SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP przedłuża bez przetargu umowę z Value Media na obsługę mediową

Telewizja Polska bez przetargu przedłużyła dotychczasową umowę z domem mediowym Value Media (Group One) dotyczącą planowania i zakupu mediów do jej kampanii. Nowy kontrakt obowiązuję do końca października br. i opiewa na kwotę blisko 3,66 mln zł.

fot. akpaArticle

Telewizja Polska jest obecnie w trakcie przetargu na obsługę mediową – termin składania ofert przez zainteresowane agencje upływa jutro, 13 sierpnia (początkowo był to 19 lipca, potem postępowanie przedłużono najpierw do 6 sierpnia, a potem do 13 sierpnia).  Umowa ze zwycięską agencją zostanie zawarta na rok, a budżet przeznaczony do obsługi wynosi 10 mln zł (bez VAT).

Dotychczas za planowanie i zakup mediów do kampanii TVP odpowiadał dom mediowy Value Media (Group One). Agencja pracuje dla publicznego nadawcy od wiosny ub.r.  po tym, jak w przetargu obroniła jej budżet. Pierwotnie zaczęła planować i kupować media dla TVP w 2017 roku, kiedy w wygranym postępowaniu przejęła budżet Telewizji Polskiej od domu mediowego Maxus (GroupM; po połączeniu z MEC działa obecnie jako Wavemaker).

3,5 mln zł budżetu dla Value Media bez przetargu

Ostatnia umowa z Value Media obowiązywała do maja br. Wtedy jednak – zanim jeszcze ogłoszono aktualny przetarg – TVP postanowiła przedłużyć dotychczasową umowę z agencją bez przetargu. Zawarto ją do końca lipca br., a budżet, jakim miało zająć się Value Media wynosił blisko 3,5 mln zł netto (bez VAT).

Taką możliwość przewiduje prawo zamówień publicznych - udzielono zamówienia z wolnej ręki (możliwość udzielenia zamówienia z wolnej ręki zachodzi w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości).

Kolejny kontrakt dla Value Media

Teraz TVP przedłużyła kontrakt z Value Media o kolejne 3 miesiące – do końca października br. Budżet, obsługą którego zajmie się ta agencja wynosi blisko 3,66 mln zł brutto.

Wybrany w prowadzonym aktualnie przez Telewizję Polską przetargu dom mediowy zajmie się planowaniem i zakupem mediów, tworzeniem strategii mediowych zlecanych przez TVP kampanii reklamowych, oceną ofert mediów, rekomendowaniem nowych kreatywnych rozwiązań mediowych, monitoringiem kampanii,ich rozliczaniem itp.

Do jego zadań należeć ma też projektowanie i produkcja internetowych reklam. TVP wymaga, aby koszt tej usługi nie był wyższy niż 600 zł netto za sztukę dla realizacji w trybie standardowych i nie wyższy niż 1200 zł w przypadku zleceń ekspresowych. W agencji ma zostać oddelegowany do obsługi zlecanych przez TVP taki pracownik, który będzie w pełni dyspozycyjny. Publiczny nadawca określił bowiem minimalny czas reakcji takiej osoby na wezwania TVP. Między godzinami 8 a 18 ten czas reakcji nie może przekroczyć 15 minut, a w godzinach od 18 do 8 rano - maksymalnie 30 minut.

Dwucyfrowe rabaty

W dokumentach przetargowych Telewizja Polska określiła progi rabatów, jakich oczekuje od domu mediowego w zakupie konkretnych mediów. Dla radia i prasy gwarantowany opust przy zakupie kampanii ma wynieść minimum 89,25 proc. Dla kin wynosi 90,75 proc., w internecie (display) -92,09 proc.

Budżet, którego obsługę powierzy domowi mediowemu TVP wynosi 10 mln zł netto (z VAT – 12,3 mln zł). Na kwotę tę składają się koszty zewnętrznego wykonania usług (czyli m.in. zakup mediów), w wysokości nie wyższej niż 9, 625 mln zł netto (bez VAT). Pozostała kwota 375 tys. zł to wynagrodzenie agencji w ciągu roku współpracy. Umowa zostanie bowiem zawarta na 12 miesięcy, począwszy od 1 października br.

Zainteresowane agencje mogą składać oferty do 13 sierpnia br., po wcześniej wpłacie 100 tys. zł wadium. Kolejny przetarg na obsługę mediową Telewizja Polska zamierza ogłosić w czerwcu 2020 roku.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP przedłuża bez przetargu umowę z Value Media na obsługę mediową

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kriss
Średnio 90 % rabat na Internet, prasę, radio, tv, rabaty na poziomie 30 - 40 % to rozumiem, ale 90 %, czy to jest normalne?
odpowiedź