SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wystartowała nowa ramówka TVP3. Więcej informacji lokalnych, pasma tematyczne i seriale dokumentalne

W poniedziałek, 4 października zadebiutowała na antenie jesienna ramówka TVP3. Widzowie obejrzą wiele nowych programów, m.in. „Głos Regionów. Interwencje”, „Układ” czy Poranek TVP3. Najważniejsze zmiany w ramówce widoczne są jednak w paśmie informacyjno - publicystycznym. Pojawia się też wieczorne pasmo dokumentalnego serialu.

Fot. AKPAArticle

Serwisy informacyjne TVP3 nadawane są teraz o godz. 6:05, 7:45, 14:45 oraz 16:45. Uzupełnieniem ogólnopolskich informacji są natomiast lokalne serwisy informacyjne, które pozostają na antenie o tej samej porze (godz. 18:30 i 21:30). Wybrane ośrodki regionalne zaprezentują widzom, poprzedzające serwis ogólnopolski, dodatkowe wydania programów informacyjnych: o godz. 14:30 i 16:30.

Uzupełnieniem codziennych wiadomości są zarówno lokalne pozycje, jak i nadawany codziennie, od poniedziałku do piątku program „Echa Dnia” (zmiana pory nadawania na godz. 21:15). Natomiast w sobotę widzowie obejrzą „Tygodnik Polityczny”, a w niedzielny poranek - nowy program o tematyce samorządowej z udziałem lokalnych polityków w formule „live”. Ofertę programową uzupełniają od poniedziałku do piątku wydania „Głosu Regionów. Interwencje” (godz. 17:30), a w niedzielę program Miłosza Kłeczka obnażający patologię w samorządzie „Układ” (godz. 17:30). - Chcemy być blisko widza. Chcemy dostarczyć mu pełnię ważnych dla niego informacji z regionów, bo ośrodki regionalne są siłą Telewizji Polskiej  - komentuje Paweł Gajewski, dyrektor i redaktor naczelny TVP3.

Nowością jest upasmowienie

W ramówce TVP3 pojawią się nowe pasma. Wśród propozycji znajdzie się pasmo kulinarne ze znanymi wcześniej programami „Rączka Gotuje” czy „Słodką Kuchnią Pszczółek” oraz nowościami – „Na Tropie Przypraw. Pikantnie i Słodko” czy „Kuchenne recepty”, gdzie w nowej roli będzie można zobaczyć znanego kardiologa prof. Michała Mularczyka.

Pasmo kulinarne poprzedzać będzie pasmo ogrodnicze. Od 4 października program „Rok w ogrodzie” będzie miał swój debiut na antenie TVP3, a nie, jak do tej pory w Jedynce. W tym paśmie także nowości: „W starym ogrodzie”, „Raj Adama” czy „Nas(troje) w ogrodzie”. Ok godz. 20:30 widzowie obejrzą „Agrobiznes Extra”.

Nową propozycją będą też programy emitowane w paśmie seriali dokumentalnych. Reporterzy TVP towarzyszyli z kamerą w pracy i prywatnym życiu strażakom ochotnikom, policjantom, ratownikom górniczym i detektywom. Zajrzeli za mury więzienia. Byli w charakterystycznych dla każdego miasta dzielnicach, spędzili długie godziny z działkowiczami. Efekty ich pracy zobaczyć będzie można na antenie TVP3, codziennie wieczorem po godz. 22:00. - To nowa forma realizacji, która, pierwszy raz w takim wymiarze zagości na antenie TVP3. Będziemy opowiadali dziejące się historie przez pryzmat konkretnych bohaterów. To oni będą zapraszali naszych widzów do swojego świata i będą przewodnikami przez ten świat – wyjaśnia Paweł Gajewski.

Swoją cykliczną audycję pt. „Na zdrowie. Poradnik medyczny TVP3” poprowadzi też szefowa „Wiadomości” TVP, Danuta Holecka.

Reporterzy na antenie w ramach Poranka

Od poniedziałku do piątku, od godz. 6:00 w ramach Poranka TVP3 realizowane będą m.in. łączenia z reporterami w całej Polsce, przeglądy prasy i portali internetowych, rozmowy z gośćmi, - w tym publicystyczne, poświęcone polityce samorządowej. Poranek poprowadzą: Urszula Rogala, Jagoda Rogatty i Mateusz Gadomski.

Z politykami porozmawia m.in. Maciej Chudkiewicz. W południe na antenie pojawią się premierowe odcinki programów poradnikowych, poświęconych tematyce zdrowotnej, prawnej, ekologicznej i konsumenckiej. Rozmowy poprowadzą m.in. Danuta Holecka i Anna Grabowska. Wśród jesiennych propozycji TVP3 znajdą się m.in. programy „Wyprodukowane w Polsce”, „Telezwierz”, „Moto Lady”, „Szlak przydrożnych kapliczek”, „Historie motocyklowe”, „Ona”, „Gwiazdy od szafy”. Każdy z nich o innym charakterze, z nieco inną formą realizacyjno – narracyjną i o różnej tematyce.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Firma zanotowała 198 mln zł zysku netto, z czego ponad 188 mln zł zamierza przeznaczyć na kapitał zapasowy, a 9 mln zł - na premie dla pracowników.

Dołącz do dyskusji: Wystartowała nowa ramówka TVP3. Więcej informacji lokalnych, pasma tematyczne i seriale dokumentalne

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Dziękuję za nowa ramówkę TVP3.Polska to nie tylko duże aglomeracje ale też małe Ojczyzny,które można bliżej poznać i później np. zwiedzać.
odpowiedź
User
JOANNA
TEN FACET NA ZDJĘCIU NIE ZASŁUGUJE NA MIANO DZIENNIKARZA.PRAWDZIWY DZIENNIKARZ SZUKA PRAWDY I PODAJE LUDZIOM PRAWDĘ ,NIEZALEŻNIE OD TEGO KTO RZĄDZI I NA KOGO GŁOSUJE .W PRZECIWNYM WYPADKU DZIENNIKARSTWO NIE MA SENSU.
odpowiedź
User
Zenek
Miłosz Kłeczek sam reprezentuje największy układ.
odpowiedź