Igrzyska w Pekinie w 2008 roku.

Zgodnie z przyjętymi zapisami Telewizja Polska S.A. uzyska tytuł Partnera Polskiego Ruchu Olimpijskiego, będzie miała także prawo do reklamowego i komercyjnego wykorzystywania polskiej symboliki olimpijskiej. Dziennikarze Telewizji Polskiej będą mieli pierwszeństwo w dostępie do członków Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.
Sponsorzy olimpijscy oraz Fundacja będą mogli korzystać z preferencji przy zakupie czasu reklamowego.

TVP S.A. i Fundacja będą współdziałać przy promocji polskiego ruchu olimpijskiego. Między innymi będą wspólnie realizować Gale Olimpijskie, uroczystości ślubowania  i pożegnania reprezentacji, a także coroczne Pikniki Olimpijskie. Strony będą współpracować przy produkcji i emisji programów telewizyjnych promujących idee i wartości olimpijskie,  prezentujących przygotowania polskiej reprezentacji do Igrzysk.

TVP S.A. i Fundacja deklarują także wolę wspólnej produkcji "filmów olimpijskich" - krótkich przekazów promujących idee olimpijskie.

Telewizja Polska, PKOl i Fundacja ustaliły także zasady współpracy przy wykorzystywaniu materiałów archiwalnych znajdujących się w dyspozycji TVP S.A.
i PKOl.

Prezes Dworak poinformował jednocześnie, że Telewizja Polska relacjonować będzie igrzyska w Atenach w niespotykanym dotychczas wymiarze. Każdego dnia w trzech programach TVP znajdzie się łącznie 17 godzin relacji z igrzysk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP partnerem medialnym ruchu olimpijskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl